Ritsma en Knegt: stoer met een klein hartje Blaise: Geef asielzoekers meer kans op werk Merkel krijgt Four Freedoms Award 219 Wintersport Tirol Ik zoek een Opa en OÏÏia Partijen wijzen naar elkaar Gemeente presenteert mogelijke locatie vluchtelingen. Eigenaar Roompot weet echter van niets. Uit Thuis Het Zeeuws orkest gaat vrolijk het jaar in RENESSE. Met een persbijeen komst maakte het gemeentebe stuur van Schouwen-Duiveland gistermiddag bekend dat vakan tiepark Klein Poelland in Renes se in beeld is als noodopvang voor vluchtelingen. Korte tijd la ter, terwijl de eerste bezorgde en verontwaardigde reacties uit de omgeving binnenkwamen, bleek het plan al weer van de baan. Alles lijkt voort te komen uit één groot misverstand, maar hoe dat heeft kunnen ontstaan, blijft onduidelijk. De betrokken par tijen - de gemeente, Centraal Or gaan opvang Asielzoekers (COA) 'Ik ga ervan uit dat ik op de informatie van het COA kan vertrouwen' en Roompot Vakanties (eigenaar van Klein Poelland) - wijzen in eerste instantie naar elkaar. De gemeente zegt zich te base ren op informatie van het COA. Dat zou hebben aangegeven dat Roompot Klein Poelland heeft aangemeld als mogelijke locatie voor noodopvang van 150 a 250 mensen voor minimaal zes maan den en maximaal twee jaar. Jurgen van Cutsem, algemeen directeur van Roompot, is ver bijsterd. Hij zegt dat zijn bedrijf wel door het COA is benaderd voor opvang in Renesse. „Maar we hebben onmiddellijk gezegd: onmogelijk, dat zal nóóit gebeu ren. Dit past niet binnen een toe- rismebedrijf." Van Cutsem eist opheldering van gemeente en COA. „Dit be rokkent ons enorm veel schade en leidt tot inkomstenderving. De telefoon stond roodgloeiend. Ik denk er daarom over verdere stappen te ondernemen, want ik vind dit wel heel kwalijk." De gemeente heeft geen recht streeks contact gehad met Room pot. „Ik heb me gebaseerd op de informatie die ik van het COA heb gekregen", zegt wethouder Cees van den Bos. „Dat zei dat Roompot Klein Poelland heeft aangedragen, dus dat ze zichzelf hebben aangemeld. COA vroeg hoe wij hier tegenover staan." Van den Bos betreurt de gang van zaken. „Hier word je niet blij van. Ik wil de onderste steen bo ven halen: wat heeft zich voorge daan? Het is een onderwerp dat veel teweegbrengt. Ik ga ervan uit dat ik op de informatie van het COA kan vertrouwen." Het COA voelt zich niet ver antwoordelijk. „We laten het voor rekening van de gemeente om dit te communiceren. Het misverstand is niet door ons de wereld in geholpen", zegt woord voerder Jan Willem Anholts. Hij wijst erop dat mogelijke opvang- locaties aan bod komen aan de zogeheten regietafel Zeeland, waar ook gemeenten en provin cie aan zitten. „Daar doen wij za ken. Wij toetsen de locaties die ons daar worden aangeboden." MIDDELBURG. De Duitse bondskan selier Angela Merkel komt donder dag 21 april naar Middelburg om de internationale Four Freedoms Award in ontvangst te nemen. Dat heeft commissaris van de koning Han Polman, tevens voorzitter van de Roosevelt Foundation, gisteren bekendgemaakt. Dat was precies 75 jaar na de beroemde speech van de Autovakantie Oostenrijk Kras.nl/52459 of bel 0900-96977ocPg toenmalige president Franklin De lano Roosevelt voor het Amerikaan se congres. Daarin formuleerde hij de vier vrijheden die noodzakelijk zijn voor een duurzame democra tie: de vrijheid van godsdienst en meningsuiting en de vrijwaring van gebrek en vrees. Merkel be lichaamt alle vier die vrijheden, al dus Polman en ze krijgt daarom de Freedom Medal. Speciaal voor haar vindt de uitreiking dit jaar niet plaats op een zaterdag in mei, maar op donderdag 21 april. Dan zullen ook de awards voor de afzonderlij ke vrijheden worden uitgereikt. De namen van die laureaten worden later bekendgemaakt. Fay-Linde uit Serooskerke is op zoek naar een nieuwe opa en oma. Haar moeder plaatste een oproep via internet omdat Fay-Lindes huidige grootouders niet in staat zijn haar te geven wat ze nodig heeft. PAGINA 14 15 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 7 januari 2016 258e jaargang nr. 5 Los nummer 1,95 Abonneeprijs€1,11 Regenachtig ZEELAND 2 3 Mist rond opvang in Renesse door Rolf Bosboom en Elodie Kint Cees van den Bos, wethouder Zeeland 2: Commentaar Klantbeoordeling 8,8 7-8 dagen al v.a. Geniet van het gevarieerde aanbod aan pistes in een van de grootste skigebieden van Tirol: Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau. Hotel in het centrum van Brandenberg en nabij het skigebied Inclusief ontbijt, diner, Alpbachtal-kaart en vele andere extra's Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en CalamiteitenPonds Zeeland 13: Frau Freiheit 7 11688 5 5 5 5 30 ZEELAND 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1