Politieauto rijdend kantoor Topdrummers voor dinic naar Bax-shop in Goes 4 ZEELAND Eis cel voor drugs en wapenbezit Zierikzeeënaar van tbs af als het aan officier ligt MIDDELBURG. Tegen de 22-jarige Bradley de P. uit Terneuzen is gis teren een celstraf van acht maan den geëist waarvan twee voor waardelijk en toezicht door de re classering. De P. wordt ervan ver dacht op 9 juli van dit jaar in het bezit te zijn geweest van een pis tool, munitie en 247 xtc-pillen. De P. verbleef die periode bij zijn vriendin in Middelburg en voelde zich bedreigd omdat hij een ver klaring had afgelegd over een schietpartij aan de Granaat in Mid delburg. Sindsdien werd hij be dreigd. Vandaar dat hij een vuur wapen had aangeschaft. Hij had de dreigementen diverse keren aangekaart bij de politie, maar die deed niets, zo zei De P. De pillen waren voor eigen gebruik, omdat hij door die bedreigingen wakker wilde blijven. Zijn raadsman trok de kwalificatie van de pillen in twijfel, omdat het Nederlands Fo rensisch Instituut (NFI) pillen met een twitter-logo had beoor deeld, terwijl er ook pillen met een totaal andere logo buiten het onderzoek waren gebleven. De vraag was dus of dit dezelfde pil len waren. Uitspraak 6 november. MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg moet er nog over be slissen, maar als die het voorstel van de officier van justitie, de re classering en de psychiater volgt, is de 43-jarige Rudi van E. uit Zie- rikzee over twee weken verlost van zijn tbs met voorwaarden. Van E. heeft zich gedurende zijn tbs netjes gedragen, heeft inmid dels zijn agressie onder controle en heeft geleerd met spanningen om te gaan. Van E. kreeg die tbs begin oktober 2010 opgelegd. Hij werd schuldig bevonden aan on der meer poging doodslag, zware mishandeling, bedreiging en ver nieling. Op 26 september 2009 had hij een overvloed aan bier tot zich genomen, had hij speed ge bruikt en wilde hij verhaal halen bij een kennis die de ex van hem zou hebben lastiggevallen. De gedragsdeskundigen zijn nu van oordeel dat er qua behande ling het maximale is bereikt. Wat blijft is een 'laag gemiddeld recidi verisico'. Uitspraak 6 november Jeans Inn) GEEFT WEG! Dankzij één van die twee au to's ontdekte de politie dat die man nog een grote belasting schuld heeft, waarna hij werd aan gehouden. Politieman Erik van Es vertelde gisteren over die man als voorbeeld van hoe efficiënt die nieuwe rijdende kantoren zijn. „Als we op patrouille zijn, toetsen we nummerborden in van auto's die we passeren en krijgen direct te zien of er iets mis is." De apparatuur in die auto's be staat uit twee beeldschermen, een toetsenbord en een zogenoemde 4G-verbinding. „Die verbinding werkt erg goed. Ook langs de kust", verzekert Van Es. Op het bovenste beeldscherm krijgt hij zijn opdrachten te zien die hij krijgt van de alarmcentrale. „Inclusief de route die ik af moet leggen. We hoeven dus niet meer de TomTom in te stellen, dat wordt automatisch gedaan." En hij vertelt ook dat ze nu al tijd naar de juiste plaats worden gedirigeerd. „Met een TomTom was het in het buitengebied nog wel eens zoeken geblazen." Ook ziet hij alle informatie die de alar mcentrale ook heeft. „Hoeven we Dankzij dit nieuwe systeem kunnen agenten zien waar collega's rijden dus niets meer op te schrijven. Ook het signalement van een ver dachte zien we. Als het om één ie mand gaat, dan kon je dat in het verleden nog wel onthouden. Maar bij drie, dan moest je dat toch wel even opschrijven. Nu dus niet meer. Je ziet het gewoon op je scherm." Dat zorgt er ook voor, aldus politiechef Ronald Weyde- ma, dat de centralist van de alarm centrale wordt ontlast, agenten sneller kunnen uitrukken en dat de kans op een aanhouding toe neemt. Het onderste scherm in het 'mobiele kantoor' is, zoals van Es zegt, gekoppeld aan het bevra- gingssysteem van de politie. „Daarop kunnen we in de informa tiesystemen kijken als we een vraag hebben over een voertuig of een persoon." De Zeeuwse politie heeft mo menteel twee van deze 'mobiele kantoren'. Ze rijden op Walche ren. De komende tijd worden be staande auto's aangepast of krij gen de verschillende eenheden