Bomont flagshipstore Twijfels over alternatief Poppenroede 6 WALCHEREN De Cleene Hooge bij Middelburg lijkt gered: de politiek wil geen landhuizen in dat stukje van het nationale landschap. Maar is Poppenroede, aan de andere kant van de weg, ook echt een alternatief? Enkele hoofdrolspelers geven antwoord. Gold-lopers nog springlevend In de regio Mijn dorp, mijn stad van der kooij Is Cleene Hooge nu echt gered? door Maurits Sep Jan Hendriksen, voorzitter van Stichting De Cleene Hooge. „Nou, we hebben de slag gewon nen, de oorlog nog niet. De rich ting waarin het nu gaat, bevalt ons. De motie die de gemeenteraad heeft aangenomen, is cruciaal. De wethouder moet kijken naar ande re locaties voor woningbouw waar mee geld is te verdienen. Dat kan gebruikt worden om het verlies op De Cleene Hooge te compenseren. Dat kan Poppenroede zijn, maar ook de Mortiere, de Oranjepolder, de Suzannapolder of Sint Lau- rens-Oost. Dus in die zin ben ik po sitief." „Wij willen graag meedenken, maar we zitten als een bok op de haverkist. Wij houden keihard vast aan onze doelstelling: De Cleene Hooge openhouden. Als de ge meente na bestudering van alterna tieven terugvalt op bebouwing van tien procent van dat gebied, zullen wij een minderheidsstandpunt in nemen." „Of Poppenroede haalbaar is, hangt ook van de medewerking van grondeigenaren af. De gemeen te heeft daar zelf vier hectare, er zijn wat losse grondeigenaren en Kees Matthijsse van het oude fruit- teeltbedrijf heeft er tien hectare. Hij heeft tegen ons gezegd dat hij wil meedenken." Kees Matthijsse, voormalig fruitteler die in 2007 het plan had Hof Poppen- roede-Ambacht in oude luister te her stellen. Dat plan is nooit uitgevoerd. „Dat klopt. En ik hoop dat het lukt. Zo'n mooi gebied om zeep helpen, vind ook ik geen goed idee. Ik ben lid van het Zeeuws Landschap. Als we iets moois kunnen creëren om De Cleene Hooge te behouden, dan wil ik daar wel bij helpen. Maar of dat lukt? Ik wacht het ge sprek met de wethouder af. Verder heb ik geen commentaar. Ook niet over het mislukken van Hof Pop- penroede-Ambacht. Daar zijn des tijds gesprekken over gevoerd met de gemeente. Maar daar zeg ik niets over." Willemien Treurniet, fractievoorzit ter van de Christenunie. „Of De Cleene Hooge nu is gered? Dat kunnen we na juli vaststellen. Eerst moet wethouder Dekker met Stichting De Cleene Hooge scena rio's uitwerken om te voorkomen dat het gebied bebouwd wordt. Daarmee komt hij naar de raad. De uitspraak van de raad dat we De Cleene Hooge niet willen bebou wen, is wel winst." landschap is, de rest zijn weilan den." „De gemeente bezit nu bijna geen grond in Poppenroede. Geld om grond te kopen, is er niet. We zullen dus grond moeten ruilen, of andere slimme dingen moeten be denken. De kans bestaat dus dat het niet lukt om te bouwen in Pop penroede. Maar als daar geen be langstelling is voor landhuizen, dan is die er ook niet voor landhui zen in De Cleene Hooge. Dat ligt aan de andere kant van de weg!" Chris Dekker (SCP), wethouder grondbedrijf, bouwen en wonen. „De Cleene Hooge moest zes tien miljoen euro opbrengen. Dat kan ook in Poppenroede, of in de Mortiere of Hazenburg in Arne- muiden. Dan offeren we andere ge bieden op ja, maar het verschil is dat De Cleene Hooge nationaal „Nee, je kunt niet stellen dat De Cleene Hooge nu is gered. De raad wil niet dat we grond kopen en in Poppenroede hebben we heel wei nig grond. Bovendien moeten we onze schuld verlagen. Dus ja, wat mag ik dan nog wel? Bovendien ligt Poppenroede in een groene long en de raad heeft eerder ge zegd dat daarin niet gebouwd mag worden. Dat is een tegenstrijdig be sluit en dat moet dan ook worden herroepen." „We zullen komend jaar een plan van aanpak maken voor de ontwikkelvisie voor De Cleene Hooge, inclusief maximaal tien pro cent bebouwing en inclusief Pop penroede. Dat plan van aanpak kan er in juli zijn. Daarna volgt de ont wikkelvisie nog." „In 2018 zijn er weer verkiezin gen, precies. Nou ja, de nood is ook niet hoog. De Cleene Hooge staat heel laag op de prioriteitenlijst voor woningbouw. Ik neem dus ruim de tijd. Politiek ligt het ook heel gevoelig. Ik ga de druk niet verder