Kyle Doesburg maakt vijf van Hoeks twaalf doelpunten SPORT 9 Beslissingen van trainers zijn voor supporters vaak niet te begrijpen en meer dan eens goed voor stof tot discussie. Dat geldt ook voor het aankoopbeleid van Hoek, zo bleek tijdens de eerste oefenpartij van de hoofdklasser. Hoek passeerde met 12-2 de grens van hon derd doelpunten tegen de West- Zeeuws-Vlaamse selectie, maar dat kon de scepsis niet verbloemen. Voor ruim honderd toeschouwers was de eerste oefenwedstrijd van Hoek een kennismaking met het ver nieuwde keurkorps van Hoek en dat maakte de tongen los. Ondanks de rui me zege waren de keuzes van de tech nische commissie onderwerp van ge sprek in Biervliet. De degradatie uit de topklasse was daar debet aan, omdat de een jaar geleden aangetrokken nieuwkomers stuk voor stuk als meer waardes werden gepresenteerd. Kenny Verhoene vertolkte aan het begin van vorig seizoen het verwachtingspa troon door te melden dat de selectie beter geworden was door de spelers die waren gehaald. Hij zei erop te reke nen dat andere spelers geprikkeld zou den worden om mee te gaan naar een hoger niveau. Hoek verwelkomde toen zeven nieuwe spelers, maar naarmate de competitie vorderde, had de trainer steeds minder vertrouwen in de KARAKTERISTIEK nieuwkomers. Het gevolg was dat geen enkele 'versterking' tot de top tien van het door supporters gekozen klassement van beste speler van het seizoen reikte. Sterker zelfs: ze zijn op Mateusz Kuzmicki na allemaal vertrok ken. Die harde cijfers waren gisteravond in Biervliet koren op de molen van kri tische volgers van Hoek, die het beste met de ploeg voor hebben en geen thuiswedstrijd overslaan. Zij stelden de werkwijze van de technische com missie ter discussie en volgden met meer dan gewone belangstelling de verrichtingen van de zes nieuwelin gen in de selectie. Fred Landzaat, die met Jacky Lambert verantwoordelijk is voor het technisch beleid, verzeker de dat Hoek opnieuw een heel goede ploeg heeft. „Mensen vergeten dat het niet zo simpel is om spelers naar Hoek te halen. Je kunt een speler ook niet tien keer bekijken. En vorig seizoen? Dat lag niet aan de spelers hoor...." Ruud Pennings, die bewust heeft gekozen voor een spelersgroep van 'De kern moest Hoek zien te behouden, is mijn boodschap geweest' niet meer dan negentien man, zei te vreden te zijn over de samenstelling van zijn keurkorps. „Ik heb er zelf in vloed op gehad. De kern moest Hoek zien te behouden, is mijn boodschap geweest. Het gaat erom dat je een goe de basis hebt en daaromheen mensen die op verschillende posities uit de voeten kunnen. Onder de jongens die nu zijn gekomen, zit een aantal poten tiële basisspelers. Ik ben tevreden over de eerste week. Het gaat erom dat spe lers elkaar leren kennen. Alle nieuwko mers zijn goed opgenomen. Spelers moeten leren hoe ze aangespeeld wil len worden en wie bijvoorbeeld ook onder weerstand kan worden aange speeld. Nooit eerder in alle voorgaande edi ties tegen de West-Zeeuws-Vlaamse selectie was Hoek zoveel beter als gis teravond. Met twaalf treffers werd een record neergezet en de grens van hon derd goals gepasseerd. Hoek verdeelde de productie netjes over twee helften. Kyle Doesburg, die een strafschop mis te, mikte vijf keer raak. ZATERDAG 1 AUGUSTUS 2015 Kyle Doesburg scoorde gisteravond aan de lopende band tegen de West-Zeeuws-Vlaamse selectie. Aanvoerder Erik Adam, Hylke Stroo (tweede van rechts) en keeper Kevin Wissel hebben hun han den meer dan vol aan de aanvaller van Hoek. foto Camile Schelstraete Scepsis langs de lijn bij Hoek ondanks recordzege door Peter van Kouteren Hoek-West-Zeeuws-Vlaamse selectie 12-2 (6-1): 3. Rahim Abdul 1-0, 4. Kyle Doesburg 2-0, 5. Job van Wiersum 2-1, 29. Bjarne de Vreeze 3-1, 31. Kyle Doesburg 4-1, 36. Kyle Doesburg 5-1, 44. Kyle Doesburg 6-1, 54. Kyle Does burg 7-1, 62. Maarten van Hecke 7-2, 63. Sam de Munter 8-2,65. Ibrahim Eryürük 9-2, 76. Nick de Groote 10-2, 81. Guillaume Clinckemaillie 11-2,89. Nick de Groote 12-2. Scheidsrechter: R. Koster (Hoek). Ruud Pennings trainer Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61