Cunfactor is voor De Graafschap Vlaar dit seizoen nooit echt 2 SPORT Bas Dost besluit vandaag zijn beste jaar in Wolfsburg Op De Vijverberg is het goed toeven. 'D'ran' staat er op een te gel vlak voor de perfect gestileer de grasmat en dat is mooi want De Graafschap staat voor d'ran. Niet zeuren maar poetsen. De re servespelers vertoeven tussen de supporters op de eretribune naar goed Engels gebruik. Dat is al even mooi als de Britse sfeer die er is omdat supportets op neus lengte van het veld zitten. En dat is toch wel iets anders dan het sta dion in Volendam dat vernoemd is naar het recyclingbedrijf van de voorzitter en waar de hoeken maar niet worden dicht gebouwd. Als er ook maar iets op het spel staat, zit De Vijverberg vol met elf duizend supporters. Veel meer dan bij Volendam. In de Achter hoek is meer mogelijk. Niet voor niets vertoefde De Graafschap de ze eeuw al negen keer in de eredi visie en Volendam maar twee keer. De begroting van de Doetin- chemmers is ook hoger. De Graafschap speelde afgelo pen donderdag met Hidde Jurjus uit Lichtenvoorde, Cavlan en Van de Pavert uit Doetinchem en met Pröpper uit Arnhem. Dean Kool hof komt uit Duiven. Clubicoon Jan Vreman is trainer en stuwde het elftal naar de rand van de ere divisie. Al kan Volendam daar ook wat tegenover stellen. Sinds jaar en dag staat Henny Schilder in de verdediging en volgend seizoen Wat hoort u liever uit de speakers klinken voor de wedstrijd: Oerend Hard of Jan Smit? OPTIMISME BIJ NAC komen Kees Kwakman en Jack Tuyp terug. Doelman Theo Zwart- hoed komt ook uit Volendam. Als er een club is, die zichzelf boeren mag noemen dan is het De Graafschap. En daarom: Super boeren. Hoe verzin je het eigen lijk: 'Het Andere Oranje'? Vanwe ge het shirt natuurlijk maar dat shirt van Volendam tegenwoor dig: de gemiddelde verkeersregel aar is gehuld in minder fluoresce rend oranje. De sympathieke trainer Hans de Koning heeft vaak op het punt gestaan om te promoveren naar de eredivisie. Steeds lukte dat dan net niet. In januari bedacht hij in een vlaag van verstandsverbijste ring dat het met Volendam ook niet zou gaan gebeuren. Hij maak te bekend de club te gaan verla ten. Terugkomen op het besluit kan hij niet meer, de club heeft Robert Molenaar al aangesteld voor volgend seizoen. Iedereen gunt De Koning de eredivisie maar ook volgend seizoen gaat het er niet van komen. Wat hoort u nu liever uit de speakers klinken voor de wed strijd tussen al die hitsige techno- beats van tegenwoordig? Oerend Hard van Normaal of het zoetge vooisde palinggeluid van de volks troubadour uit Volendam? Feyenoord één Europees duel zonder publiek Feyenoord moet de eerstvolgende Europe se thuiswedstrijd zon der publiek spelen. Dat heeft de tucht - commissie van de UEFA gisteren be kendgemaakt. Daar naast moet de Rotter damse club twee boe tes van in totaal ïoo.ooo euro betalen. Feyenoord krijgt de straffen voor het wan gedrag van de fans tij dens het thuisduel in de Europa League te gen AS Roma op 26 fe bruari. 'Ola John van Benfica naar Swansea' Ola John vervolgt zijn carrière bij het Britse Swansea City. Zaak waarnemer en broer Collins John zei dat gisteren tegen VI. Ola John speelde de afgelopen drie jaar voor het Portugese Benfica. De 23-jarige aanvaller vertrok in 2012 van FC Twente richting Portugal. In zijn eerste seizoen daar speelde hij als in valler de van Chelsea verloren finale van de Europa League. FC Ttoente oefent tegen Schalke 04 FC Twente speelt in de aanloop naar het nieuwe voetbalsei zoen een oefenwed strijd tegen Schalke 04. Het duel wordt op zondag 2 augustus, een week voor de start van de eredivi sie, in Gelsenkirchen gespeeld. Aanvang 17.30 uur. Een week eerder, zon dag 26 juli, is de open dag van FC Twente. Het programma duurt die dag van 11.00 tot 18.00 uur. En