Bayern München aast op eerherstel Arsenal speelt in de strijd om het Charity Shield tegen Chelsea 4 SPORT Dwarslaesie na ongeval met polsstok Ttoee tickets Hassan in Rio Arsène Wenger staat morgenmiddag op Wembley bij de opening van het seizoen meteen tegenover zijn rivaal José Mourinho. WOLFSBURG. Een geha vend VfL Wolfsburg hoopt vanavond in de ei gen Volkswagen Arena voor het eerst in de ge schiedenis van de club beslag te leggen op de DFL-Supercup. De Duit se bekerwinnaar van het afgelopen seizoen kampt in de aanloop naar het duel met landskam pioen Bayern Munchen met de nodige fysieke te genslag en moet het hoogstwaarschijnlijk stellen zonder sterspeler Kevin De Bruyne en Bas Dost. De Bruyne verliet deze week het trainings veld met rugklachten. Ook Dost heeft te ma- ken met licht klachten. Trainer Dieter Hecking zei donderdag dat hij aan het begin van het sei zoen geen risico wil ne men met zijn spelers en lijkt zijn vedettes te wil len sparen. De Wolfs burg-coach kan in ieder geval geen beroep doen op de geblesseerden Luiz Gustavo en Ivan Pe- risic. Ook Aaron Hunt is nog een twijfelgeval. Aan de kant van de Re- kordmeister is het af wachten of er speeltijd zal zijn voor Arjen Rob ben. De Nederlandse aan valler stond tien dagen buitenspel vanwege spierklachten en moest de oefentrip van Bayern München (naar China) aan zich voorbij laten gaan. Sinds maandag is Robben weer volop aan het trainen en lijkt hij voldoende hersteld te zijn om minuten te ma ken bij de ploeg van de Spaanse Pep Guardiola. Zijn ploeg, waar aan winst Arturo Vidal voor zijn debuut staat, zal extra gebrand zijn op het binnenhalen van de Duitse Supercup. De laat ste twee edities ging het telkens mis in de laatste test voor de start van het Bundesliga-seizoen. Borussia Dortmund was tweemaal simpelweg te sterk voor de 25-voudig landskampioen. Voor Bayern-spelers Franck Ribéry, Holger Badstu- ber, Jan Kirchhoff, Dan te, Medhi Benatia en Javi Martinez komt het tref fen van vanavond (20.30 uur) te vroeg. zou er iets moois kunnen ont staan. Met Mesut Özil, Aaron Ram sey, Olivier Giroud, Alexis San chez en Santi Cazorla heeft Wenger al goud in handen. Enke le aanvullingen maken het elftal compleet. Middenrif Sinds Wengers laatste kampioen schap, in 2004, ontbreekt het hem aan een goede controlerende mid denvelder. The Invincibles, met onder meer Dennis Bergkamp en Thierry Henry, konden schitteren dankzij enforcer Patrick Vieira. Ver rassing Francis Coquelin vulde die rol in de tweede helft van vo rig seizoen knap in. Met een secon dant naast zich, Sergio Busquets van Barcelona wordt genoemd, krijgt het middenrif van Arsenal weer tanden. Hetzelfde geldt voor de voor hoede. Giroud en Sanchez maken die goed. Als Karim Benzema (Real Madrid), in beeld, daarbij komt, is de aanval van wereldklas se. Een vervanger voor Per Merte- sacker, achterin de zwakste scha kel, heeft meer prioriteit, maar met Cech zouden veel van zijn foutjes verborgen kunnen blijven. De zon schijnt voor Arsenal, zo lijkt het, al kan Mourinho de hoop meteen de grond in boren. Chelsea heeft, zoals hij het zelf fijntjes verwoordde, nergens be hoefte aan. „Je spreekt met de ma nager van het beste team van En geland", zei hij uitdagend bij een persconferentie in de voorberei ding. „We hebben geen zwakke plekken." Wenger is morgen (16.00 uur) aan zet. Als het voor hem tegen valt, staan de fotografen klaar om een nieuwe eruptie vast te leggen. De Oostenrijkse polsstok- hoogspringster Kira Grünberg heeft donderdag bij een trainingsongeval in Innsbruck een dwarslaesie opgelopen. Grünberg, de houdster van het Oosten