Aagtekerke in het teken van Supercross Veel 10 SPORT Marijke de Visser loopt op 1500 meter naar vijfde plaats op NK Konstantin Landa opent Shirin van Anrooy geeft terrein prijs, Daphne Mesu consolideert Motorcrosser en trainer Stefan Hage (23) uit Goes zette dit seizoen een stap terug in zijn eigen carrière om intensiever met 'zijn1 jonge racers bezig te kunnen zijn. Atlete Marijke de Visser uit Aag- terke is gisteren vijfde geworden bij het Nederlands kampioen schap op de 1500 meter. In Am sterdam liep de atlete van Phoe nix 4.33,96. Bij de mannen werd Wouter Jansen, afkomstig uit Oost-Souburg en nu uitkomend voor het Nijmeegse Cifla, achtste in 4-05,49- Joeri van der Hooft uit Oostburg werd zesde bij het verspringen. De Zeeuws-Vlaamse atleet, uit komend voor AAC, kwam in de finale tot een afstand van 6,90 meter. Daarmee bleef hij dertien centimeter achter op de afstand waarmee hij donderdag vrij een voudig de finale binnensprong. Die afstand was in de finale goed geweest voor de vierde plaats. Winnaar werd paralympiër Ronald Hertog met 7,47 meter. Steven Nuytinck uit Wolphaartsdijk liet de finale aan zich voorbij gaan vanwege een blessure aan zijn bil/rug. Hij start vandaag wel in de finale van de 400 meter horden. De Vlissingse Vera Wisse werd bij het discuswerpen laatste in de finale. Ze wierp 35,85 meter, terwijl ze in de kwalificatie tot 38,29 meter was gekomen. Wielrenster Shirin van Anrooy uit Kapelle moest gisteren ter rein prijsgeven in de Jeugdtour Assen, een meerdaagse interna tionale wielerwedstrijd. De Zeeuwse renster, tweede in het algemeen klassement van de ca tegorie 5, eindigde in de Omloop Kostvlies over 21 kilometer op de elfde plaats. De leidster in de wedstrijd, Maud Rijnbeek, werd vierde en sprokkelde zeven se conden. De achterstand van Van Anrooij op Rijnbeek bedraagt nu 31 seconden. Ze voelt ook de hete adem in de nek van Fleur Nagt- egaal, die op één seconden ach terstand derde staat. Vandaag wordt de zesdaagse afgesloten met een criterium over 22,8 kilo meter. Bij de nieuweling-meisjes conso lideerde Daphne Mesu uit Mid delburg haar negende plaats. In de omloop kwam ze in het pelo ton binnen, op plaats negentien. Daarmee behield ze goede per spectieven om de meerdaagse vandaag in de top tien af te ron den. Vijfde plaats Niels Koole in zwemloop Niels Koole is bij een zwemloop in de Damse Vaart op de vijfde plaats geëin digd. De Middelbur ger realiseerde een tijd van 35.33 minu ten op de 750 meter zwemmen en 7 km hardlopen. Overige klasseringen: 18. Theo Rabout 39.06; 19. Dennis Florussen 39.13; 42. Cor de Rid der 43.14; 50. Stefan van der Eijk 44.45: 81. Terèse van Lare 49.17; 132. Dirk de Ruiter 59.28. Eversdijk loopt achterstand op in bergetappe De Zeeuwse wielren ners Antwan Tol- hoek(Rabobank)en Davy Gunst (SEG Ra cing) zijn gisteren in de Tour Alsace in het peloton gefi nisht. De Belg Ti mothy Dupont won de sprint. Matthijs Eversdijk uit Kloetinge liep in een bergrit in de Ronde van Portugal bijna dertien minu ten achterstand op. De Spanjaard Delio Fernandez won de etappe. Oefenduel Sint Niklaas in Middelburg De voetballers van Zeelandia Middel burg werken van daag een oefenduel af met Sint-Niklaas. De wedstrijd begint om 17.00 uur. Overi ge oefenduels: Bruse Boys-Strijen, Rei- merswaal-Hoek (19.00 Yerseke), Den Bommel-VCK, Nieuwdorp-Kloetin- ge 2, Tholense Boys-Rood Wit W. (16.30), Terneu- zen-RCS (19.00). In dien niet anders ver meld aanvang 14.30. Het is vrijdagmiddag. Een doodnormale vrij dagmiddag. In het Walcherse Aagtekerke heeft het boze weer van de afgelo pen dagen plaats gemaakt voor zonnestralen en een blauwe lucht. Prima weer om rustig in de tuin te zitten en een boek te lezen, zou je denken. Maar