flvn •1 v 'Ik wil de mensen net dat beetje extra bieden' PvdA Vlissingen komt met opgefriste kandidatenlijst 22 WALCHEREN Delta sponsort glasvezelnet voor DOK21S Eigen kantoor vakantiebedrijf in Oostkapelle 66 Samenwerken is Ondernemersplein VLISSINGEN - Energiebedrijf Delta sponsort een glasvezel internet verbinding en draadloos netwerk ten behoeve van DOK41 op de Kennsiwerf in Vlissingen. DOK41 ondersteunt en faciliteert innova tieve startende ondernemers. Del ta verbindt zich voor drie jaar aan deze broedplaats voor beginnen de technologische en creatieve be drijven. N DOK41 kan maximaal zestig ondernemingen huisves ten. „De steun van Delta is voor DOK41 ontzettend waardevol", al dus projectmanager Merel van Rens. Volgens haar hebben veel starten de ondernemers behoeft aan een snelle internetverbinding. OOSTKAPELLE - Sea Sun Holi day, een bemiddelingsbureau voor de (ver)huur van particulie re vakantieverblijven, heeft in Oostkapelle een eigen kantoor be trokken aan de Domburgseweg 87a. Tot voor kort was het bureau, dat wordt gerund door mevrouw Petra Lievense, gevestigd in een makelaarskantoor. De eigenaresse werkt er met drie deeltijders. Sea Sun Holiday heeft ongeveer honderd particuliere vakantiever blijven in de verhuur, voorname lijk in Domburg, Oostkapelle en Aagtekerke. In de nieuwe vesti ging kunnen vakantiegangers bin nenlopen voor 'advies op maat'. Wethouder Chris Maas houdt er- vrijdag een openingstoespraak. „Alles is in kannen en kruiken", vertelt eigenaar Rob Vereijken (26). Vorige maand voerde hij de laatste gesprekken met de ge meente Vlissingen en kreeg hij de finitief groen licht. „We hebben nog niet echt de publiciteit opge zocht, maar nu alles zeker is, kan ik vertellen dat zaterdag 30 no vember de feestelijke opening ge houden wordt" Vereijken woont in Tilburg en is eigenlijk bij toeval terecht geko men in Vlissingen. „Ik heb jaren lang in Renesse gewerkt en ken Vlissingen ook wel, maar ik ben via via bij dit pand terecht geko men. Het mooie is dat het een paar jaar geleden helemaal geres taureerd is. Het interieur, licht en het geluid is door eigen mensen gedaan, onder leiding van Jher main Engelbregt. Ook dat maakt deze nieuwe club uniek." De club biedt plaats aan driehon derd gasten en heeft twee verdie pingen. Iedere verdieping krijgt een andere invulling, licht Vereij ken toe. „De eerste etage wordt een echte uitgaansgelegenheid. Op de tweede verdieping komt een shisha lounge en een cocktail bar." Volgens Vereijken heeft de stad behoefte aan een uitgaansgelegen heid als Club Bellamy. „Vlissin gen moet weer eens goed op de kaart gezet worden. Ik wil men sen net dat beetje extra bieden in mijn club. Onder meer met VIP-passen, live muziek en the ma-avonden, dat is mijn streven." Daarnaast wil Vereijken zijn club ook beschikbaar stellen voor per soneelsuitjes en workshops. De club richt zich op een brede doelgroep, maar wel achttien plus. „Iedereen boven die leeftijd is welkom bij ons." Een uitgangs punt van Vereijken is dat de club wel klasse uit moet stralen. „Het is een chique tent. Alle medewer kers hebben een goede basisken nis van horeca en ik wil dat blij ven ontwikkelen. Dit concept belangrijk, zeker in een stad als Vlissingen. wordt versterkt door het strenge deurbeleid, agressiviteit wordt ab soluut niet getolereerd." Dat café De Vic en Popeye onder buren van Vereijken zijn, is vol gens hem geen enkel probleem. „Samenwerken is belangrijk, ze ker in een kleinere stad als Vlis singen. Ik ben blij dat de horeca in Vlissingen steeds meer en meer wil samenwerken en de han den ineenslaat om het uitgaansge bied van de binnenstad te optima liseren. Ik verwacht dan ook een prettige samenwerking met mijn mede horeca ondernemers." De club is vanaf zaterdag elke woensdag tot en met zondag geo pend vanaf 20.00 uur tot en met 05.00 uur. Entree is gratis. 