Assad zwak omdat zijn troepen niet voor hem willen werken De Syrische president Assad raakt in het nauw. Zijn troepen verliezen snel terrein aan rebellengroepen in het land. NIEUWS 9 Compleet verzorgd Kras.nl/busreizen of bel 0900-9697 ROTTERAM/DAMASCUS. Islamiti sche Staat gaat voorop in de strijd tegen de gehate president en heeft inmiddels de helft van Syrië vero verd. Opnieuw heeft president Assad de controle over een hele provin cie verloren. Hij moest de provin cie Raqqa al afstaan aan IS, nu heeft hij ook niets meer te zeggen in Idlib, de regio tegen de Turkse grens. De laatste stad die daar nog in regeringshanden was, Ariha, is veroverd door een coalitie van aan Al Qaida gelieerde groepen, waar in de strijders van Al Nusra een grote rol spelen. Het leger meldde op de staatste levisie dat het de huid duur ver kocht, maar gaf later toe dat Syri sche militairen zich zelf hadden teruggetrokken. Volgens een bron binnen de Syrische veiligheids diensten om zich te richten op be langrijkere gebieden zoals de hoofdstad Damascus of het Assad- bolwerk Latakia aan de kust, gebie den die essentieel zijn voor het voortbestaan van het regime. „Er was geen echte strijd, om dat het regime niet nog meer men selijke verliezen kan dragen," denkt Rami Abdel Rahman, de voorman van het Syrische Obser vatorium voor de Mensenrechten in Engeland, dat de Syrische bur geroorlog met behulp van vrijwil lige waarnemers ter plaatse nauw gezet volgt. „Zelfs niet met steun van Iran en Hezbollah." Nog maar vier van de veertien provincies zijn onder controle van Assad en zijn mensen. Abdel Rah man zou niet verrast zijn als de president binnenkort ook Aleppo definitief moet opgeven. Hij schat dat inmiddels ongeveer de helft van het land onder controle is van terreurgroep Islamitische Staat, overigens veelal dunbevolkt ge bied. Een van de problemen voor As sad is het gebrek aan wil om voor hem te vechten onder Syriërs. Vol gens het Observatorium ontdui ken zo'n 70.000 Syriërs de dienst plicht. In Palmyra sloegen rege ringstroepen op de vlucht toen ze zagen aankomen dat ze de strijd niet konden winnen. Wie gemotiveerde troepen heeft, kan IS wel effectief bestrij- den, tonen Koerdische strijders. Zij hebben sinds begin mei ruim tweehonderd Koerdische en chris telijke dorpen in het noordoosten van Syrië heroverd op Islamiti sche Staat. Ook de berg Ab- dul-Aziz, een belangrijke basis voor IS, kregen ze in handen. Daarbij kunnen de Koerden sa menwerken met de coalitie van landen die luchtaanvallen uit- voert op IS. Dit geldt niet voor de omstreden president van Syrië, waar die landen onder leiding van Amerika niet mee in zee willen gaan. „De luchtaanvallen waren van groot belang voor de snelle voortgang", zei Ghalia Nehme, een lid van een groep vrouwelijke Koerdische strijders. Volgens Koer dische afgevaardigden staan ze in nauw contact met de coalitie. De wereld is Kras 100% vertrekgarantie 5 dagen al v.a. Hamburg Lübeck Normandië invasiestranden Drielandenreis Tirol Gardameer Venetië Devon Cornwall De Dordogne Kroatische kust Hoogtepunten van Italië ZATERDAG 30 MEI 2015 IS heeft helft Syrië in handen door Karlijn van Houwelingen Leden van Al Nusra dragen wapens foto Ammar Abdullah/Reuters weg naar hun posities tijdens de strijd om de stad Ariha. Nog in handen van regime SYRIË Busreizen Hanzeverleden, kusten gezelligheid! Ontdek marsepeinstad Lübeck en Hamburg met zijn grachten en pakhuizenwijk Speicherstadt. Klantbeoordeling 8,0 Tryp Bad Bramstedt**** J Zie: Kras.nl/39494 Interessante reis vol cultuur, geschiedenis en strand. Excursies naar o.a. Mont St.-Michel, badplaatsen aandeCóteFleurieende invasiestranden. Klantbeoordeling 7,7 Hotel Crocus Caen yi I Zie: Kras.nl/39342 Alpenreis door Oostenrijk, Zwitserland en Italië naar o.a. de bloemenstad Merano, St. Moritz, de Silvretta Hochalpenstrasse en de Kaunertaler gletsjer. 14/8 in prijs verlaagd Hotel Dreilanderblick*** Wi J JO I Zie: Kras.nl/39492 HlXJ Natuur, cultuur en ontspanning! Vier vakantie aan de Adriatische kust en het Gardameer, bedwing de Dolomieten en bezoek o.a. Verona en Venetië. Klantbeoordeling 8,3 Goede 4-sterren hotels 1 Zie: Kras.nl/39456 EUU De Zuid-Engelse kust staat bekend om haar aangename klimaat, uitbundige tuinen, mooie baaien en vrolijke kustplaatsjes. Met o.a. Exeter en Plymouth. Klantbeoordeling 8,0 Hotel nabij het strand Zie: Kras.nl/39379 Een leuke én smakelijke reis naar een van de populairste Franse streken. We dalen af in druipsteengrotten, ■pwim proeven lokale lekkernijen en bezoeken kastelen, Sarlat en Rocamadour. Hotel La Truffière*** Zie: Kras.nl/39503 1 I TJ Gekleurde havenstadjes, talloze groene eilanden, natuurparken en volop cultuur. Excursies naar o.a. Park Plitvice, Split, Opatija, ''-lS] eiland Krk en Dubrovnik. Klantbeoordeling 8,6 Hotels***aan de kust Zie: Kras.nl/39396 B Bezoek samen met een Nederlandse reisleider de culturele parels van Italië. Met o.a. Rome, Venetië, Florence, Lucca en Siena in het hart van Toscane. Klantbeoordeling 8,5 Toeristenklasse hotels T* Zie: Kras.nl/39372 70 cpg Daarom boekt u uw busvakantie bij Kras: Reizen met vertrekgarantie Altijd per Comfort Class touringcar Zeer ervaren chauffeurs Garante opstapplaatsen in heel Nederland Gewoon het beste aanbod busreizen Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10