Jumping Nieuwland barst bijna uit voegen mooiste zaalgoal Team Hoondert: weer korte rit in Dakar Rally en flinke tijdstraf aan afscheid van wedstrijdsport met haar Samaranch ZEELAND 13 Verdeeld over drie dagen komen, aan het door de Stichting Hip pisch Sport Zeeland georganiseerd vijf-sterren-concours, ruim acht honderd combinaties (een record) in actie. Hoogtepunten van de driedaagse zijn het Master-sprin- gen op vrijdagavond en de Grote Prijs Nieuwland - een 1.40m par koers met barrage - op zaterdaga vond. Jeanette Corbeek uit Hengelo verdedigt bij de Masters haar titel. Zij kan rekenen op concurrentie van de profs Arnold Boerekamps en Dave Maarsen. „Zij staan ieder jaar borg voor spektakel", zegt Martin de Kroo, bestuurslid van de organisatie. Hij is tevreden met de bezetting voor de Grote Prijs. „De winnaar van voorgaande edi tie Leon Thijssen is niet van de partij, maar met de internationals Piet Raymakers jr, Bert Jan van der Pol en Joris van Helmond met zijn vrouw, de Noorse internatio nal Erika Lickhammer hebben we toch weer aansprekende namen op de startlijst. En wie weet zor gen de Zeeuwen Marieke de Bart, Jil Buijze of Christiaan en zijn zus Carolein van de Plasse hier voor een verrassing. Ik acht hen er ook toe in staat." Ook in de basisrubrieken is er sprake van een overweldigende en sterke bezetting. De Kroo: „Ik vind dit niet vreemd. In heel het land staan de provinciale kam pioenschappen voor de deur. Veel ruiters houden rond de feestdagen vakantie. De paarden staan stil. Op ons concours kunnen ze in meerdere rubrieken starten. Een mooie gelegenheid om de paarden weer wedstrijdritme op te laten doen. En voor de profs van de han delsstallen is het een uitgelezen mogelijkheid de jonge viervoeters in de etalage te zetten." Top 10 mooiste doelpunten De Dakar Rally staat be kend als de zwaarste ter wereld. Bij de edi tie van 2016 hebben de vrachtwagenchauffeurs echter nog niet veel voor hun kiezen ge had. De derde etappe, die giste ren verreden werd, was voor hen ingekort tot 130 kilometer. Ad- win Hoondert, de trucker uit Hoedekenskerke, kon weer rela tief eenvoudig finishen. En hij had zelfs tijd om anderen te assis teren. De Bevelander passeerde met de Brabanders Jac Gillis en Wil- ko Hoefnagels als achttiende de meet. Na een kleine twee uur za ten ze vijftien minuten achter de Tsjechische ritwinnaar Martin Kolomy. In het algemeen klasse ment staat de 49-jarige Bevelan der, die maandag zeventiende werd, negentiende. De etappe naar Jujuy had veel langer moeten duren, maar door de overvloedige regenval in dat deel van Argentinië was een stuk van de route na het tweede con trolepunt weggeslagen. Er was voor de vrachtwagens geen moge lijkheid om langs die plek te gaan en dus werden ze eerder af- gevlagd. Dat Hoondert naar de negen tiende plek zakte in de stand, had deels te maken met het feit dat hij tijdens de etappe van maandag geflitst was. De DAF- trucker kreeg een tijdstraf van liefst acht minuten aan de broek vanwege snelheidsovertredingen. Hoewel veel in de Dakar Rally draait om snelheid, is er in be paalde zones wel een maximum vastgesteld. Team Hoondert was overigens niet de enige die een sanctie kreeg. Het gebeurde bij 33 van de 54 vrachtwagens. Maar met die acht minuten werd het drietal wel bijna het zwaarst bestraft van allemaal. Alleen Kolomy, goed voor tien minuten, werd harder op de vingers getikt. WOENSDAG 6 JANUARI 2016 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND. In het Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland gaat vrij dag de negende editie van Jumping Indoor Nieuwland van start. In ne gen jaar is het springfestijn uitge groeid tot een begrip voor ruiters, toeschouwers en handelaren uit heel het land. Drie jaar geleden leek de rek eruit bij Elisabeth Geluk en haar paard Samaranch, maar ze bewees anders. „Gelukkig dat de mensen om me heen in mij bleven geloven, en in Sam." foto Leo Adriaansen door Roeland van Vliet 1. Jordao Pattinama (Capelle) 2. Tim Bader (Longa'30) 3. Said Bouzambou (Groene Ster) 4. Jamal El Ghannouti (Nederlands zaalvoetbalteam) 5. Wesley Sneijder (Oranje) 6. Arjen Robben (Oranje) 7. Sisca Folkertsma (PSV-vrouwen) 8. Younes Makraou (ASV Lebo) 9. Lieke Martens (Oranje-vrouwen) 10. Eshly Bakker (Ajax-vrouwen) infographic Renske Van de Velde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62