'Het is de PvdA in Vlissingen ge lukt de kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen op te frissen en te verjongen. De meeste van de huidige raadsle den zijn op onverkiesbare plaat sen gezet. Tegelijkertijd keren raadsleden uit het verdere verle den terug. De lijst, samengesteld door de kandidaatstellingscommissie on der aanvoering van Scoop-direc- teur Dick van den Bout, wordt aangevoerd door Barend de Lange (37), die zogezegd 'als talent op viel' tijdens de cursus gemeente politiek die de PvdA vorig jaar gaf. Op nummer 2 staat Frances Oreel, die in het verleden raadslid was maar de politieke arena verliet VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 2014 toen het binnen de PvdA enorm rommelde. Na Oreel volgt de hui dige fractievoorzitter. Jan Koop man. Dan weer twee nieuwelin gen: Eddie Heerschop (32) en Ro bert Trompetter, ook een pupil uit de politieke cursus. Vervol gens Youssef Bouziani, tevens oud-raadslid uit de tijd van Fran ces Oreel. Huidige raadsleden Rens Reijnier- se en Maryska Nastaly staan res pectievelijk op zeven en tien. Ge deputeerde Ben de Reu is de op vallende afsluiter - en dus lijstdu wer - van de lijst. Wie de partij in gedachten heeft als wethouderskandidaat, wil se cretaris Ronald den Broeder niet zeggen. „Eerst maar eens zien hoe veel zetels we halen en of we mee doen aan de coalitie." 'Wethouder Marin de de Zwarte voert bij de verkiezingen de lijst van het CDA in Vlissingen aan. Ank Muller staat tweede op de lijst, gevolgd door Ko Poelman en Coen Bertijn. Het eerste zittende raadslid op de lijst is Marianne Kloosterboer op plaats vijf. Zittend raadslid Rijn- co-Jan Suurmond staat niet op de kandidatenlijst. De lijst van GroenLinks in Mid delburg wordt net als de vorige keer aangevoerd door Luc Vande- zande. Tweede op de kandidatenlijst is Lenie van de Heuvel. Oud-wet houder Adrie van 't Westeinde staat derde op de lijst. Groen Links heeft nu drie zetels in de ge meenteraad. Van de Heuvel en Van 't Westeinde vormen met Vandezande de huidige gemeente raadsfractie. De VVD Middelburg gaat de verkiezingsstrijd aan met dezelf de ploeg die dè afgelopen vier jaar de partij ook al vertegenwoordig de. De huidige wethouder Chris Simons is door de afdeling geko zen tot lijsttrekker. De zittende fractievoorzitter Benno Nieuwen- huis staat op plaats twee van de kandidatenlijst, raadslid Jolijn De- lissen op plaats drie. De top vijf wordt voltooid door Wilfried Boonman en Pascale van der Kuijl. 'GroenLinks Vlissingen wil na de verkiezingen door met de ver trouwde raadsleden: Alex Soplan- tila voert de lijst aan. Hij zit sinds 1998 in de gemeente raad. Els Verhage staat tweede op de lijst. Zij kwam in de gemeente raad toen Ton de Nooij zich in 2012 terugtrok. DM tips: walcheren@pzc.nl www.dok41.nl Eigenaar Rob Vereijken en zijn collega Jhermain Engelbregt. Vereijken: „Ik ben via via in Vlissingen terechtgekomen." door Maarten Back VLISSINGEN - Aan de Nieuwendijk te Vlissingen opent aankomende zaterdag Club Bellamy. De nieuwe uitgaansgelegenheid, heeft zijn in trek gevonden in het oude pand van Rio Grande, boven café de Vic. Rob Vereijken Voor wie op de hoogte wil blijven van de ontwikkeling van Club Bellamy: www.clubbellamy.nl en via facebook. rw •WW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22