nieuwe auto's. Van Es vertelt ook dat binnen kort, dankzij dit nieuwe systeem, agenten kunnen zien waar colle ga's rijden. Dat kan zeer handig zijn als ze na bijvoorbeeld een overval een gebied afsluiten om de daders op te sporen. Van Es. „Dan kunnen we ook elk nummer intikken van alle auto's die ons passeren en later terugkijken of één van hen een mogelijke ver dachte is." Op de Groove Day - gratis toe- gankeiijk voor iedereen - worden van 11.00 tot 17.00 uur workshops gegeven door de crème-de-la-crème van drum mend Nederland. John Blackwell sluit het evene ment om 16.15 uur af. Naast John Blackwell geven topdrummers uit de vaderlandse muzikanten- scene demonstraties en work shops. Hans Eijkenaar, drummer Op de Groove Day worden workshops gegeven door de crème de la crème van drummend Nederland van Anouk en Marco Borsato, geeft een clinic. Maar ook 'roek- drummer nummer 1 van de Bene lux' Jimmy van den Nieuwenhui- zen (van Brian May, Jeroen van der Boom, Vrienden van Amstel) doet een sessie in de winkel van Bax-shop aan de Olympiastraat 4 in Goes. Marnix Stassen opent de jaar lijkse Groove Day om 11.00 uur met vier tikken. De dag wordt tra ditioneel bezocht door honder den drummers en percussionis ten uit de Benelux. Stassen speelt onder meer drums voor Alain Clark. Bomdreiger (21) opgepakt Een 21-jarige man uit Mid delburg is gistermiddag aangehouden omdat hij donderdag op Facebook een bericht plaatste waar in hij dreigde een bom bij sporthal De Kruitmolen in Middelburg te plaatsen. Een vrouw maakte de poli tie attent op het Facebook- bericht. Daarop zijn de po litie en het Openbaar Mi nisterie een onderzoek be gonnen naar de identiteit van de Middelburger. Toen ze telefonisch con tact met hem kregen is de afspraak gemaakt dat hij zich op het politiebureau zou komen melden. Dat deed hij. Tijdens het verhoor beken de hij het bericht te heb ben geplaatst. De man heeft een boete van vijf honderd euro gekregen. Na een vermanend ge sprek met de officier van justitie mocht hij gistera vond het bureau verlaten. Politie zoekt waaghals De politie is op zoek naar de bestuurder van een blauwe BMW die met pie pende banden rondjes op de rotonde van de Sloe- weg ter hoogte van Hercu les Segherslaan in Vlissin gen reed. Omstanders heb ben de waaghals gefilmd en de video op Facebook geplaatst. Sindsdien is de video erg populair en wordt die massaal ge deeld. De politie wil we ten wie de waaghals is en stelt een onderzoek in naar de identiteit van de automobilist. Wie meer weet, wordt verzocht con tact op te nemen met de politie. Flinke schade door oeverval Een deel van de oever aan de kant van de Westhaven- dijk in Goes, langs het ka naal Goes-Goese Sas, is in gezakt. De schade van die zogehe ten oeverval is aanzienlijk en moet zo snel mogelijk worden hersteld om erger te voorkomen. De kosten bedragen volgens burge meester René Verhulst naar verwachting 75.000 euro. Het onderhoud zit in het jaarplan, maar wordt nu naar voren gehaald. water.*,. x t sjoecialist En)ag voat&ri Waterontharders www.water-specialist.nl Goes T 0113 323523 M 06 57324260 O VAN DEN DONGEN Amundsenweg 15, Goes www.vandendongenparket.nl T 01 13 233 365 Alleen zaterdag 24 oktober 2015 PMS LEGEND G-STAFt LTB JEANS MAVt JEANS 5 x spijkerbroek 20 x kadobon €50,- 40 x kadobon €25,- 100 x kadobon €10,- Met de komst van de 'mobiele politiekantoren' neemt de kans op een aanhouding toe, zegt politiechef Ronald Wey- dema. foto Lex de Meester door Emile Calon MIDDELBURG. Zeker één Walche- naar is niet blij dat de politie sinds kort de beschikking heeft over twee nieuwe patrouilleauto's die dienst doen als mobiel kantoor. JACKS JONES LEVI'S CARS VERO MODA Kom langs in onze winkel en ontvang jou geluksnummer! Vlissingen Middelburg Goes Terneuzen - Heinkenszand GOES. De Amerikaanse meester- drummer John Blackwell komt zondag naar Goes. De drummer van Prince, Justin Timberlake en Cameo geeft demonstraties tij dens de jaarlijkse Groove Day. Dat is een dag die Bax-shop in Goes organiseert voor drummers, dit jaar op 25 oktober. MIDDELBURG VLISSINGEN GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36