Aantal spelers wil eerst weten of Hoek erin blijft Schot Het kriebelt als nooit tevoren bij John Tegenstander van Kloetinge 8 SPORT Oud-speler van GPC Vlissingen, Riaan Peene, speelt al bijna tien jaar bij club uit Amsterdam. AMSTERDAM. Een gemoedelijke club voor jongens met hersens. Zo typeert Riaan Peene de tegen stander van Kloetinge van van middag, het Amsterdamse Swift. De clubs spelen in Kloetinge te gen elkaar voor een plaats in de hoofdklasse. „Swift gaat het red den", oordeelt de oud-speler van GPC Vlissingen. Peene speelt al sinds 2006 bij de Amsterdamse club. „Ik kreeg een baan in Amsterdam en via- via kwam ik bij Swift terecht. Eerst bij het tweede en na een halfjaartje ben ik ingestroomd bij het eerste. We zijn kampioen geworden in de tweede klasse en ook nog gepromoveerd naar de hoofdklasse, maar dat was een stapje te hoog." „Swift is een gemoedelijke club, die vooral studenten aan trekt. Als studenten een club zoe ken, komen ze vaak bij Swift uit. Het zijn allemaal een beetje de zelfde types: jonge gasten met een goed stel hersens, jongens die in dezelfde levensfase zitten. En na hun studententijd blijven er ook veel hangen bij de club." KLOETINGE-SWIFT Eind november kondigde John Schot het einde van zijn voetbalcarrière aan. Een zogenaamde Van Bas- ten-enkel, met beschadigd kraak been, zorgde voor zoveel pijn dat de aanvallende middenvelder uit Tholen het voor gezien hield bij Halsteren. Een halfjaar later krie belt het als nooit tevoren bij de 31-jarige Schot, die dolgraag zijn rentree wil maken. „Ik mis het voetbal verschrikkelijk." De afspraak vindt plaats kort voordat hij weer de sportschool in duikt. „Ik heb de afgelopen maan den veel voor mezelf getraind", vertelt Schot. „Die enkel voelt veel beter." Was het wel de echte re- De 34-jarige Peene, wiens tweelingbroer Maarten in het eerste van GPC Vlissingen speelt, deed vier jaar geleden een stapje terug uit Swift 1 om in een vriendenteam bij de club te spelen. Toen het vierde, inmid dels het derde. „En topscorer, hè", lacht Peene. Hij houdt de verrichtingen van zijn voormali ge ploeggenoten in het eerste nog altijd nauwlettend bij. „De club heeft de laatste jaren een groei doorgemaakt en is nu wel toe aan de hoofdklasse. We speelden eerst op een slecht veld, hadden een krakkemikkige kantine, ouwe rubbish. Maar er liggen nieuwe kunstgrasvelden, we hebben een nieuw clubhuis, dat heeft de vereniging een boost gegeven. En door de profes sionalisering is ook het voetbal beter geworden." Er is de afgelopen jaren meer energie gestoken in de samenstel ling van de selectie, aldus Peene. „De laatste jaren zit Swift dicht tegen de hoofdklasse aan." In de laatste competitiewedstrijd ston den bier en buffet al klaar, maar door een o-o-gelijkspel ging Sportlust'46 er met de titel van door. „Een geweldige domper." Maar Swift heeft zich herpakt. Door de 3-0-zege in de nacompe- titie op Sliedrecht volstaat van middag een gelijkspel voor pro motie (en voor degradatie van Kloetinge). „Ik kan zelf niet kij ken, want we hebben een toer nooi. Maar Swift gaat winnen hoor. Ik speel hier al tien jaar en heb niks met Kloetinge. Tja, als het GPC was geweest, dan was ik gaan twijfelen. Maar nu niet." den om in november te stoppen bij Halsteren? „Niet helemaal", be kent Schot nu. „Ik was in juli geo pereerd en moest snel daarna drie keer in de week trainen. Terwijl dat eigenlijk nog niet goed voor me was. Ik werd maar niet fit. Daarnaast waren er met Halsteren afspraken gemaakt die niet wer den nagekomen. Ik zou een baan kunnen krijgen via de sponsor stichting, maar daar is niets van te recht gekomen. Op een gegeven moment was ik er helemaal klaar mee." Nu hij veel minder pijn heeft en af en toe weer een balletje trapt, aast hij op een rentree. De voormalig jeugdinternational, die in Oranje onder 16 in september 2000 tegen IJsland een midden Het wordt een zware klus, want met Dovo treft Hoek een tegen stander van formaat. Bij de Vee- nendaalse club is Jeroen Peters op papier hoofdtrainer en Hans Kraaij jr. zijn assistent. In de prak tijk komt het erop neer dat voor malig prof Kraaij jr. het voor het zeggen heeft. Dovo leek lange tijd bezig aan een roemloos seizoen, maar pakte dankzij een sterke se rie nog de derde-periodetitel. Dat kwam mede door de inbreng van Serhat Kog. De 24-jarige