J!b SPECIAAL VOOR ABONNEES 0 POSTERS.NL Legendarische Strawbs in Middelburg Niet vergeten: 21 juni is het Vaderdag! Verras hem met een GRATIS* poster t.w.v. 8,95! 12 SERVICE Dave Cousins komt morgen avond met The Acoustic Strawbs voor een uniek optreden naar de Kloveniersdoelen in Middelburg. MIDDELBURG. In 1968 verscheen de eerste vinylplaat van de Britse for matie The Strawbs. Zevenenveer tig jaar later volgt, aan het eind van dit jaar, een gloednieuwe cd in een lange reeks uitgaven. Band leider en oprichter Dave Cousins kan er geen genoeg van krijgen. „Ik met pensioen? Geen denken aan!", is het stellige antwoord van de zanger-gitarist en hofleveran cier van Strawbssongs. „Mensen ontmoeten en ontroeren, nieuwe plaatsen en mogelijkheden ont dekken, zelfs toeren doet me nog veel deugd. Korte tours dan, met aansluitende optredens. Want niets is dodelijker dan de one show weekends." Cousins begon halverwege de Wiiiiim' jaren zestig met Tony Hooper als duo. Strawbs is geen toonbeeld van een hechte formatie. Rond 1968, na toen al vele bezettingswij zigingen, ontstond een kwartet waarmee een eerste album werd opgenomen. All our own work is een legendarisch album, niet in de laatste plaats vanwege de toen malige zangeres Sandy Denny. In de zevende samenstelling werd min of meer de basis voor het ken merkende Strawbsgeluid gelegd: folky popsongs, doordrenkt met (symfonische) rockelementen en klassieke invloeden. Dat laatste kwam met name door het meest gelouterde Strawbslid ooit, key boardspeler Rick Wakeman. Hij ruilde de formatie na anderhalf jaar echter in voor YES, een weg die zijn zoon Oliver in het eerste decennium van deze eeuw volgde. Het grote succes voor Strawbs ligt in de jaren zeventig. Een eer ste hit ('Lay Down') werd over vleugeld door hun meest bekende en grootste hit 'Part of the Union', dat een lijflied werd van stakende Britse mijnwerkers tegen de her vormingsplannen van Thatcher. Het lied werd letterlijk een splijt zwam voor de toch al niet te sta biele groep. „Het heeft veel kwaad gedaan. We hadden een trouw pu bliek in studenten en dergelijke. Toen 'Part' uit kwam, stonden er ineens schreeuwende teeny bop pers bij optredens. Die kenden al leen dat nummer en de rest van het repertoire kon hen geen barst schelen. En de trouwe fans keer den zich van ons af. Alsof we hoogverraad hadden gepleegd." Er spreekt duidelijk bitterheid in zijn woorden. Hij erkent zelf eveneens politieke ideeën in zijn songs te verwerken. „Het album Grave New World bevat een poli tiek lied bijvoorbeeld. Tegen het geweld van de IRA destijds. Mijn songs zijn geenszins liefdesliedjes, maar behandelen autobiografi sche zaken, gaan over actuele ge beurtenissen en mensen. Het zijn persoonlijke liedjes, die echter breed herkend worden." Daarbij schrijft Cousins ze in een lyrisch en literair sterke stijl, vergezeld van toegankelijke en toch eigen zinnige melodieën, waardoor de songs nog immer intrigeren. Spelletjes, geitjes en zwerfboeken Kinderboerderij de Punt in Zie- rikzee doet vandaag mee aan het nationale kinderboerderij enweekend. Van 14.00 tot 16.00 uur zijn er verschillende activi teiten te doen. Zo zijn er Oudhollandse spelle tjes, liggen er kinderzwerfboe- ken en lezen de kinderburge meester en de wijkagent een verhaal voor. Ook houdt de kin derboerderij vandaag een ge boortefeest ter ere van de in april geboren geitjes, met limo nade en cupcakes. De Punt ligt aan Scheldestraat 3 in Zierik- zee, toegang is gratis. Dozijn orkesten op Hulster Dweildag De Hulster Dweildag leek naar de vaantjes te zijn toen De Bareélen aankondigden dat ze de blaasdag niet langer konden organiseren. De Sjores Ambras Band vond het zonde dat een 'uniek evenement' verdween en pakte de organisatie op. De dweildag maakt zijn naam niet helemaal meer waar, omdat de deelnemende bands op vijf vas te podia staan. De Bareélen ope nen het festival om 13.00 uur op een podium op de Grote Markt, de plaats waar Sjores Ambras om 18.00 uur afsluit. Ook aan de Bier kaai, het Cornelis de Vosplein en de Gentsestraat staan podia. Water, stoom en zeehondensafari Goldies Travel houdt zondag de eerste zomervaartocht van het jaar, 'Water en Stoom'. Hierbij hoort naast een vaartocht een rit je met de stoomtrein. Vertrek van uit de jachthaven van Wemeldin- ge om 09.00, terugkomst om 16.00 uur. Naast 'Water en Stoom' houdt Goldies Travel ook zeehon densafari's vanuit Yerseke en We- meldinge. Die is 7 juni voor de eer ste keer, de boot vertrekt dan 10.30 uur vanuit de Beatrixhaven in Yerseke. De arrangementen zijn te boeken via varenzee- land.nl, daar staan ook andere tochten en meer informatie. Waarom Zeeuwse weefindustrie stokte In het kader van het meerjari ge project 'Handwerk' van het Zeeuws Museum in de Abdij geeft historicus en professor Willem van den Broeke zater dag een lezing in het museum over de weefindustrie in Zee land. Hij vertelt over de veelbe lovende Zeeuwse weverijen in de negentiende eeuw en waar om er in 1870 toch een einde kwam aan de Zeeuwse textiel nijverheid. De lezing duurt van 14.00 tot 15.30 uur, om de le zing bij te wonen dient een en treekaartje van het Zeeuws Mu seum gekocht te worden. Zo werkt het: Stap 1. Ga naar www.posters.nl/pzc Stap 2. Kies een poster uit onze ruime collectie Stap 3. Gebruikt tijdens het afronden de actiecode PZCVADER15 en ontvang de poster GRATIS! (4) posters.nl/pzc Lyrische songs blijven intrigeren door Marius Roeting The Strawbs, met in het midden Dave Cousins. The Acoustic Strawbs, zondag 31 mei, Kloveniersdoelen Middelburg, aan vang 15.30 uur. ZIERIKZEE HULST WEMELDINGE Boven: Goldies Travel houdt zeehondensafari's. Onder: Eerdere editie Hulster Dweildag. MIDDELBURG VOORDEEL Let op: Bestel uiterlijk 18 juni, dan is het op tijd in huis! de actie is exclusief verzendkosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 79