i m Tüssenuit Terug vijfkinderen mm HÜ m ZOMER 11 tuurlijk zijn we veel met ze in de weer. Dat gaat nu eenmaal zo als je kleine kinderen hebt. Maar we rusten wel uit hoor. Het fijne is dat we hier niets hoeven. Er is geen huis dat schoongemaakt hoeft te worden, of boodschap pen die we per se moeten halen. Er is even geen werk. Even weg uit de dagelijkse sleur. En dat voelt goed." Ze delen met zijn zevenen een caravan en voortent en dat gaat prima. Judith slaapt met haar dochters en zoontje in de cara van en Desiree en haar kinderen creëerden een slaapplekje in de voortent. En dat gaat prima zo. 'Er is geen huis dat schoongemaakt hoeft te worden. Er is even geen werk. Even weg uit de dagelijkse sleur' „Het scheelt wel dat ze alle vijf goed doorslapen. Daardoor pak ken wij ook onze rust." Vanavond staan er gekookte mosselen op het menu. Desirees broer, die ook de horeca op de camping runt, heeft een paar flin ke pannen klaarstaan voor de campinggasten die daar zin in hebben. Daar kijken ze al de hele middag naar uit. „Dit is mijn eer ste echte kampeerervaring", glun dert Judith. „Ik had het eigenlijk niet verwacht, maar ik vind het hartstikke leuk." Sara Willemsen uit Den Haag besloot eens iets nieuws te proberen: een weekje alleen op vakantie. Haar bestemming? Schouwen-Dui- veland. „Ik heb een drukke baan, had behoefte om er even tussen uit te gaan. Dit eiland leek mij een fijne plek om tot rust te komen. Volgens mij gaat dat wel lukken. Ik merkte het toen ik over de Brou- wersdam reed. Op de een of ande re manier ontspande ik helemaal, zo met al dat water om me heen. Ik ben hier nu een dag, maar voel me al heel anders dan toen ik van huis vertrok. Rustiger." Zelf woont ze nog geen twintig minuten van het Scheveningse strand. Maar het is niet met elkaar te vergelijken, vindt zij. „Daar ont kom je niet aan de pier als je over zee kijkt, helaas. En door de boule vard is het er bijna altijd druk. Gis teren, toen ik aankwam op Schou- wen-Duiveland, ben ik naar het Noordzeestrand gereden, bij Scha- rendijke. Het was niet zulk mooi weer dus het was er heel rustig. Er hangt daar zo'n andere sfeer dan in Scheveningen. Heel vredig, on danks de wilde golven." De Haagse gaat deze week op zoek naar leuke bed breakfasts op het eiland. „Ik wil op een paar verschillende plekken slapen. Ik heb al een beetje gesurfd op het in ternet en kwam vooral in Zierik- zee leuke tentjes tegen." 'Op de een of andere manier ontspande ik helemaal, zo met al dat water om me heen' Peter Herrebout uit Amster dam verbleef samen met zijn vrouw Rebekka en dochters Daphne en Nao mi een week in Cadzand-Bad waar Peters broer een vakantie huisje heeft. Daarmee ging hij voor even terug naar zijn Zeeuws- Vlaamse wortels. De week be stond dan ook voor een groot deel uit het bezoeken en ontvangen van familie en vrienden. „Nor maal gesproken gaan we een week end heen en weer vanuit Amster dam, het was heerlijk om hier even een week de tijd te hebben." Ondanks dat het weer tegen viel heeft het gezin genoten. „We hebben veel gezwommen in het zwembad op het park. Dat von den de kinderen geweldig. En we zijn toch ook maar een dag naar zee gegaan." Het gezin dook ook even terug in de tijd. „Ik heb nieu we schoenen gekocht bij Van Kam pen in Oostburg, waar ik opgroei de. Als tiener kocht ik mijn schoe nen ook al daar. Mijn moeder werkte er." Het is wel jammer om te zien dat het steeds rustiger wordt in de Zeeuws-Vlaamse bad plaats. „Panden staan te huur en uitgaansgelegenheden moeten sluiten omdat de jeugd verdwijnt. Zonde. Toch snap ik het wel, zelf koos ik ook voor de grote stad. Wat mij ook ineens opviel is dat de bediening bij restaurants een beetje terughoudend is." Het is wel jammer om te zien dat het steeds rustiger wordt in de Zeeuws-Vlaamse badplaats. ZATERDAG 1 AUGUSTUS 2015 eigen eiland SfSSSSs^?'