rijkse record op het atletiek- onderdeel, viel met haar hoofd in het insteekpunt voor de polsstok. De 21-jari- ge atlete brak daarbij een nekwervel. Op het mo ment van het ongeluk ke ken haar vader en haar trai ner toe. Grünberg ligt op de intensive care. Sifan Hassan mag volgend jaar ook op de 800 meter uitkomen bij de Olympi sche Spelen in Rio de Janei ro. Dat heeft NOC*NSF gis teren bekendgemaakt. De Nederlandse atlete was eer der al zeker van een start bewijs voor de 1.500 meter. Hassan liep vorige week tij dens de Diamond League wedstrijden in Londen met 1.59,46 ook onder de olympische limiet voor de 800 meter. Daarom droeg de Atletiekunie haar ook voor op die afstand. SPORT KORT ls een straatvechter liep Arsène Wenger vorig jaar oktober in een rech te lijn op Mourinho af. De Portugees kreeg een flinke zet en verloor bijna zijn evenwicht. Dassen vlo gen omhoog. Overhemden kreu kelden. De schermutselingen voor de dug-outs op Stamford Bridge hadden veel weg een klassiek ge vecht in de kroeg. Alleen ging de ruzie niet om een dame, maar om sportieve frustratie. Wenger reageerde op een charge van Gary Cahill op zijn nieuwe topaankoop Alexis San chez. Het verbeten trekje op zijn gezicht vertelde een heel ander verhaal. Chelsea, vele malen beter, verstoorde voor de zoveelste keer een poging van Arsenal om mee te doen om de landstitel. Wat hij ook deed, Mourinho was hem tel kens te slim af. Ditmaal zou hij met 2-0 verliezen. Twaalf keer kansloos De nederlaag op Stamford Bridge maakte de onderlinge verhoudin gen nog pijnlijker. Wenger had in twaalf pogingen, in verschillende tijdvakken, geen enkele keer van Mourinho kunnen winnen. Door een gelijkspel in het Emirates Stadium (0-0), later in het sei zoen, bleef de droogte in stand. Chelsea werd kampioen, op ruime afstand van Arsenal dat als derde eindigde in de Premier League. Ondanks de anticlimax groeide Wenger heeft in twaalf pogingen geen enkele keer van Mourinho kunnen winnen in Noord-Londen het geloof in ei gen kunnen. Voor het tweede jaar op rij won Arsenal de FA Cup. Het voetbal was bij vlagen prachtig. Eén transfer in de zomer zorg de echter voor het meeste enthou siasme. De club nam Petr Cech uit gerekend over van: Chelsea. Met de 33-jarige keeper, zo redeneer den fans en experts, kon Wenger eindelijk serieus gaan meedoen om het kampioenschap. Wenger kampte vorig seizoen bovendien met veel blessures. Voetballers als Theo Walcott en Jack Wilshere ontbraken lange tijd. Als iedereen fit blijft en Cech, bij Chelsea bankzitter, nog over zijn oude reflexen beschikt, Aarstrivalen strijden om de Charity Shield door Geert Langendorff Arjen Robben ATLETIEK ATLETIEK VOETBAL Di Maria op weg naar PSG Angel Di Maria staat voor een overgang naar Paris Saint-Cermain. Volgens de sportkrant L'Equipe heeft de Franse kampioen met Man chester United een akkoord bereikt over een transfer som van 63 miljoen euro. De Argentijn zou 10 miljoen euro per jaar gaan verdie nen. ManUnited nam Di Ma ria vorig jaar voor 75 miljoen euro over van Real Madrid. VOETBAL Koeman vreest voor Clasie Southampton-trainer Ronald Koeman vreest dat hij even geen beroep kan doen op Jordy Clasie. „Hij heeft wat klachten aan zijn ham strings", vertelde de coach na de overwinning van zijn club op Vitesse in de derde voorronde van de Europa League (3-0). „Misschien mist hij wel de start van de competitie. Hamstringblessu res zijn altijd gevaarlijk." .SPORTS Vorig jaar gingen de twee coaches, Arsène Wenger(links) en José Mourinho, bijna als twee kemphanen met elkaar op de vuist, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56