m minder autoritair en bij voorkeur niet afkomstig uit de Randstad Talentenvijver van de SP Spanje Portugal NIEUWS 7 TïïJ_yj.UWJÖS 549 699 699 869 Rondreizen Ga naar Kras.nl/spanje-portugal of bel 0900-96977ocPg „Ik ben een kompaan van Jan. Mij daar neerzetten, lijkt me geen goed idee." De door de wol geverf de Senator Hans Martin Don, ooit wethouder in Eindhoven, wil 'gewoon' blijven werken bij het Leger des Heils. Wie dan wel? De afgelopen maanden zoemt binnen de partij de naam rond van Ronald van Raak. Hij zou goed liggen bij Ma- rijnissen en partijleider Roemer, is een prominent Kamerlid, zit al in het partijbestuur en heeft een zetel in het bestuur van de Twee de Kamer. Van Raak laat slechts weten dat hij zaken als een nieu- we SP-voorzitter 'liefst intern, met de eigen leden' bespreekt. Activistisch Mogelijke kandidaat bij de buiten wacht is bejubeld vakbondsman Ron Meyer. Hij maakte binnen de SP diepe indruk met zijn acti vistische stijl en is een getalen teerd raadslid in Heerlen. Meyer meldt vanuit het buitenland al leen cryptisch via sms: „Ach... Als het goed is, denkt momenteel ie dere SP'er na over de toekomst van de partij." Ook enkele andere talenten (zie kader) komen in aanmerking voor de topfunctie. Door afdelin gen voorgedragen kandidaat-be stuursleden of leden die zichzelf kandideren, hebben tot 12 augus tus de tijd hun interesse kenbaar te maken. Het congres is eind no vember. Bemoeit Jan Marijnissen zich eigenlijk zelf met de keuze van zijn opvolger? Wellicht wil de man niet over zijn eigen graf heen regeren? Met die illusie ma ken meerdere SP'ers desgevraagd hard lachend korte metten. „Jan is Jan. Die bemoeit zich overal mee. En hij wil de partij natuur lijk goed achterlaten." !TBs 100% vertrekgarantie 7 dagen al v.a. De wereld is Kras ZATERDAG 1 AUGUSTUS 2015 Jan Marijnissen neemt af scheid. De SP worstelt momen teel met de vraag: Wie wordt zijn opvolger? foto Karoly Effenberger Ron Meyer (33) van de Heerlense SP werd in 2014 het beste gemeenteraadslid van Nederland. Vakbondsman en socialist pur sang. Sandra Beckerman (32) wordt door SP'ers een toptalent genoemd. Ze is archeoloog en activistisch. Is voorzit ter van de Groningse Statenfractie. Hans van Hooft (47) komt uit een SP-nest; vader was jarenlang zelf partijvoorzitter en lijsttrekker. Maak te SP de grootste in Nijmegen Leo de Kleijn (56) is dé oppositieleider in Rotterdam, is volgens vriend en vijand welbe spraakt, fel en indrukwekkend. Prachtige rondreizen inclusief vliegreis, hotels, vele maaltijden, Nederlandse reisleiding en schitterende excursies! Hart van Spanje Ontdek de koninklijke allure en historie rondom Madrid. Met o.a. Toledo, Segovia en Salamanca. Klantbeoordeling 8,2: 'Fantastische reis" Zie: Kras.nl/35616 Highlights van Spanje Portugal Het mooiste van twee landen met o.a. Madrid, de regio Extremadura, Évora en Lissabon. Klantbeoordeling 8,2: "Prachtige cultuurreis" Zie: Kras.nl/38730 Noord-Portugal Spaans Galicië Verrassende 2-landenreis met o.a. Porto, Santiago de Compostela en Spaans Galicië. Klantbeoordeling 7,8: "Memorabele reis" Zie: Kras.nl/38641 Grand Tour Andalusië Alle highlights én strand. O.a. Gibraltar, Sevilla, Granada en vrije dagen aan de Costa del Sol. Klantbeoordeling 8,6: "Mooie herinneringen" Zie: Kras.nl/grandtourandalusie 7 dagen v.a. 10 dagen 10 dagen v.a. 15 dagen v.a. Ronald van Raak (45) is nu 14 jaar SP-bestuurder en zit bijna een decennium in Tweede Kamer. Wordt gezien als partij-ideoloog. 549 Prijzen per persoon op basis van 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds Sevilla, Spanje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7