Verliefde Kromo vol vertrouwen 'Je bent echt wel iemand als je San Sebastian wint' Ironman zien in haar resultaten bij zwemwedstrijden SPORT 7 r' Titelverdedigers al klaar bij EK Braspennincx had hartinfarct Nibali gaat van start in Vuelta die heel hard kan terugkomen. Die 200 meter op de Swim Cup - en eigenlijk vooral het tweede deel van de race - is voor mij een heel belangrijke bevestiging ge weest. Ja, ik heb dat eindschot, net zoals mijn grootste concur renten." „Femke is veel meer in balans geko men; als privépersoon en als top sporter." „Dat heeft alles te maken met mijn overstap naar Eindhoven eind 2012. Ik heb destijds heel be wust voor Marcel Wouda geko zen. Ik geloof in zijn programma. En daarnaast beschikt het Eind- hovense zwemcentrum over goe de krachttrainers, fysiotherapeu ten en analisten. De structuur staat. Als zwemmer hoefje je dan maar op één ding te focus sen." „Ik ben ook de confrontatie met mezelf aangegaan om beter in balans te komen. Wat is mijn zwakke plek? Hoe ga ik om met verwachtingen? Zo'n confronta tie is best lastig, zeker als je zo perfectionistisch bent als ik. Maar het brengt me wel veel." „Verder zit ik privé goed in mijn vel. Doordeweeks ben ik al leen met zwemmen bezig en in de weekeinden stap ik bewust even uit de zwemwereld. Dan spreek ik vaak met vrienden af in Amsterdam. Dat geeft mij veel energie." KAZAN. Aan de ambiance ligt het niet in Kazan. Op meester lijke wijze is het voetbalsta dion van FC Rubin Kazan om getoverd tot een waar zwempa radijs. Zelfs de immer coole Ra- nomi Kromowidjojo is onder de indruk. „Ja, dit is toch wel iets anders dan zwemmen in Alkmaar", refereert ze aan haar laatste wedstrijd. „Ik leef echt op als ik zo'n arena zie." Kromowidjojo, die morgen met de estafetteploeg uitkomt op de 4 x 100 meter, straalt in alles uit dat ze zin heeft in het WK. „Het is alweer twee jaar geleden dat ik tegen de Austra lische meiden heb geracet. Ik ben benieuwd waar ik sta. Maar op de 100 meter vrije slag ben ik niet de topfavoriete", zegt de olympisch kampioene op deze afstand. „Er zijn dit jaar al heel wat zwemsters snel ler geweest." Zes om precies te zijn. Met 53,62 bezet Kromo de zevende plek op de seizoenranglijst op de 100 vrij. „Ik denk dat een 53-laag er voor mij in kan zit ten. Ik voel dat het heel soepel gaat. Ook op de tweede vijftig meter kan ik het tempo goed volhouden. Qua techniek ben ik beter dan tijdens mijn olym pische race in Londen. Dat voel ik niet alleen, dat bewijzen ook de testen van het starten en ke ren", aldus Kromowidjojo, die haar kansen op eremetaal wel hoger inschat op de 50 meter vrije slag. „Dat is natuurlijk een pure sprint en dat gaat echt super goed." Na een moeilijke periode vorig jaar zit Kromowidjojo nu op al le fronten lekker in haar vel. Mede dankzij haar coach Patrick Pearson heeft ze het plezier in het zwemmen terug gevonden en ook privé is ze weer gelukkig. Na de breuk met olympisch kampioen Pie- ter van den Hoogenband een jaar geleden vormt ze sinds kort een setje met openwater- zwemmer Ferry Weertman, hij won dit WK twee keer zil ver. Het is nu aan Kromowidjo jo om niet achter te blijven. „Ik heb enorm veel zin in San Se bastian. Eindelijk weer écht koer sen", zegt de 28-jarige Kruijswijk. „Schrijf deze wedstrijd maar eens bij op je palmares. Dan tel je echt mee in het wielrennen. Het is geen Luik-Bastenaken-Luik of Ronde van Lombardije, maar deze koers zit daar wel vlak achter. Je bent echt wel iemand als je hier wint." Na het gejaagde leven in de Tour de France was Kruijswijk pre sent in twee criteriums: Boxmeer en Chaam. „Als voorbereiding is dat niet eens zo slecht. Tweeën half uur rijd je de benen los in een stevig tempo. Als je alleen rijdt, doe je dat niet zo makkelijk. Bovendien is er publiek bij. Daar na heb ik twee dagen totale rust genomen, dat moet genoeg zijn." Kopman De Nuenenaar is door zijn ploeg Lotto-Jumbo aangewezen als kop man in de Baskische koers langs de Golf van Biskaje. Net als ploeg genoten Wilco Kelderman, Jos van Emden en Tom Leezer reed hij de Tour de France gewoon uit. Het team is verder aangevuld met de Nederlandse Nick van der Lijke en Maarten Tjallingii en de Belg Maarten Wynants. „In mijn ogen is de Tour een voordeel ten opzich te van renners met een andere voorbereiding. Je komt vermoeid uit die drie weken, maar hebt ook veel conditie opgedaan. Het is wel belangrijk dat je goed uit de Tour bent gekomen, en dat ben ik." Kruijswijk, twee keer eerder aan de start in San Sebastian, ver dedigde in de Alpenritten met suc ces het klassement van kopman Robert Gesink. In de loodzware etappes naar La Toussuire en Alpe d'Huez bleek de klimmer van on schatbare waarde. Kruijswijk leek weer even op de renner die zeven de werd in de laatste Ronde van Italië. Dat