Huizenpaspoort 6 I BINNEN Ze moeten nog even geduld hebben, Maarten Deruwe (32) en Pieter Kokers (30). Maar zodra het weer het toelaat, gaat de gasbarbecue op het terras aan. Ze verruilden het Antwerpse voor het Axelse en hebben daar geen spijt van. In de bossen hoeven we niet om de haverklap wat smerigs uit Zaza's bek te vissen. Dat was in Antwerpen wel anders TEKST PAULA KOSTER FOTO'S PETER NICOLAI Iekker buiten eten na een dag hard werken, met een goed glas Belgisch bier in de hand: dat is het hele- A maal voor Vlamingen Maarten en Pieter. In Antwerpen bewoonden ze een appartement in een drukke volkswijk. Maarten trekt een vies gezicht als hij erover vertelt. „Het was er zo vol, smerig en lawaaiig. Onder ons raam reed talloze malen per dag een tram voorbij. De mensen op straat leken allemaal in hun eigen wereld te vertoeven. Oogcontact was er niet en even een praatje maken zat er al helemaal niet in. Dat ging ons te genstaan. Gemoedelijkheid, rust en vooral ruimte, daar kregen wij, maar ook onze hond Zaza, steeds meer behoefte aan. In Axel hebben we dat alles ruimschoots gevon den." Spelen Zaza is de hazelnootkleurige coc- kerspaniël van Maarten en Pieter, tweeëneenhalf jaar oud en een knuffelgrage spring-in-'t-veld. Pieter: „Ze is echt opgebloeid sinds we hier wonen. Ze kan heerlijk spe len in de tuin en als we met haar wandelen in de bossen hier vlakbij, hoeven we niet om de haverklap wat smerigs uit haar bek te vissen. Dat was in Antwerpen wel anders." Pieter is procesoperator bij een be drijf in Hoboken dat edelmetalen recyclet uit onder meer afgedankte elektronica. Dat betekent elke werkdag pendelen tussen Axel en Vlaanderen - aan reistijd bijna an derhalf uur - maar daar zit hij to taal niet mee. Maarten is zelfstandig autoschade specialist. Hij werkt veel thuis, in het kantoor op de benedenverdie ping van hun huis. In april 2015 zijn ze er komen wonen, na eerst nog een aantal andere woningen in Zeeuws-Vlaanderen te hebben be keken. Hun keus viel op Axel, van wege de vele winkels en andere voorzieningen. Restaurant Het Wapen van Axel bijvoorbeeld, waar ze regelmatig een hapje eten. Ook bij de nabijgelegen Albert Heijn en de zelfstandige bakker en slager komen ze graag. Maarten: „Het AXEL Ook de hond leeft op 44 De vraagprijs van de vrijstaande woning aan de Van Middelhoven- straat 115 bedroeg 264.000 euro. De wo ning dateert uit 1950. De woonkamer is L-vor- mig en heeft een schuifpui die leidt naar een overdekt terras. Beneden bevindt zich ook een kantoorruimte. Boven zijn drie slaap kamers met inge bouwde bergruimtes, en een badkamer. Ook is er een ruime vliering. In de tuin staat een kweekkas. Verder is er een garage. vrijdag 19 februari 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59