Vluchthaven voor dolgedraaide gevangenen Vluchthaven voor dolgedraaide gevangenen Oma Jaantje (92) jaagt inbrekers weg boert goed Extra vluchten ingezet Slecht weer en lage prijzen zorgen ervoor dat veel Nederlanders nog snel een reisje boeken naar TUrkije. iiiÈM iiiÈM 10 Reportage Reportage én&buiter o Een klein dorpsfestivalletje is het allang niet meer. Morgen ver wacht Hrieps vijfduizend bezoe kers uit Zeeland én daarbuiten. Maar het Hrieps-gevoel is nooit veranderd, foto Ruben Oreel ZEELAND 2 3 TERNEUZEN. Ze is 92 jaar, oma Jaantje uit Terneuzen en voor de duvel niet bang. In de Konings nacht (van dinsdag op woens dag) werd ze in haar huis aan de Axelsestraat rond 01.30 uur ge wekt door gestommel op de over loop. Toen ze ging kijken, trof ze daar twee inbrekers. Ze spraken een taal die Jaantje niet verstond en ze wilden haar slaapkamer in. Maar oma Jaantje stond haar mannetje. „Wegwezen, je moet weg uit mijn huis!", riep ze. De inbrekers gingen er vervolgens met de staart tussen de benen vandoor. Kleindochter Karlijn is trots op het kordate optreden van haar oma, maar ze vindt het ook onge looflijk sneu. „Twee van die laffe inbrekers in het huis van mijn lie ve oma. Het was druk op straat, ik hoop dat iemand misschien iets heeft gezien en dat wil door geven aan de politie. Niet alleen voor mijn oma, maar ook voor de andere omwonenden. Er wordt daar in de buurt, rondom het voormalige bruidswinkeltje, de laatste tijd namelijk vaker inge broken." Oma Jaantje heeft een signalement van de inbrekers: al lebei blank, „één lange en één korte", van wie een met een muts over zijn hoofd. BAARN. Brancheorganisatie ANVR spreekt van 'een opvallen de stijging' in het aantal last minu tes naar Turkije, het land dat eer der door terreurangst flink aan po pulariteit inboette. Corendon heeft het over een boekingstoena me van 20 pro cent de afgelo pen tien dagen. En dat terwijl in een eerder sta dium nog sprake was van een enorme daling van het aantal toeris ten richting Turkije. Volgens de verwachtin gen rekenen de Turkse resorts op 30 procent minder gasten. De barre weersomstandighe den en slechte voorspellingen in Nederland lijken het tij enigszins te keren. Corendon, de grootste aanbie der van reizen naar de Turkse Ri- vièra, heeft vanwege de toegeno men vraag zelfs extra vluchten ge organiseerd. De reisorganisatie vliegt morgen en overmorgen maar liefst tien keer per dag. Woordvoerder Simone van den Berk: „Maar ook die vluchten ra ken snel vol omdat het de laatste vertrekdata voor de meivakantie zijn." De tweede meivakantieweek loopt tot 8 mei. Volgens ANVR-woordvoerder Mirjam Dresmé valt de plotselin- Reisorganisaties hebben het over een toename van twintig procent in de afgelopen tien dagen ge populariteit te verklaren door het slechte weer in eigen land én de lage prijzen in Turkije. „Neder landers die eerst nog twijfelden weten natuurlijk dat de vakanties in Turkije extra scherp geprijsd zijn, omdat de belangstelling eer der terugliep." Ook onderzoeker Ko Koens (NHTV Breda/Centre of Expertise for leisure, tourism hospitality) gaat ervan uit dat de prijs mensen over de streep trekt. „Bij het bepalen van hun vakantie speelt het budget voor Nederlan ders sowieso een hele grote rol." Maar hij meent ook dat het met de terreurangst dan 'wel meevalt'. „Die angst zal voor Turkije uit eindelijk minder groot zijn dan voor bijvoorbeeld Tunesië. Tu nesië is als land instabieler en daar was natuurlijk ook een ge richte terreuractie tegen hotelgas ten langs de kust." Bij het bepalen van hun vakantie speelt het budget voor Nederlanders sowieso een hele grote rol. Dresmé (ANVR) gaat ervan uit dat 'een klein deel' nog steeds niet naar Turkije boekt. „De mensen die echt angst hebben, zullen nu ook niet gaan. Maar ik denk dat de meerderheid informatie inwint en concludeert dat het wel los loopt." Dat geldt ook voor de Amster damse Dorothé Wolfs (57) die gis teren last minute op Schiphol op een drukke vlucht naar Antalya stapte. „Ik weet van een vorige Turkse vakantie dat de beveiliging van hotel én strand heel streng is dus dat geeft me wel een veilig ge voel." Bij het besluit te vertrekken speelde de prijs voor haar 'zéker' een rol. Wolfs betaalde 600 euro voor zes dagen ultra all-inclusive in een vijf-sterren-hotel: 'heel wei nig!'. rieps Vakantie TUrkije nu populair door Eefje Oomen www.pzc.nl Editie WALCHEREN VRIJDAG 29 april 2016 258e jaargang nr. 101 Los nummer €2,00 Voorzichtig wat zachter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1