wie dat van plan was, kan meteen weer inrukken. Een weiland naast het dorpje is namelijk het toneel van de Supercross en dat betekent ronkende motoren die tot in de wijde omtrek te horen zijn en hordes mensen die de cou reurs komen aanmoedigen. Wat opvalt is dat één van die toeschouwers zelf ook een groot deel van de aandacht op zich ge vestigd weet. Zijn naam is Stefan Hage, een 23-jarige crosser uit Goes. Rijden doet hij niet in Aag tekerke. Hij heeft sinds twee we ken last van een schouderblessu re en staat daarom langs het par koers toe te kijken. „Jammer, want de baan ligt er prachtig bij." Maar aan de andere kant is de teleurstelling ook weer niet zo heel groot. De laatste tijd is de Goesenaar het namelijk wel ge wend om aan de kant te staan. Want naast het racen, is Hage ook actief als trainer en begelei der van rijders, en in het bijzon der van coureurs tussen de negen en veertien jaar oud. „Ik heb wat betreft mijn eigen carrière dit sei zoen een stapje terug moeten doen", vertelt Hage. „Ik heb een jaarcontract als trainer bij KTM en ben daarom intensief bezig met het begeleiden van jonge rij ders. Zo intensief, dat ik zelf min der aan racen toekom De crosser uit Goes is er één van internationale allure. Hij heeft wedstrijden van hoog ni veau gereden in binnen- en bui tenland. Dat hij nu minder tijd heeft om aan dit soort races deel te nemen, betekent echter niet dat hij zichzelf helemaal niet meer vertoont langs de (interna tionale crossbanen. De racers die hij onder zijn hoeden neemt, ko men daar namelijk ook in actie. „Al mijn rijders behoren tot Ik heb met iedereen een klik. Dat is mijn sterkste punt' de besten van ons land", vertelt Hage met een trotse glimlach op zijn gezicht. „En internationaal staan ze ook hun mannetje. Zo is Kay Karssemakers onlangs twee de geworden op het Europees kampioenschap en zelfs eerste op het wereldkampioenschap." Karssemakers maakt, net als vier andere racers waar Hage zeer intensief mee samenwerkt, deel uit van het KTM-team Beurs- foon. Maar hij heeft nog veel meer coureurs onder zijn vleu gels. „Zowel toppers als recreatie ve crossers en van over de hele wereld", geeft hij aan. Dit laat goed zien hoe er op dit moment tegen Hage wordt aangekeken in de motorcrosswe reld. Iedereen kent hem, ieder een schudt zijn hand en iedereen loopt met hem weg. Zelf blijft hij maar lachen en iedereen die hem aanspreekt, kan op een oprecht geïnteresseerd praatje rekenen. „Dat is misschien wel mijn sterkste punt", vertelt hij. „Ik heb met iedereen waar ik mee samen werk een goede klik en ben altijd vrij relaxt. Dat is nodig, want ze ker op de jongere rijders staat een hoop druk voor een wed strijd en die druk probeer ik bij ze weg te nemen door rustig te blijven en hen rustig te maken." Maar Hage is niet alleen vlak voor of tijdens races begeleider van zijn crossers. De oud-leerling van het cios en fitnessinstructeur bij Fitland is dagelijks bezig met AMSTERDAM VLISSINGEN. Konstantin Landa zorgde gisteravond voor de traditionele opening van het HZ-schaaktoernooi. De 43-jarige Russische grootmees ter speelde in de Hogeschool Zeeland een simultaan tegen twintig te genstanders. Na drie uur spelen had hij de helft verslagen, sommigen dik, en tegen de andere helft was hij goed op weg om ze te verslaan, danwel remise te houden, foto Lex de Meester ASSEN DAMME VLISSINGEN MIDDELBURG 'Ik wil mijn rijders naar de top helpen' door Daniel Vervelde Stefan Hage motorcrosser en trainer Jil Buijze met zijn vosmerrie Venus bewees gisteren in Nisse zijn goede vorm met de vierde plaats in de 1.35-ru- briek. Vorige week won hij in Limburg een internationale 1.40-wedstrijd. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72