Aanslag op prins Charles verijdeld Verongelukte trein VS reed veel te snel 24 maanden 50% korting 400MB DATA QO0Q nnfi BUITENLAND 11 Weer was er een vreselijke brand in een fabriek, nu op de Filipijnen. Werknemers konden geen kant op. P/MND Bestel exclusief op: www.vodafone.nl/pzc MANILLA - Nabestaanden van ten minste 72 arbeiders die omkwa men bij een brand in een slipper- fabriek in de Filipijnse hoofdstad Manilla hebben gisteren de eige naren beschuldigd van ernstige nalatigheid. Terwijl de brandweer verkoolde resten uit het pand van Kentex Manufacturing Corporation haal de, kondigde de politie een crimi neel onderzoek aan. Drie lokale beambten die gingen over brand preventie zijn onmiddellijk uit hun functie ontheven. Er worden nog 26 mensen ver mist. Duidelijk is al dat veel werk nemers geen kant uitkonden toen de vuurzee zich uitbreidde naar de tweede etage. Volgens de poli tie is de brand ontstaan door von ken van een lasapparaat. Daardoor zouden chemicaliën die bij de in gang van de fabriek lagen, zijn ontploft. Er zaten tralies voor de fabrieksra- men, deuren waren op slot, nood uitgangen onzichtbaar door de dikke rook en niemand had ooit geoefend wat te doen in geval van een brand. „Van veel slachtoffers resten alleen schedels en botten. Iemand zal hiervoor in staat van beschuldiging worden gesteld", al dus politiechef Leornardo Espina. Hij voorziet strenge straffen om dat veiligheidsvoorschriften over duidelijk zijn ontdoken. In de hal waar nabestaanden res ten van slachtoffers kunnen iden tificeren zoekt Dionisio Candido zijn dochter, zijn kleindochter, schoonzus en een nicht. Volgens hem zat er ook nog eens prikkel draad aan de buitenkant van de fa- brieksramen. Personeel zat als rat ten in de val. Andere nabestaanden vertellen dat de slachtoffers in hun laatste momenten wanhopig sms'jes stuurden met vragen om hulp. Volgens getuigen werkten veel meer mensen in de fabriek dan formeel was opgegeven. De fabriek staat in het district Va- lenzuela City van Manilla en fabri ceerde goedkope slippers voor de lokale markt. Nabestaanden ver tellen dat de arbeidsomstandighe den bedroevend waren. De slacht offers kregen minder dan het wet telijke minimum loon, ze werk ten zonder bescherming tegen de chemische dampen in de fabriek en veiligheidsinstructies ontbra ken. Rodrigo Nabor betreurt twee zus sen. Volgens hem kregen ze een dagloon van 6 euro terwijl bijna 9 euro het minimum is. Arbeider Li sandro Mendoza (23) vertelt dat hij twaalf uur per dag, zeven da gen in de week in de giftige dam pen werkte voor een maandsala ris van nog geen zeventig euro. De eigenaren hebben alle mede werking aan het politieonderzoek toegezegd en beloofden alvast fa milieleden van slachtoffers te compenseren Het is de zoveelste brand in een kleding- of schoenenfabriek in een goedkoop productieland. Twee jaar geleden kwamen 1.100 mensen om toen een onveilige kledingfabriek in Bangladesh in stortte. Geen rechtszaak om 'Elgin Marbles' Griekenland is niet langer van plan Groot-Brittannië voor de rechter te dagen om de fameu ze 'Elgin Marbles', een verzame ling beelden uit het Parthenon, terug te krijgen. Het land wil de langslepende kwestie oplos sen 'via diplomatieke en politie ke weg', zei de Griekse minis ter van Cultuur gisteren. Het marmer werd ruim tweehon derd jaar geleden door lord El gin meegenomen. Voorzitter parlement EU krijgt Karelsprijs In de Duitse stad Aken heeft de voorzitter van het Europees Parlement, Martin Schulz, don derdag de Karelsprijs uitge reikt gekregen. Hij wint de prijs omdat hij een 'uitsteken de vertegenwoordiging voor de opleving van de Europese de mocratie' is, aldus de organisa tie. De Duitse sociaaldemo craat is sinds 2012 voorzitter van het Europees Parlement en werd in juli 2014 herkozen. Taliban eisen gijzeling in hotel op De taliban hebben gisteren de verantwoordelijkheid opgeëist voor de gijzeling, woensdag, in een hotel in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Veertien men sen kwamen om het leven, meldden de Verenigde Naties, onder wie buitenlanders. Er was ten tijde van de gijzeling een feest voor buitenlanders en rijke Afghanen