Mark Boot komt na goede start niet meer in de problemen in finale van 25e Supercross Zeeuwen leggen het af Belangstelling voor zeezwemtocht is groot aandacht voor geblesseerde Stefan Hage Mark Boot domineert finale SPORT 11 het uitschrijven van voedingssche ma's, fitnesschema's en het kijken naar de rijstijlen van zijn leerlin gen. Voor iedere coureur op zich, want iedereen is anders, dus be- handeldt hij iedereen anders. Voor nu lijken de schema's en methodes van Hage te werken. „Maar dat kan, zoals in bijna elke sport, ieder moment veranderen en dan vergeten de mensen je weer", is hij ook reëel. Bang is hij echter niet. In tegendeel. „Op dit moment komt mijn droom in ver vulling. Ik ben van mijn hobby mijn werk aan het maken. Ik heb mijn eigen schema's ontwikkeld en daar sta ik vierkant achter. Ik wil mijn crossers helpen aan de top te komen." AAGTEKERKE Motorcrosser Mark Boot uit Burgh- Haamstede schreef gistera vond de 25e Supercross van Aagtekerke op zijn naam. De dagen voorafgaand aan het evenement was er zo veel water gevallen dat de organisatie alle zeilen moest bij zetten om de wedstrijd door te kunnen laten gaan. De schouders waren er niet voor niets ondergezet, want op de wedstrijddag werd dit be loond met prachtig weer en dito wedstrijden. Voor de finale hadden zich 28 rijders geplaatst via eerder op de dag verre den manches. In de finale over twinig minuten en één ronde was Boot op zijn KTM veel te sterk voor de rest van het veld. „Ik had een heel goede start en was meteen een stukje weg. Daarna ben ik niet meer in de proble men gekomen." De strijd om de tweede plaats was veel spannen der. Maurice Klijn uit Deurne had deze in han den, maar vooral Roy Gij- sel uit Heikant had zich voorgenomen om daarop beslag te leggen. Gijsel is de laatste tijd af en toe op een wedstrijd aanwezig en kwam daardoor wat wedstrijdritme tekort. Zijn derde plek was niette min een opsteker. Nancy van de Ven uit Vlis- singen hield zich tussen al dat mannelijk geweld knap staande. Zij sloot de superfinale op de zesde plaats af. Eerder waren al diverse manches verreden. In de MX 2 takt hield Hugo Geu ze uit Nieuwerkerk de Zeeuwse eer hoog. Hij werd derde achter Bart Klijn en Siemon Bezuijen uit Ouddorp. In de klasse MX 2 4-takt gaf Mark Boot al zijn visitekaartje af met twee mancheoverwinnin gen. Nancy van de Ven werd daarin keurig twee de. Zij haalde een zelfde re sultaat als Jordan Lee van Maaren, maar kende een betere en doorslaggeven de tweede manche. Bij de veteranen ging de over winning naar Marco Oreel uit Oost-Souburg. Hij had daarin aan een eerste en tweede plaats voldoende. Thuisrijder Peter Maranus werd vierde. Voorzitter Leo Lrancke en Annie Krij ger, die al 25 jaar aanwezig zijn in de organisatie, wer den in de bloemen gezet door Jaap Melse, loco-bur- gemeestervan de gemeen te Veere. Met een foutloze rit in 31,08 seconden bracht Gabriel Cou- mans (Deurne) met de schim melruin Coco Blue de Lui het spel op de wagen. Met het mes tussen de tanden ging Jil Buijze uit Baarland met de vosmerrie Venus op jacht naar de zege. Maar de tijd van 31,11 was uiteindelijk goed voor de vierde stek. Koen Leemans uit Middelbeers stuurde de merrie Uraniet in 29,71 secon den als een raket over het par koers. Dat was naar later bleek goed voor de overwinning. Het parkoers bleek een kolfje naar de hand van Thomas Verschoor. Hij kreeg het fel meelevende publiek op de banken. Verschoor had in zijn vosruin Balou VZ een slimme kompaan. Met een razend tempo begon hij zijn rit. Maar de combi natie uit Driewegen kwam vier tienden seconde tekort voor de overwinning. Christiaan van de Plasse leek in de openingsrubriek - M progres sief direct op tijd - te gaan stun ten. In een adembenemende rit stuurde de mosselhandelaar uit Yerseke de vosmerrie Delta Mos sel Flora de L'Imperm in 56,37 se conden naar de volle vijfenvijftig punten. Dat leek lang goed voor de zege, maar het werd uiteinde lijk de vierde plaats. De overwin ning was een prooi voor Milan La- mers uit Budel en zijn vosruin Fox-Chin (55/54,67). „Ik heb dit paard een jaar gele den gekocht. Ze heeft veel vermo gen en is simpel te rijden. Een paard waar ik veel verwachtingen van heb", vertelde Christiaan van de Plasse. De eerste tocht woensdag is die van Domburg naar Oostka- pelle over een afstand van 3,8 ki lometer. De start is om 18.45 uur vanaf het strand bij het Badpavil joen. De finish is op het strand in het verlengde van de Duin weg in Oostkapelle. De zwem mers worden begeleid door bo ten van de reddingsbrigades. Bij de mannen zijn Timo Din- kelberg (Rozenburg), Klaas van Beek (IJmuiden) en Koen Florijn (Dordrecht) favoriet. Amy van Lier (Kaatsheuvel), Desirée Em- men (Dongen) en Simone de Rijcke (Hulst) strijden bij de vrouwen om de hoogste eer. Na-inschrijven is nog mogelijk vanaf 17.00 uur bij de start. De volledige wedstrijdreeks is: Domburg-Oostkapelle (5 augustus), Dishoek-Zoutelande (19 augustus), Westkapelle-Zoutelande (26 augus tus), Vlissingse zeezwemrace (2 sep tember). ZATERDAG 1 AUGUSTUS 2015 Nancy van de Ven (links) in actie tijdens de Supercross in Aagtekerke. foto Lex de Meester door Herman Heuvink door Lucien Roelandt NISSE. De Zeeuwse ruiters Tho mas Verschoor en Jil Buijze pres teerden gisteren goed in het na tionaal 1.35m tijdens Jumpin' De Weel in Nisse. Maar een over winning in de afsluiter van de derde dag van het springen zat er niet in. Die zege ging naar Koen Leemans. VLISSINGEN. De belangstelling voor de zeezwemtochten langs de Walcherse kust is groot. Voor de eerste wedstrijd, die woens dag 5 augustus wordt gehouden, hebben zich al meer dan honderd zwemmers ingeschreven. Er staan vier wedstrijden op het program ma. De organisatie is in handen van de stichting Zwemmen Langs Walcheren (ZLW).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73