de Tour een goede voorbe reiding is op Donostia-Donostia Klasikoa, zoals de koers in Basken land wordt genoemd, blijkt uit het recente verleden. De laatste winnaar die geen Ronde van Frankrijk reed, was Xavier Floren- cio (Bouygues Télécom) in 2006. Gezien de steile klim op zeven ki lometer van de meet is Philippe Gilbert een renner die Florencio uit de boeken kan rijden. „Ik ben nieuwsgierig hoe sterk Gilbert uit de Ronde van Wallonië is geko men. De drie weken in de Tour ge ven mij net iets extra's. Dat voor deel hebben Alejandro Valverde en Joaquim Rodriguez ook. Die twee Spanjaarden houd ik in de gaten. Dat zijn voor mij de grote favorieten, en vergeet Bauke Mol- lema niet." Energie besparen Valverde (35) was in 2014 de ge wiekste renner in de kopgroep. In de afdaling van de laatste col, met de schitterende naam Bordako Tontorra, koos hij het hazenpad en werd niet meer teruggezien. Mollema (28) en Rodriguez (36) kwamen te laat. „Dit jaar valt op de Bordako Tontorra de beslis sing", analyseert Kruijswijk. „Tot die laatste zeven kilometer is voor mij de opdracht simpel: zo veel mogelijk energie besparen. Ik moet me niet uit de tent laten lok ken." sprong de provincie ook nog bij. Samen investeren de Lim burgse overheden 2,5 ton per jaar, over een periode van drie jaar. Favoriet is Bas Diederen, een van de beste triatleten ter we reld, heeft tot nu geen beste re latie met de Ironman Hawaï. In 2011 werd de Limburger er 26e en in 2013 gaf hij op, nadat zijn vader daags voor de wedstrijd was overleden. Vorig jaar wist Diederen zich niet te plaatsen voor het WK, maar dit seizoen heeft hij zijn selectie al op zak. Hij start morgen als favoriet van de in totaal 940 atleten, ter wijl bij de vrouwen de Neder landse Yvonne van Vlerken de grootste kanshebster is. IRONMAN LIMBURG Beachvolleybalsters Marleen van Iersel en Madelein Meppelink heb ben hun Europese titel niet kun nen verdedigen. Het Nederlandse duo werd gisteren in de achtste fi nales van het EK in Klagenfurt uit geschakeld. Ze verloren in twee sets van Natalia Dubovcova en Do- minika Nestarcova: 19-2118-21. Het Slowaakse duo was eerder ook al verantwoordelijk voor de uitscha keling van Marloes Wesselink en Jantine van der Vlist. In navolging van Alexander Brou wer en Robert Meeuwsen plaats ten Reinder Nummerdor en Chris- tiaan Varenhorst zich als groeps winnaar rechtstreeks voor de twee de ronde van de knock-outfase. Baanwielrenster Shanne Braspen nincx heeft een aantal weken gele den een hartinfact gekregen. De Strijbeekse nummer twee op de keirin van het afgelopen WK was op trainingskamp met de nationa le sprintselectie in Colorado, toen zij pijn op haar borst kreeg. In het plaatselijke ziekenhuis is de 24-ja- rige renster behandeld, waarna zij met de selectie terugkeerde naar Nederland. Thuis is zij momen teel herstellende van de ingreep. Welke gevolgen het hartinfarct heeft voor haar wielercarrière, is nog onduidelijk. „Dat moet de ko mende tijd blijken", aldus bonds coach René Wolff. „We geven Shanne nu tijd voor haar herstel." Wielrenner Vincenzo Nibali start eind deze maand in de Ron de van Spanje. Dat liet de Itali aanse Astana-coureur gisteren op zijn Twitterpagina weten. Daar verklapte Nibali bovendien dat ploeggenoten Mikel Landa en Fabio Aru hem in de Vuelta zullen vergezellen. Nibali werd deze maand, ondanks een etappe zege in de Alpen, onttroond als winnaar van de Tour de France en zal die teleurstelling in Span je willen doen vergeten. De 30-ja- rige renner was eerder al succes vol in de Vuelta. In 2010 won hij de etappekoers en in 2013 werd hij tweede in het algemeen klas sement achter Chris Horner. ZATERDAG 1 AUGUSTUS 2015 W n Johan Kenkhuis, juli 2015 door Natasja Weber door Thomas Sijtsma SAN SEBASTIAN. Drie weken Tour de France gevolgd door twee crite riums in eigen land en dan nog geen week later aantreden in Clasi- ca San Sebastian. Het lijkt mosterd na de maaltijd, maar voor Steven Kruijswijk is dat niet het geval. „In het peloton leeft deze wedstrijd ab soluut. Dit is een hoofdprijs." Steven Kruijswijk heeft zin in Clasica San Sebastian, foto Belga 933 deelnemers (individueel: 879, estafette: 18 teams van 3 atleten) 47 nationaliteiten 1100 vrijwilligers 180 artsen, verpleegkundigen en EHBO'ers 150.000 bekertjes water langs het parcours 30.000 sponzen liggen klaar ter verfrissing van de triatleten 4 hulpposten langs het fietspar- cours. 8 hotspots: de Griend en Gou vernement (Maastricht) bij het zwemmen; Sportzone Limburg (Sittard) en Cauberg (Valken burg) bij het fietsen; Sint Pie tersberg, Onze Lieve Vrouwe plein, Vrijthof en Markt (Maas tricht) bij het hardlopen 17 uur: zo lang mogen de atle ten erover doen. BEACHVOLLEYBAL BAANWIELRENNEN WIELRENNEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59