plotseling hoorde Ron Vlaar deze week de naam van zijn favo riete stadion weer vallen. De Kuip is voor de fanatieke aanhang van Aston Villa een stadion met zeer speciale betekenis. Op 26 mei 1982 vierde de club uit Birmingham het grootste succes uit de clubge schiedenis. Spits Peter Withe, inmiddels 63 jaar oud, tikte in de finale van de Europa Cup I op aangeven van To ny Morley de bal langs keeper Manfred Müller van Bayern Mün- chen. En dus vierde 'Claret en Blue' in Rotterdam groot feest. „De link met Feyenoord is er", lacht Ron Vlaar, die nog geboren Aston Villa krijgt via de FA Cup een prachtige kans om een moeizaam seizoen toch op grandioze wijze af te sluiten. moest worden toen zijn huidige werkgever de cup met de grote oren wist te winnen. Lang wachten Aston Villa hoopt na al die ja ren eindelijk weer eens een legen darische prestatie neer te zetten. Want na de Europa Cup I volgde nog de Europese Super Cup om dat de Engelsen een 1-0 nederlaag in Catalonië tegen Barcelona thuis wegpoetsten door na verlenging met 3-0 te winnen. „Daarna is er niet veel meer gewonnen", knikt Vlaar. „Een landstitel zit er natuur lijk al een tijdje niet in. De club won in 1957 voor het laatst de FA Cup en daar praten de mensen nog steeds over. En in de jaren ne gentig wonnen ze voor het laatste ORANJE BOVEN DOETINCHEM De Graafschap óf Vo- lendam is volgend seizoen in de eredivisie te bewonderen. Na het 0-0 gelijkspel in de heenwedstrijd is niet te voorspellen welke club meer kans heeft op promotie. Bei de clubs lijken weinig in de eredivi sie te zoeken te hebben. De gunc- factor ligt bij De Graafschap. De Vijverberg is mooier dan het Kras Stadion De Graafschap heeft meer potentie dan Volendam De Graafschap heeft lokale helden in de gelederen De spelers van NAC meldden zich gisteren bij het trainingscentrum in de wetenschap dat de 1-0 zege bij Roda JC uitstekende papieren geeft om eredivisiebehoud veilig te stellen. „In ons eigen stadion mag dit niet meer fout gaan," zei aanvoerder Dirk Marcellis. Op in ternet wordt al volop gespecu leerd over een groot feest dat zal losbarsten op de Grote Markt in de stad na eredivisiebehoud. Trainer Robert Maaskant: „0-1 voelt comfortabel. Maar we zullen nog een keer scherp moeten zijn en volle bak voor moeten gaan." Superboeren is een mooiere bijnaam dan Het Andere Oranje Hans de Koning is toch geen trainer van Volendam volgend seizoen Normaal maakt betere voetbalmu- ziek dan Jan Smit Aanvaller Bas Dost: „In de drie jaar dat ik bij Wolfsburg ben, is het respect van de pers en van andere teams voor STRAF UEFA TRANSFER VOETBAL door Mikos Gouka LONDEN. Aston Villa won in 1982 voor het laatst een grote prijs. En verdediger Ron Vlaar won in club verband nog nooit zilverwerk. Daar moet vanmiddag op Wembley een einde komen in de finale van de FA Cup tegen Arsenal. Als Villa wint, grijpen Southampton en Ronald Koeman naast Europees voetbal. „Dat moet dan maar, die FA Cup moet mee naar Birmingham", zegt Vlaar. De afgelopen 5 jaar stond er altijd een Nederlander in de Duitse be kerfinale. Als Wolfsburg-spits Bas Dost zijn opwachting maakt, zet hij de reeks van Mark van Bom mel (2010), Klaas-Jan Huntelaar (2011) en Arjen Robben (2010, 2012, 2013, 2014) voort. De trofee waar vanavond (aanvang 20.00 uur) om gespeeld wordt, is er niet zomaar eentje. De beker is 54 centimeter hoog, weegt 6,25 ki lo en is afgewerkt met in vuur ver guld zilver, 210 gram fijn goud en 18 bergkristallen. Ook niet geheel onbelangrijk: de capaciteit be draagt zo'n 8 liter bier. De waarde van de bokaal wordt geschat op 35.000 euro. Bayern München heeft met af stand de meeste DFB-pokals in de prijzenkast staan. Liefst 17 stuks. Werder Bremen (6) en Schalke 04 (5) volgen op grote afstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55