CULTUUR SHOW 29 D| Carrix is laptop kwijt na inbraak Heel Holland gaat weer bakken I Dj Quintino vliegt de hele wereld 9 over sinds zijn hit Rap das armas. f Vandaag staat hij op Dance Valley. Martin Garrix (19) is het slachtoffer ge worden van een inbraak. De Nederland se dj mist zijn laptop en andere waarde volle spullen. „Een stelletje zielepoten heeft ingebroken in mijn huis op Ibiza ter wijl ik een show op Mallorca gaf." Doden voor het plezier zal ik nooit begrijpen Het populaire tv-programma Heel Holland bakt met presentatrice Mar- tine Bijl (foto) begint 6 september aan een nieuwe reeks. Vorig jaar ke ken gemiddeld 1,8 miljoen mensen. Vier mannen en zes vrouwen laten dit keer hun bakkunsten zien. spaarde al zijn zakgeld om dj Laidback Luke te boeken voor zijn verjaardags feestje. „Ik wilde heel graag aan hem laten horen hoe ik draaide. Misschien had hij tips." Luke had niet alleen tips, maar nam de dj onder zijn vleugels mee naar feestjes door heel Nederland. In 2009 maakt Quintino een re- mix van Rap das armas, een wnummer dat het drugsge- Hb weid en de criminaliteit in de favela's van Rio de Janeiro aan de kijk J stelt. Daarmee scoort i 'k hij een wereldhit. y y;lwL-.- Overal wordt het re- h frein ('Parapapapa- k pa') meegezongen. In Nederland staat het dertien weken in de Top 40, waarvan twee weken op de hoogste positie. Die toppositie evenaart hij een aantal jaren later met Epic, een samenwer king met Sandro Silva. Zoals veel Ne derlandse dj's boekt Quintino daarna veel succes in het buitenland. Zelden treedt hij op in Nederland. Nu dus wél op Dance Valley. „Ik kan geen 'nee' zeggen tegen de mainstage van mijn droomfestival. Ik zal mijn va der moeten vragen even in mijn arm te knijpen. Ik ga terug naar mijn roots. Dat voelt geweldig." Hi] was nog maar een jochie toen zijn vader hem voor het eerst meenam naar Dance Valley. Quinten van den Berg (29) herinnert het jtftï zich als de dag m1,1 van gisteren: „Vanafhetmo- v, ment dat ik daar in de vallei Vr stond te kijken V naar het podium wist ik: dit is wat ^yOjjpi ik de rest van mijn leven wil doen." Nu, jaren later, is het zo ver: als dj Quinti no staat er zelf. „Op het hoofdpodium. Gigantisch natuur lijk. Hier is het allemaal begon nen." Het festival beleeft dit jaar de 21e editie en is daarmee één van de oudste dancefestivals ter wereld. In recreatiegebied Spaarn- woude staan vandaag tienduizen den mensen te feesten. Na zijn eerste kennismaking met het festival besloot Quintino vol voor zijn passie te gaan. Hij Tienduizenden mensen worden iedere zaterdag ochtend met haar wak ker. Mieke van der Weij (61) presenteert vandaag samen met Peter de Bie de 1.750ste afleve ring van de Nieuwsshow op NPO Radio 1. „Luisteraars zijn zo aan ons gehecht, dat we eigenlijk niet op vakantie mogen", zegt de pre sentatrice. Laatst zat Van der Weij op een Spaans terras te genieten van een kop koffie, toen iemand haar aan sprak. 'Moet jij niet in de studio zitten?'. Lachend: „Peter en ik mo gen eigenlijk nooit ontbreken op zaterdagochtend. Mensen zijn blijkbaar erg aan ons gehecht." Het radioduo is dan ook al bijna twintig jaar samen te horen op Ra dio 1. In die tijd zijn er rubrieken gekomen en gegaan, maar verder werd er nauwelijks aan de Nieuws show van Avrotros gesleuteld. Bij het radioprogramma komen alle gasten net als vroeger naar de stu dio voor vraaggesprekken. Voor ie der onderwerp wordt nog altijd maximaal een kwartier inge ruimd. En daarin schuilt juist het suc ces van een van de langst lopende radioprogramma's van Nederland, denkt Van der Weij. „Mensen blij ven toch gewoontedieren. Ze hou den er niet van als er te veel veran dert. Wij maken ouderwetse radio waarvoor mensen echt gaan zit ten. Wat ik hoor van onze luiste raars is dat ze op een heel ontspan nen manier het weekend inluiden met ons." 'Luisteraars houden er niet van als er te veel verandert. Wij maken ouderwetse radio waarvoor mensen gaan zitten' Mist ze zelf de ontspannen za terdagochtenden thuis op de bank niet? ,„Nee", zegt ze meteen. „Als je bij de radio werkt, dan ben je het wel gewend om op gekke tij den aan de slag te gaan. Natuurlijk is het wel eens jammer. Feestjes zijn vaak op vrijdag; daar kan ik ei genlijk nooit heen omdat ik de vol gende ochtend vroeg op moet. „Ik heb één keer met een kater een uitzending gedaan en dat was vreselijk", herinnert ze zich. „Het missen van die borrels is een klei ne opoffering die ik er wel voor over heb. Na al die jaren en die 1.750 uitzendingen ben ik er name lijk nog steeds van overtuigd dat ik de leukste baan heb die er is." ZATERDAG 1 AUGUSTUS 2015 Freek Vonk tv-bioloog over doden van leeuw Cecil. door Chantal Blommers door Chantal Blommers De jubileumuitzending van Nieuws show is vanaf 08.30 uur te horen op NPO Radio 1. 1.750 Vandaag presenteert Mieke van der Weij samen met Peter de Bie voor de 1.750ste keer de Nieuwsshow op NPO Radio 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29