®? 'to Desiree Voshart (I) en Diede, en Judith Polak (r) met Isabelle en Bodi. foto Dirk-Jan Gjeltema QuiT Sara Willemsen Familie Herrebout Sirjansland Rommelmarkt, Camping 't Hoge Zand, Zandweg 4, 10-17 uur Sluis Fietsen langs de Staats Spaanse Linies, Toversluis, Nieuwstraat 83a, 13 uur Stavenisse Openstelling Watersnoodhuis, Voorst raat 42, 10-12.30 uur Terneuzen Beeldenroute, Scheldeboulevard, hele dag. Ook zondag; Expositie Limburg aan Zee, Lokaal 54, Nieuwstraat 54, 13-18 uur. Ook op zon dag. Tholen Openstelling Grote Kerk, Kerkplein 1, 13.30-17 uur; Stadhuisconcert, Oude Stadhuis, Hoogstraat 12, 15.30 uur Veere Veere weer even de sfeer van het leven in de Middeleeuwen. Re-enactment- groep Campveere slaat er zijn kampe menten op en laat zien hoe mensen vroeger leefden, Kaai 25, hele dag; Vismarkt, Kaai, 10-16 uur Vlissingen Ringrijwedstrijd, Bellamypark, 8-18 uur; Wemeldinge Weekmarkt, Centrum, 8-12 uur; Solextocht, Oostelijke Kanaalweg 4, van 9.45 tot 16.30 uur Westenschouwen Speurtocht op skelters, Natuurinforma- tiepunt Westerschouwen, Steenweg 13a, 11-18 uur Zierikzee Film Silhouettten tegen het Licht, Dikke Toren, Kerkplein 1, hele dag; Beklim ming Sint Lievensmonstertoren (Dikke Toren), Kerkplein, 10-17 uur; Zeiltocht meezeilen met traditionele Zeilklipper Scaldis MorgensterNieuwe Haven ('t Luitje), 14-17 uur. Ook zondag; Zomer- concert, Nieuwe Kerk, Kerkplein 1, 16u Zoutelande Bezichtiging Catharinakerk, Willibrordus- plein 3, 11-15 uur ZONDAG Breskens Midzomernachtmarkt, Spuiplein, 10-23u Burgh-Haamstede Bunkerexcursie, Noordstraat 1, 10-12u Burghsluis Familierondvaart - passagiersschip de On rust, Nieuwe Havenweg 5a, 11-12.30u Dishoek Openluchtkerk, Toeristenkerk, Houten- handlaan 1, 10-11 uur Domburg Griezels en Spokentocht, 't Groentje, 13.30-16.30 uur; Tafelgoochelaar, cen trum, 19-22 uur Goes Kleurrijk Goes (optredens uit diverse cul turen), Grote Markt, 13-19 uur Hulst Torenbeklimming Willibrordus Basiliek, Steenstraat 37 (VVV Hulst), 14.30-15.30 uur; ZomerVestingWandeling, VVV Hulst, Steenstraat 37 15.30-16.30 uur Kamperland Openlucht kerkdienst, Kerkgebouw De Ark, Veerweg 100, 19 uur Middelburg Brocante markt, Markt, 12-17 uur Noordwelle Trekpaardwedstrijden, Lokkershofweg, vanaf 8.30 uur Sluis 3e Beiaardconcert door Rein Donkers loot, Belfort, Groote Markt 1, 15.30-16.30 uur IJzendijke Fietstocht van 42 km, Uitspanning Cads- andria, Waterpoortstraat 18, 10-13.30 uur; Roofvogeldemonstratie Valkeniers hof, Klakbaan 5, 15-17 uur. Yerseke Zeeuws Wadlopen, olv gids Koningin Julianahaven, 11 uur Zierikzee 6e Giro di Schouwen-Duiveland 2015, fietsevenement, Nieuwe Haven 141, he le dag; Kunstroute, Havenkwartier, Sint Domusstraat 51-53, 13-17 uur; Fototour door Zierikzee Cameramuseum, Vis- straat, 14-17 uur Zoutelande Openstelling bunkers, Duinopgang 't Pauwtje (bij Duinweg 40), 13-17 uur. Vliegerfeest, Cadzand-Bad. archieffoto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43