aanvaller speelde de afgelopen seizoenen voor on- veld vormde met Arjen Robben en Wesley Sneijder, weet echter dat de opties in Zeeland beperkt der meer FC Groningen, Cam- buur, FC Eindhoven en Helmond Sport. Vorig jaar vertrok hij naar het Turkse Sanliurfaspor, maar dat avontuur eindigde enkele maan den later al omdat de club zijn ver plichtingen niet nakwam. Dovo haalde Kog vervolgens in januari binnen en deed daarmee gouden zaken. De spits scoorde na de win terstop vijftien keer en was afgelo pen dinsdag in het spectaculaire TUNNEL AFGESLOTEN zijn. Zeker als Schot hij op een goed niveau wil acteren. Een te rugkeer naar Hoek of Kloetinge, twee clubs waar hij eerder al speel de, is uitgesloten. Bij VC Vlissin gen is zijn naam ook gevallen, maar bij de club die nog steeds in de race is voor promotie naar de topklasse is de selectie al rond. Schot: „Ik heb contact gehad met jongens als Joan van Belzen, Thomas Ragut, Ferry Alfons en Jo- simar Pattinama, met wie ik al bij Hoek heb gespeeld. Ik begreep dat ze me er wel bij wilden hebben, maar dat er geen ruimte meer is. Jammer." Hij zou terug kunnen keren naar Tholense Boys, de club waar hij in de jeugd begon en tot zijn overgang naar RBC voetbalde. „Ik nacompetitieduel met Odin'59 (8-0) goed voor drie goals en twee assists. Hoek is dus gewaar schuwd. Kenny Verhoene moet het in het eerste duel met Dovo doen zonder Fabian Wilson, Gert-Jan van Leiden en Giovanni Siereveld. De aanvoerder viel in Rijssen uit met een hamstringblessure. De nacompetitieduels zijn in meerdere opzichten belangrijk voor de toekomst van Hoek. Voor komend seizoen heeft de club vijf tien spelers vastliggen, dus daar moeten er nog minimaal vier bij komen. Veel potentiële nieuwelin gen wachten echter eerst af op welk niveau Hoek komend sei zoen actiefis. Eén van de mogelijke aanwins ten is Renzo Roemeratoe. De ver dediger uit Oost-Souburg speelt nu nog bij de beloften van Sparta, waar zijn contract deze zomer af loopt. De oud-speler van JVOZ kan de vervanger worden van rechtsback Fabian Wilson, die 8 juni geopereerd wordt aan zijn knie en vrijwel zeker pas in 2016 weer inzetbaar is voor Hoek. heb er de afgelopen tijd goed over nagedacht. Ik weet van mezelf dat ik op een zo hoog mogelijk niveau moet spelen. Op een lager niveau heb ik het moeilijker denk ik. Daar ben ik nog niet aan toe." De afgelopen seizoenen speel de Schot bij Halsteren, Heerjans- dam en het Belgische Excelsior Kaart. In Brasschaat had de inwo ner van Tholen het prima naar zijn zin. „Ik heb daar echt een leu ke tijd gehad, het was een mooie ervaring. Misschien komt het er wel op neer dat ik opnieuw in Bel gië moet gaan spelen. Als ik eerst ergens mee moet trainen, vind ik dat ook niet erg. Zolang ik maar de kans krijg om weer ergens aan de slag te gaan. Want ik mis het voetbal echt verschrikkelijk." 'Swift is nu wel toe aan hoofdklasse' De verdediging van Hoek zal de handen vanmiddag vol hebben aan Serhat Kog (links). De oud-prof was dinsdag te gen Odin'59 goed voor drie goals en twee assists, foto Jacques Jullens/Orange Pictures door Rudy Boogert Kloetinge moet het vanmiddag stellen zonder Remco van Tiggele en Michel Maaskant, beiden zijn geschorst naar aanleiding van hun rode kaart vorige week tegen Slie- drecht (1 -O-zege). Mark Schuit keert terug van een blessure, Jaap Esser zit op de bank, maar is al leen in noodgevallen inzetbaar. door Barry van der Hooft door Barry van der Hooft HOEK Dat Hoek in de afgelopen weken ten koste van Kozakken Boys de districtsbeker won en daar na in de landelijke beker ook Excel- sior'31 versloeg, telt vandaag niet meer. In Veenendaal begint vanmid dag het echte werk voor de selec tie van de Zeeuws-Vlaamse club, die er voor moet zorgen dat er ook volgend seizoen weer topklasse voetbal gespeeld wordt in de Lo- venpolder. John Schot Hoek speelt dinsdagavond op ei gen veld de return tegen Dovo. De club hoopt bij het nacompetitie- duel op veel publiek, maar Zeeuw se toeschouwers die van boven de Westerschelde komen moeten wel rekening houden met een lan gere terugreis. Omdat de Westerscheldetunnel tussen 20.30 uur en 4.00 uur 's ochtends volledig is afgesloten, moeten toeschouwers die van Wal cheren, de Bevelanden of Schou- wen-Duiveland komen via Antwer pen terugreizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 104