Die bolus hoort bij ons! Lucien Roelandt zit vol levenslust Geluidslabel: hoe gehorig is jouw huis 'Molenbeek beschermde terrorist' Zo mooi is Europa! 'Soms ben ik een tijdje uit Een van de meest gezochte terroristen van Europa en brein achter de aanslagen in Parijs na 126 dagen gepakt. Het Brabants worstenbroodje is het al. En ook het bloemencorso in Zundert. Maar de bolus is nog geen cultureel erfgoed. Als het aan bakker Joop van Meijel uit Clinge ligt, komt daar rap verandering in. foto Ronald den Dekker presentator Sofievan den Enk Scheel van jaloezie Suus Ruis geeft het toe BRUSSEL. Salah Abdeslam is gister avond gearresteerd in de Brusselse wijk Molenbeek. Na een klopjacht van ruim drie maanden lukte het de Belgische politie de 26-jarige terrorist op te pakken. Frankrijk wil dat hij uitgeleverd wordt, van wege zijn betrokkenheid bij de bloedige aanslagen in Parijs. Naast Salah Abdeslam raakte ook een tweede man gewond bij zijn arrestatie. En er waren nog meer verdachten in het gebouw. De politie zette een drone in om overzicht te krijgen. Een camera filmde hoe een man in een witte trui naar buiten werd gesleurd, de straat op, tegen de grond gewerkt. Zijn gezicht was niet te zien, door de capuchon die ver over zijn hoofd getrokken was. Opmerkelijk genoeg werden de aanhoudingen verricht in de wijk waar Abdeslam opgroeide. Molen beek is de buurt die hem waar schijnlijk ook al die tijd heeft be schermd, zegt expert Ronald San- dee. „De sociale cohesie gaat dan toch boven het justitiële apparaat. Elier is het wij tegen zij. En wie weet wat voor verhaal hij heeft op gehangen. Misschien heeft hij wel verteld dat hij het niet kon, dat hij op het laatste moment afzag van een zelfmoordaanslag." Eerder deze week, op woens dag, waren agenten waarschijnlijk zonder het te weten al vlakbij Ab deslam. Tijdens een inval in een appartement in de Brusselse wijk Vorst dachten ze aan te kloppen bij een verlaten huis - stroom en water waren allang afgesloten. Maar de kogelregen, afkomstig van zware wapens, maakte al snel duidelijk dat ze hier te maken had den met een schuilplaats voor ter roristen die nog in gebruik was. Een sluipschutter wist één van de mannen die zich binnen had den verschanst om te brengen. Gisteren werd pas goed duidelijk om wie het gaat. De eerder geïden tificeerde Mohammed Belkaïd blijkt onder een schuilnaam be kend te zijn als een handlanger van Salah Abdeslam. Sterker nog, gisteren lekte ook uit dat Abdes lam zelf in het appartement is ge weest. Van hem werden vingeraf drukken gevonden, net als DNA. Elet huis in Molenbeek dat de politie woensdag ook nog aan deed, werd naar verluidt al langer in de gaten gehouden door de poli tie. Rond half acht werd die avond een derde verdachte in de kraag gevat, door een overmacht aan po litiemannen. Een kogelregen, afkomstig van zware wapens, maakte snel duidelijk dat het om een schuilplaats voor terroristen ging De Franse president Francois Hollande en de Belgische premier Charles Michel zijn erg gelukkig met dé aanhouding. Michel kreeg gisteren felicitaties van Hollande, die zei 'zo snel mogelijk' om de uitlevering van Abdeslam te zul len vragen. De premier bedankte op zijn beurt de veiligheidsdiensten en de speciale eenheden. Er is niet alleen een gevaarlijke man van straat gehaald, zegt terro- risme-expert Bibi van Ginkel: „Er komt nu ook meer duidelijkheid over het netwerk in zijn omge ving, en de aanslagen in Parijs." Kras.nl/europa-actieweek of bei 0900-9697 70 cPg )IT KAN NIET WAAR ZIJN JORIS j-UYENP|JK 'Onthullend boek.' - Trouw ZEELAND 2 3 PAGINA 12 13 PAGINA 23 www.pzc.nl Editie WALCHEREN ZATERDAG 19 maart 2016 70 Grijs 258e jaargang nr. 67 Los nummer €3,00 Abonneeprijs 1,11 en fris Abdeslam in België opgepakt door Carla van der Wal Salah Abdeslam. pagina 3: 'Opluchting voor inwoners' Europa Actieweek: nü extra veel korting op alle groepsrondreizen en elke dag 2 extra voordelige DagDeals. Onze DagDeals van zaterdag 19 maart: 12-daagse busreis Elba, Sardinië Corsica - nü v.a. 849 8-daagse vliegreis Noordkaap Lofoten - nü v.a. 1279 a Prijzen zijn o.b.v. 2 pers. excl. reskosten en Calamiteitenfonds. Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden uitgeverij atlas contact 8 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1