4 U Budgetbeheer: meldpunt blijft open Zeeuwen beste tractortrekkers PZC COLOFON Bordeel Robert Jan Calon stopte met 16 ZEELAND Robert Jan Calon (49) uit IJzendijke was dertien jaar assuradeur, maar gooide vorig jaar het roer om. Hij verkocht zijn assurantiebedrijf en nam in november het lokale poeliersbedrijf Zeevla over. r T: 0118-434021 T: 0118- 434021 T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak Het U2-nieuws is van oudsher al het populairst bij onze lezers, maar zel den leverde nieuws zulke vurige reac ties op als dit weekend toen Club An- gelique in Vlissingen uitbrandde. 'Op geruimd staat netjes', meldde een te genstander van de betaalde liefde. 'Hier zit een luchtje aan', constateer de een ander, denkend aan het verze keringsgeld. 'Zondaars branden in de hel', schreef een bijbelvaste Zeeuw. De brandweer meldde: geen gevaar voor asbest. Over verbrand rubber hielden ze wijselijk hun mond. Tweede inbreker vakantieparken De tweede verdachte van inbraken op vakantiepar ken in Schouwen-Duive land is zaterdag in een wo ning in Wemeldinge aan gehouden. Het gaat om een 27-jarige man uit Po len. De twee worden verdacht van minimaal acht inbra ken in chalets en caravans op vier verschillende va kantieparken in Renesse en Burgh-Haamstede. De Pool en zijn eerder gearres teerde kompaan zitten vast voor verhoor en voor nader onderzoek. Ruit kapot na ruzie om meisje Twee mannen van 20 en 25 jaar uit de gemeente Borsele zijn zaterdagnacht aangehouden nadat ze een ruit van een woning aan de President Roosevelt- laan in Vlissingen hadden vernield. De verdachten zouden ruzie met de be woner hebben om een meisje. Direct na de ver nieling reden de mannen in hun auto weg. De poli tie kwam het voertuig te gen op de Oude Veerha- venweg. De verdachten zijn direct gearresteerd. Magnetron houdt brandweer bezig De brandweer rukte gister ochtend rond 07.00 uur uit voor een melding van een binnenbrand in de Vlissingsestraat in Middel burg. Voor de zekerheid werd zelfs een tweede blusvoer- tuig opgeroepen. Zodra de eerste wagen ter plaatse was, werd echter duidelijk dat het om een kleine brand ging: in een magnetron. Het vuur was snel onder controle. Twee mannen vast voor drugs Twee mannen uit Oost burg en Breskens zijn za terdagnacht aangehouden op de Turkeijeweg in IJzen- dijke met verschillende soorten drugs bij zich. Sur veillerende agenten beslo ten rond 04.30 uur het voertuig te volgen. Even la ter lieten ze de auto stop pen. De 34-jarige man uit Oostburg en de 31-jarige man uit Breskens bleken gripzakjes met vermoede lijk verschillende soorten harddrugs bij zich te heb ben. VLISSINGEN. Bij Orionis Walche ren zijn veertien klachten bin nengekomen sinds de openstel ling van het tijdelijke meldpunt voor klachten over budgetbeheer ders, beschermingsbewind en bureaus die ondersteunen bij het oplossen van schulden. De klachten zijn van zeer uit eenlopende aard, laat woordvoer ster Marcia Wielemaker weten. Orionis Walcheren speelt met het meldpunt in op signalen dat in deze branche veel misgaat, maar dat de drempel om een offi ciële klacht in te dienen te hoog is. Daardoor kunnen de Walcher- se gemeenten, waarvoor Orionis werkt, eventuele misstanden niet aanpakken. Omdat het meld punt geopend is aan het begin van de vakantieperiode, heeft Orionis besloten het tijdelijke meldpunt niet al op 24 augustus te sluiten, maar pas op 24 sep tember. Niet alleen cliënten, ook hun belangenbehartigers kun nen melden. Dat kan tijdens kan tooruren via het klantencontact- centrum (0118-432700), e-mail (meldpunt@orioniswalcheren. nl), via de website www.orio- niswalcheren.nl of per post: Post bus 1, 4380 AA Vlissingen. Mel den kan niet anoniem, maar de gegevens worden niet zonder toestemming gedeeld met dege ne waarover wordt geklaagd. „Ja, dat klopt. Fi nancieel was het niet noodzakelijk. Mijn assurantiebedrijf dat ik sinds 2000 dreef, liep goed. Al leen wilde ik niet die opa wor den die later tegen zijn klein zoon zegt: 'Opa had het zo ge daan'. Ik vond dat ik nog een stap moest maken. Ondernemen zit in me. Ik zinde al een tijdje op iets in de food en de horeca. Ik ben nog jong en fit genoeg om een carrièreswitch te ma ken." „Daar heb ik naar gekeken, met hulp van Tonny Veerman van het in bedrijfsover names gespecialiseerde Veerman Lukaart. In de regio Zeeuws-Vlaanderen en net over de grens in België vonden we echter geen bedrijf dat voor mij interessant genoeg was." „Het poeliersbedrijf op het dorp was te koop en ik wilde ook graag in IJzendijke blijven. Daar bij houd ik van lekker eten, ik ben wel een Bourgondiër. Boven dien is het een verschrikkelijk mooi familiebedrijf met een goe de naam, een grote klantenkring, een prima service en 220 produc ten van hoge kwaliteit. Zeevla staat al 55 jaar met poelierwa gens op verschillende weekmark ten in Zeeland. Manon Kools uit Cadzand (24) heeft in het Hongaarse Hajduboszormeny de Eurocupwedstrijd Tractorpulling gewonnen. Bram Kools, haar vader, werd evenals vorig jaar overall winnaar van de competitie. Die bestond uit vier wedstrijden: naast die in Hongarije ook in Frankrijk, Denemarken en Neder land.Bram Kools heeft een akkerbouw- en loonbedrijf en zit ook buiten de wedstrijden om regelmatig op de tractor. „Mijn dochter studeert bedrijfskun de in Rotterdam, maar zij is bij wijze van spreken met landbouwmachines op gegroeid", zo verklaart Kools haar succes. Bij tractorpulling gaat het erom zo ver mogelijk te komen met een slee van een bepaald gewicht achter de tractor. Tijdens de pull verschuift het gewicht steeds verder naar voren, zodat de grondweerstand steeds hoger wordt. Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118- 434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl WEMELDINGE VLISSINGEN MIDDELBURG IJZENDIJKE Kiplekker door Frank Balkenende Van de paperassen naar de gebraden haantjes, dat is nog al een draai... Was er geen mogelijkheid een an der assurantiebedrijf over te ne men? Waarom dan wel dit poeliersbe drijf? Robert Jan Calon stapte uit de assurantiën en koos voor de kip pen. Hij is lang niet de enige Zeeuw die een bedrijf overnam in plaats van er zelf één te beginnen, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16