aan de gang. De politie bestormde het hotel. Maagdelijkheid van rekruten getest Het Indonesische leger voert nog altijd 'maagdelijkheidstes- ten' uit op vrouwelijke rekru ten en op verloofdes van man nelijke officieren. De mensen rechtenorganisatie Human Rights Watch riep gisteren In donesië op deze praktijken te staken. De Wereldgezondheids organisatie wees de praktijk vo rig jaar ook af, omdat de 'twee- vingertest" geen wetenschappe lijke onderbouwing heeft. Baby overleeft acht dagen in graf Een Chinese baby heeft zijn ei gen begrafenis overleefd. Het kind werd door zijn ouders zonder eten achtergelaten op een kerkhof bij de stad Baise. Na twee dagen dachten ze dat het kind wel dood zou zijn. Ze stopten de baby in een ondiep graf, waar nog zuurstof en re genwater beschikbaar bleek. Na acht dagen vond iemand het huilende kind. GLENFARNE - De Britse prins Char les en zijn vrouw Camilla zijn ont snapt aan een moordaanslag. De Ierse politie heeft zes mannen aangehouden die een aanslag zou den hebben beraamd op het ko ninklijk paar tijdens hun bezoek aan Ierland volgende week. De verdachten - in leeftijd varië rend van 21 tot 62 jaar - zijn lid van dissidente afsplitsingen van de IRA. Die terreurorganisatie maakte 10 jaar geleden formeel een einde aan de gewapende strijd voor Noord-Ierse onafhanke lijkheid van Groot-Brittannië. Vol gens de Ierse krant Irish Mirror gaat het om de splintergroeperin gen Continuity en Real IRA. Bij twintig huiszoekingen wer den explosieven en pistolen aan getroffen. Volgens de Ierse politie werden de verdachten al maan den geschaduwd. Onduidelijk is of het koninklijke bezoek nog doorgaat. Charles en Camilla zou den 19 mei in Ierland arriveren. Gisteren was er in de Britse me dia ook veel te doen over de open baring - na 10 jaar juridische pro cedures door de krant The Guar dian - van Charles' vertrouwelij ke, veelbesproken brieven aan pre mier Tony Blair en een aantal Brit se ministers. De 27 brieven die de troonopvolger in 2004 en 2005 stuurde, werden uitgebreid geana lyseerd maar veel spannends stond er niet in. Dat hij zich zor gen maakte over de uitrusting van het Britse leger in Irak was wel opmerkelijk. De trein was niet uitgerust met een automatisch remsysteem dat de ontsporing op hoge snelheid had kunnen voorkomen. Dit sys teem is nu nog niet verplicht voor Amerikaanse treinen maar wordt dat in de nabije toekomst wel. De trein ontspoorde na een scher pe bocht. Acht mensen kwamen om het leven. Meer dan tweehon derd mensen raakten gewond. De trein was onderweg van Was hington naar New York toen het misging. Acht van de tien wagons vielen om. De voorste wagon is volledig verwoest. Aan boord wa ren 238 passagiers en vijf treinme- dewerkers. Een getuige zag be bloede mensen die door ramen naar buiten waren geslingerd. Bur gemeester Nutter zei dat het een 'absoluut rampzalige puinhoop' was op de plaats van het ongeluk. In de stad Pittsburgh ontspoorde gisteren een lege goederentrein. Daarbij vielen geen gewonden. Exclusief voor de lezers van deze krant 10 V a nel. iPhone 5c t.w.v. €399,- Ander toestel of abonnement? Kijk op de website! VRIJDAG 15 MEI 2015 in de val door Bob van Huët 12 Arbeider Lisandro Mendoza (23) ver telt dat hij twaalf uur per dag, zeven dagen in de week in de giftige dam pen werkte voor een maandsalaris van nog geen 70 euro. ATHENE AKEN KABUL Een onderdeel van de 'Elgin Marbles' foto EPA JAKARTA BAISE PHILADELPHIA - De trein die dins dag verongelukte in de Amerikaan se stad Philadelphia reed 160 kilo meter per uur, wel twee keer de toegestane snelheid. Dat bleek uit gegevens van de autoriteit voor transportveiligheid. Ook bleek dat de machinist slechts enkele secon den voor het ongeluk had geremd. Kaarten Vlrino' Telefoon Muziek Berichten Agenda Fotos Camera Notities Herinneringen Aandolon Game Center Kiosk iTunes Store App Store Passbook Kompas Installing»! Telefonisch bestellen kan ook. Bet 0900-0603 (€0,45 per gesprek, ma t/mvr van 808 uur) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 630,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 20-05-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11