Gevreesd wordt voor het einde van thuisbevalling Sport en bewegen in de knel Bush stopt campagne Korfballers van TOP [halen play-offs van Zeeland Nederland zwaar getroffen Nieuwe economische recessie dreigt als binnengrenzen van EU langere tijd op slot gaan. Populairste automodellen in Zeeland BRUSSEL. Europa zal in een nieu we economische recessie terecht komen als de binnengrenzen dicht gaan. Nederland, met zijn reuzenexport, is na Duitsland veruit het grootste slachtoffer. Dat blijkt uit een rapport van de studiedienst van het Europe se Parlement, dat morgen open baar wordt. Diverse lidstaten con troleren nu hun binnengrenzen al, maar Brussel werkt plannen uit om die tijdelijke controles met anderhalf jaar te verlengen. Als dat gebeurt, loopt de intra- 'Grenzen dicht is een schijnoplossing. Dit vraagt om een Europese oplossing' Europese handel (tussen twee of meer lidstaten) met to tot 20 pro cent terug, en krijgen belangrij ke economische sectoren zoals transport en toerisme enorme opdoffers. Gecombineerd met een exter ne tegenvaller, zoals de groeiver traging in China, gaat zelfs onze hele groei eraan en zitten we in no time weer in de crisis van na 2008. „We wisten uit vorige on derzoeken dat de kosten van her invoering van grenscontroles zeer fors waren. Dit rapport maakt duidelijk dat dit voor ex portgerichte landen als Neder land zelfs funest is. Nederland betaalt dubbel de rekening om dat 70 procent van onze export binnen Europa blijft", aldus CDA-Europarlementariër Lam bert van Nistelrooij. Hij waarschuwt dat landen die voor langere tijd hun grens controles herinvoeren (vanaf half mei, als tegen die tijd de asielstroom niet is verminderd) 'dief van hun eigen portemon nee' zijn en pleit ervoor de asiel crisis zelf aan te pakken, zonder via grenscontroles onze interne markt om zeep te helpen. Volgens Kamerleden bewijst dit rapport dat er snel iets moet worden gedaan om de vluchtelin- gencrisis een halt toe te roepen. „We kunnen de binnengrenzen alleen openhouden als we de bui tengrenzen sluiten", zegt WD-Kamerlid Anne Mulder. „Niemand wil kilometerslange fi les van vrachtwagens voor de grenzen. Dat is slecht voor ieder een. Maar dan moet Europa ein delijk eens samen het probleem oplossen." Volgens PvdA'er Marit Maij laat het rapport zien dat een 'ie- der-voor-zich-aanpak' alleen ver liezers oplevert. „Grenzen dicht is een schijnoplossing. Het vluch telingenvraagstuk vraagt om een Europese oplossing." Over wat die oplossing moet worden, steggelt Europa al tij den. Van de tot nu toe gemaakte afspraken komt weinig terecht. Zoals met de afspraken met Tur kije dat zij de vluchtelingen te genhouden in ruil voor geld om de mensen daar op te vangen. COLOMBIA. Jeb Bush heeft zater dag (lokale tijd) bekendge maakt dat hij stopt met zijn ver kiezingscampagne. De Republi keinse presidentskandidaat be sloot daartoe vanwege de teleur stellende resultaten in de voor verkiezingen van zijn partij. De broer van oud-president George W. Bush gold aanvanke lijk als favoriet om als Republi keinse kandidaat te mogen deel nemen aan de presidentsverkie zingen in de Verenigde Staten. Meer nieuws zie: www.pzc.nl Verkoper Sjaak van Eijkeren van Toyotadealer De Jonge in Goes prijst een Aygo aan. Het is de meest verkochte auto in Zeeland. Maar Opel is het populairste merk. 1Toyota Aygo 2. Volkswagen Golf 3. Opel Corsa 4. Ford Fiësta 5. Renault Twingo 6. Volkswagen Polo 7. Ford Focus 8. Peugeot 107 9. Ford Ka 10. Citroen C1 Wordt het Spanje of Portugal? PAGINA 3 Grenzen op slot kost 100 miljard door onze correspondent Frans Boogaard Marit Maij, Kamerlid PvdA pagina 6: Transporteurs vrezen grenscontroles www.pzc.nl Editie WALCHEREN MAANDAG 22 februari 2016 258e jaargang nr. 44 Los nummer €2,00 Abonneeprijs€1,11 kO regenachtig 000 0 pagina 4 en 5: Bush buigt hoofd voor volksheld Trump 7 11688 5 5 5 5 30 Boek vóór 23 februari een vakantie naar Spanje of Portugal en ontvang tot 50 extra korting p.p. KrdS.nl/Spdnj6pOrtU93l of bel 0900-9697 70 cpg var Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1