Bram van der Vlugt holt van klus naar klus 'Van luisteraars mogen we niet op vakantie' Succesvolle Nederlandse dj op hoofdpodium bij fes 28 CULTUUR SHOW Operazangeres komt om door brand 'Nog drie series Game of thrones' Show Entertainment Operazangeres Ludmila Dvorakova is donderdagavond omgekomen bij een brand in haar huis in Praag. De Tsjechi sche diva is 92 jaar oud geworden. Ze dankt haar faam vooral aan haar vertol kingen van rollen in de grote opera's van Richard Wagner en Johann Strauss. Er komen nog minstens drie nieu we seizoenen van de populaire se rie Game of thrones. Dat meldt pro ducent HBO. De vijfde reeks trok onlangs twintig miljoen kijkers. Momenteel zijn de opnames voor deel zes in volle gang. Acteur Bram van der Vlugt (81) heeft het druk. Hij sprak een stem in bij animatiefilm De kleine prins, is de commentaarstem bij De nieuwe wildernis deel 2, heeft opnamen voor de serie Doker Deen, staat vanaf oktober weer op het toneel en figureert tussendoor in een Duitse krimi. Met zo'n volle agenda is het niet handig om steeds zelf overal naartoe te moeten rijden. „Dat is een van de voorwaarden die ik stel als mensen me willen boeken: ik wil gehaald en gebracht wor den", legt Van der Vlugt uit. „Ik wil niet te veel energie aan reizen kwijt zijn." Sinds deze week is zijn stem te horen in de animatiefilm De kleine prins. „Een geweldig leuke film met knap gemaakte 'poppenkop- pen'. Ik dacht vaak: hoe is het in vredesnaam mogelijk dat ze dat met de computer kunnen maken? Mijn rol is die van een oude, vrien delijke piloot die erg aardig is en leuke teksten heeft." Was dat een lastige klus? „Je moet de behendigheid hebben om precies op tijd geloofwaardig de lettergrepen op de juiste plek te zetten", aldus de acteur. „Het in spreken van een tekenfilm gaat zelden in een keer goed. Dan moet je niet ongeduldig worden." Samen met actrice Carice van Houten spreekt hij ook de com mentaarstem in bij de Nieuwe wil dernis deel 2 met de titel Holland, natuur in de delta van filmmaker Ton Okkerse. Die beleeft op 24 september de première. „Een ver bijsterend mooie film. Ik ben de al gemene verteller. De muziek is ge componeerd door Bob Zimmer man en wordt uitgevoerd door het Metropole Orkest. Ik vind het heel eervol om met al die toppers te mogen samenwerken. De teksten moeten niet te serieus zijn, maar wél iets toevoegen aan het beeld. Niet dat je zegt: hier ziet u een haas met twee oren, maar dat je vertelt waarom die haas er is." Hij heeft zo zijn eigen kijk op hoe de teksten moeten klinken. „Het lijkt me leuk om een klassie ke uitspraak te creëren. Bijvoor beeld bij de scène waarin twee be vers elkaar wassen: je weet niet wat je ziet, zo mooi. Misschien dat we daar een leuke tekst bij verzin nen." Hij doet ook een uitstapje naar de populaire tv-serie Dokter Deen met Monique van de Ven. „Een leuke rol: ik kom in een aantal afle veringen voor als monnik. Overi gens speel ik ook in een Duitse se rie met de titel Hotel Heidelberg." 'Je moet de behendigheid hebben om precies op tijd geloofwaardig de lettergrepen op de juiste plek te zetten' Alsof dat allemaal nog niet ge noeg is, toert hij vanaf oktober door het land met de toneelklassie- ker Op bezoek bij meneer Green. Pro ducent Erwin van Lambaart ziet in hem de ideale hoofdrolspeler. „Hij moet het stuk natuurlijk ver kopen", reageert Van der Vlugt nuchter. „En ik moet die verwach tingen nog waarmaken. Het is een fantastisch stuk over een man die veel ouder is dan ik, namelijk 86 jaar. Mijn tegenspeler Oren Schrij ver komt bij mij op bezoek in het kader van een taakstraf. We zitten niet op elkaar te wachten, maar uiteindelijk blijkt dat we elkaar wél veel te vertellen hebben." Wie denkt dat het daarna wat rustiger wordt, heeft het mis. „Di rect daarna treed ik op met mijn kinderen in de voorstelling De drie- vingerige luiaard." Cultuur door Gijs Kool Acteur Bram van der Vlugt (81) is nog volop aan het werk. foto ANP Kippa Mieke van der Weij. foto Nico Kroon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28