Wij zijn er voor Micha ook na zijn dood 'Ik ga mijn dochter niet J|j slaan' y Dure grond betekent hogere huur Er komen voor middeninkomens meer betaalbare huurwoningen. Gemeente mag huren begrenzen. DEN HAAG. Minister Stef Blok (Wo nen) gaat de regels aanpassen om het tekort aan betaalbare huurwo ningen voor de middeninkomens op te lossen. Daardoor komen er de komende jaren 'enkele duizen den' kleine huurwoningen extra bij die maximaal 8oo tot 900 euro per maand mogen kosten. Blok wil gemeenten het recht geven om de maandelijkse huur van nieuw te bouwen woningen Door de nieuwe regels kunnen gemeenten mensen met een middeninkomen voor de stad behouden. te begrenzen. Om investeerders te verleiden die huizen te bouwen, pakt Blok tegelijkertijd het huur- puntensysteem aan. Voor kleinere woningen van zo'n veertig vier kante meter op dure bouwgrond mogen hogere punten en dus ho gere huren worden gerekend. Op die manier komen deze woningen uit boven de sociale huurgrens van 710 euro en vallen ze dus on der de vrije sector. Dat is volgens Blok een voorwaarde van inves teerders om dit soort woningen rendabel te kunnen verhuren. De nieuwe regels gelden in eer ste instantie alleen voor de regio's Groot-Amsterdam en Utrecht, om dat de woningnood daar het grootst is. Blok zegt vooral te mik ken op singles of stellen die net aan hun eerste baan zijn begon nen, graag in of dichtbij het cen trum willen wonen, maar die te veel verdienen voor een sociale huurwoning en een grote, dure vrije sectorwoning niet kunnen betalen. Vooral jonge huishou dens tot 35 jaar vallen nu tussen wal en schip, stelt het Planbureau voor de Leefomgeving. Volgens Blok staan er 'tiental len' binnen- en buitenlandse in vesteerders klaar om dit soort pro jecten uit de grond te stampen. Huurmarktvorser Capital Value zegt dat er 5,5 miljard euro op de plank ligt om in Nederlandse huurwoningen te steken. Door ge meenten zeggenschap te geven over de hoogte van de maximale huur, kunnen zij verleid worden de grond beschikbaar te stellen aan huurwoningen in het midden segment. De opbrengst zal dan misschien lager zijn dan bij bouw grond voor koophuizen, maar de gemeente kan zo wel mensen met middeninkomens behouden. De wereld is Kras Wordt het Spanje of Portugal? De 24-jarige Micha Hoogendoorn uit Hansweert besloot een eind aan zijn leven te maken. Zijn vrien den zamelden geld in om hem vandaag een waardige crematie te kunnen geven. Vandaag bij deze Waar zouden we zijn oppasopa en -oma? Van mini-jurk tot korset Mode in Nederland schrijver Özkan Akyol Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl www.pzc.nl Editie WALCHEREN ZATERDAG 20 februari 2016 258e jaargang nr. 43 Los nummer €3,00 Abonneeprijs€1,11 Natte boel en veel wind Blok grijpt in op de huurmarkt door Laurens Kok en Jan Hoedeman pagina 14: 'Ik word blij van mooie huizen' Boek vóór 23 februari een vakantie naar Spanje oF Portugal en ontvang tot 50 extra korting p.p. KrdS.nl/spdnjGpOrtUQdl of bel 0900-9697 70 cpg s&V Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden ZEELAND 5 7 1161 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1