opvoeren." MIDDELBURG. De winkels Bo mont en Esprit wisselen in Mid delburg van pand. Daarmee heeft Esprit, dat op de Markt meer aan de kant van de terrassen komt te zitten, een compactere winkel met een gro te etalage. Voor Bomont, die mid den op de Markt komt, betekent de wissel dat er ruimte ontstaat voor het openen van een flagship store: een conceptwinkel waarin inspiratie en merkbeleving cen traal staan. Flagshipstores rukken op in het hele land. Ze vormen het ant woord van fysieke winkels op de tijd waarin mensen steeds meer kopen op internet. Beleven is het sleutelwoord. NIEUW- EN SINT JOOSLAND Elancore zingt in Eben Haezerkerk Vocaal ensemble Elancore treedt zon dag op tijdens de kerstzangdienst in de dorpskerk van Nieuw- en Sint Joos- land. Elancore staat onder leiding van Gertruud Smit. De samenzang wordt op het orgel bege leid door Tim Bouws- ma. Het optreden be gint om 19.30 uur. VLISSINGEN Kerstconcert in Sint Jacobskerk De Vlissingse Orato rium Vereniging geeft zaterdag een kerstconcert om 20.00 uur in de Sint Jacobskerk. Dit optreden is ook het slotconcert van de viering van Vlissin- gen 700 jaar stads rechten. De VOV brengt een program ma met muziek van Mozart, Haydn en hoogtepunten uit de Messiah van Handel. Jos Vogel bespeelt het orgel. Toegangs kaarten kosten 20 eu ro. MIDDELBURG Songs From 'O Brother Where Art Thou?' in De Spot Muzikanten uit Zee land en daarbuiten spelen morgen num mers uit 'O Brother Where Art Thou?' in De Spot in Middel burg. De succesvolle Coen Brothers film 'O Brother Where Art Thou?' zette in 2000 de Amerikaan se vooroorlogse rootsmuziek weer op de kaart. Het con cert start om 20.30 uur en is gratis. OOST-SOUBURG Feestelijke geloofsbijeenkomst Aglow, afdeling Oost-Souburg, houdt zaterdag een bijeen komst in kerstsfeer in De Ark. Alle gas ten kunnen deelne men aan het gratis liefdesmaal dat om 13.00 uur begint. Daarna spreekt Tine ke Bouwman, leder een is welkom. Groepen dienen zich op te geven. Meer info op www.aglow.nl. MIDDELBURG. Dat je nooit te oud bent om hard te lopen bewijzen de Gold-lopers van Dynamica (Groep Ochtend Lopers Dynamica). El ke dinsdagmorgen werken ze in hun eigen tempo hun trainingsrond je af op de atletiekbaan in Vlissingen. Ze begonnen een paar jaar ge leden met een klein clubje, maar inmiddels lopen meer dan zestig senioren mee in de leeftijd van 55 tot 80 jaar. Gisteren kregen ze al lemaal een nieuw tenue waardoor ze nu nog herkenbaarder zijn. foto Ruben Oreel DOMBURG Gemeentehuis, Tra verse 1,08.30-17.00 uur - Tentoonstel ling 'ambtsketens, schakels tussen oud en nieuw'; Protes tantse Kerk, Markt, 19.30 uur - Kerstcon cert Vocal Group Sing@Sea GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 14.00-17.00 uur - Koersbal voor senio ren MIDDELBURG Markt, 12.00-22.00 uur - ijsbaan geo pend; Doopsgezin de Kerk, Lange Noordstraat 62, 12.45 uur - Lunchle zing, auteur Van het Reve, waarbij een gedeelte uit een recent verschenen boek, een interes sant artikel of oude klassieker wordt voor gelezen; Gym zaal Palet, Johan van Reigersberg laan 2,13.30-14.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 14.30-15.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; 15.30-16.30 uur - Voetballen voor kinderen t/m 14 jaar; Drukkery, 15.00 uur - Jan Paul Schutten Floor Rieder presenteren hun nieuwe boek 'Het wonder van jou en je biljoenen bewoners'; Cinema Middelburg, 20.00 uur - Vertoning 'Les Souvenirs' NIEUW EN ST. JOOS LAND Centrum, 09.00-12.00 uur - Weekmarkt OOST-SOUBURG Kroonjuweel 5, 16.30-17.30 uur - Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30-16.30 uur - Bridgen; De Egelan tier, 13.30-14.30 uur - Wandelactiviteit voor senioren VLISSINGEN Ons Plekje, Falckstraat 4, 09.00 uur - Recreatieve wandeltocht van 5 of 10 km; Vrijehho- venzaal, Basken- burgplein 8, 09.15 uur - Peutergym; CineCity, Spuikom- weg 1, 20.00 uur - Klassieke Voorstel ling van het Royal Ballet, 'The Nut cracker' WESTKAPELLE Sportzaal de Bel- link, Molenwal, 15.00-18.00 uur - Kerstmarkt bij Gym club Hygiëa Poppenroede Cleene Hooge MIDDELBU wolstraat 197 vlissingen edelsmeden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36