ZEEUWS-VLAANDEREN Haast Camper verwoest aan Parkhove 29 Bak lek gestoten almanak 36 en 37 48 en 49 Midden- en kleinbedrijf in Zeeuws- Vlaanderen komt in onderzoek Rabobank landelijk als beste uit de bus. Kunst is geen franje die je zomaar weg kunt knippen Het lichaam kan bijna onbeperkt presteren DERDE VOERTÜICBRAND Door een bankkoppeling worden elke nacht alle bankafschriften automatisch ingelezen en in de boekhouding verwerkt. loost werkt bij WF.A Zuid-West j www.haiiojoost.nl TERNEUZEN - Bergers van Multra ship voorkwamen vrijdagochtend vroeg dat een met kolen geladen duwbak van de duwcombinatie Veerhaven IX zonk in de Oostbui tenhaven. De combinatie was bij het invaren van de haven vastgelo pen. E^n sleper manoeuvreerde de combinatie de haven in, waar het gat provisorisch werd gedicht en de lading kolen door een kraan van Ovet werd gelost. De technicus uit Terneuzen werkt voor een grote internationale firma en wordt ingezet in het hele land en tot ver over de grens in België. Vaak is er haast bij. Zit hij met collega's voor een karwei in pakweg Gent, dan kan het gebeuren dat hij op dracht krijgt zo snel mogelijk naar Groningen te rijden voor een haast klus. Geen probleem want dat zorgt ervoor dat het werk nooit een sleur wordt. Deze week kregen de Terneu- zenaar en een collega opdracht zich snel per auto naar Harlingen te be geven. Ze moesten daar inschepen voor Vlieland. De baas overhandig de hun de tickets en ze haalden net de laatste boot. Toen ze het eiland opreden, beseften ze hun fout: ze stonden op Terschelling. TERNEUZEN - Het is weer eens wat anders tussen economische on heilstijdingen als de sluiting van Philips Terneuzen en het banen verlies bij ZorgSaam. In de don derdag gepubliceerde MKB Regio Top 40 van de Rabobank over 2013 komt het Zeeuws-Vlaamse midden- en kleinbedrijf als num mer 1 uit de bus. Zeeuws-Vlaanderen heeft de top- score volgens onderzoeker Rogier Aalders van de Rabobank, afde ling Kennis en Economisch On derzoek, vooral te danken aan de grote industriële sector die sterk op de export is gericht. De Neder landse economie draaide in 2013 nog niet goed, vertelt Aalders, maar de export was al wel aan het aantrekken. „Veel mkb-bedrijven; bedrijven met minder dan hon derd werknemers, zijn in Zeeuws- Vlaanderen actief als toeleveran ciers voor grote industriële en che mische ondernemingen. Dat zie je terug in hun nettowinstmarge, arbeidsproductiviteit en investe ringen." De goede prestaties van mkb-be drijven in de industriële en ook de transportsector hebben hun weerslag op de hele Zeeuws- Vlaamse economie, aldus Aalders. De Rabobank heeft eerder MKB Regio Top 40's gepubliceerd, geba seerd op gegevens van het Cen traal Bureau voor Statistiek (CBS) en eigen interne informatie. Niet eerder scoorde Zeeuws-Vlaande ren zo goed als in 2013. Midden- en Noord-Zeeland staat vijftiende in de MKB Top 40. Zeeuws-Vlaanderen kwam eerder in een ING-onderzoek positief naar voren met het laagste werk loosheidspercentage van heel Ne derland, vijf procent. Een kantte kening bij deze scores is wel op zijn plaats, aldus Aalders van de Rabobank. Het succes van Zeeuws-Vlaamse mkb-bedrijven kan erop duiden dat het elders erg slecht ging. Werkloosheid moet je afzetten tegen de omvang van de beroepsbevolking. In Zeeuws-Vlaanderen neemt de be roepsbevolking af door vergrij zing. Aalders: „Hoe dan ook, deze resultaten zeggen wel iets." ZATERDAG 22 november 2014 i»ow£«eo e Tip? redactie@pzc.nl Nummer 1 in regio top 40 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Voor de derde keer in korte tijd is in Terneuzen een voertuig in vlammen opgegaan. Een aan de Parkhove in de wijk Zuiderpark geparkeerde camper was in de nacht van donderdag op vrijdag doelwit. De brandweer was snel ter plekke, maar kon niet voorkomen dat de kampeerwagen volledig uit brandde. Een vlak bij de camper geparkeerde personenauto is aan de voorzij de beschadigd. De camper stond dicht tegen een huis aan. De brandweer heeft de woning nat gehouden om te voorkomen dat het vuur zou overslaan. De brand aan de Parkhove is de derde voertuigbrand in Terneuzen sinds eind september. Vuur verwoestte in de nacht van 27 op 28 september een perso nenauto aan de Sloelaan. Aan de Hondiusstraat in Terneuzen ging afgelopen weekend in de nachtelijke uren een auto in vlammen op. De politie vermoed de dat de brand aan de Sloelaan was aangestoken. In het geval van de branden aan de Hondiusstraat en de Parkhove heeft de politie geen aanwijzingen voor brandstichting, foto Chris Platteeuw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 105