MOVIE PARK GERMANY PHANTASIALAND ÏT' r BUITENLAND 9 KRAS NL v l BOEK ONLINE of bel 0900-9697 INCLUSIEF 69 Nooit meer vrij na jarenlange kidnap Ariel Castro, die jarenlang drie vrouwen in zijn huis in Cleveland Ohio gevangen hield, moet voor de rest van zijn leven de cel in. Hij heeft geen mogelijkheid op ver vroegde vrijlating. De 53-jari- ge voormalige buschauffeur had schuld bekend op alle punten van de aanklacht, waaronder verkrachting. Treinmachinist vergeet te tanken Een trein bij het Belgische Lommei is stilgevallen om dat de machinist was verge ten te tanken. De dieseltrein met vijftien passagiers moest door een andere trein naar een station worden ge duwd. Van de vervangende trein bleken de deuren de fect. Sommige reizigers had den drie uur vertraging. 'Onderzoek moord op verklede jongen' De mensenrechtenorganisa tie Human Rights Watch heeft om een onderzoek ge vraagd naar de moord op een 16-jarige jongen in Ja maica. Hij was naar een feestje gegaan in vrouwen kleren, werd daar vervol gens verjaagd en later dood op straat gevonden met di verse steekwonden. 'Regenraketten' tegen de hitte Zeven raketten met chemi sche middelen zijn in Hang- zhou, een stad bij Shanghai, gelanceerd om het te laten regenen. China kampt met een hittegolf. Volgens een meteoroloog zorgden de ra ketten voor een neerslag van 5,4 millimeter. De tem peratuur daalde voor 1,5 uur met 10 graden Celsius. Man steelt straat in Rusland Een 40-jarige man heeft in het noordwesten van Rus land een straat gestolen. Met een kraanwagen haalde hij 's nachts 82 betonnen platen weg. Buurtbewoners betrap ten de man toen hij de pla ten in de vrachtwagen aan het laden was. De betonnen platen verbonden het dorpje Partsjek met een rivier. Orthodoxe jood van spionage beticht Justitie in Jeruzalem heeft een 46-jarige orthodoxe jood in staat van beschuldi ging gesteld wegens spiona ge voor Iran. De man was naar Berlijn gereisd om daar bij de Iraanse ambassade zijn diensten aan te bieden. Hij is lid van de orthodoxe groep Neturei Karta, die te gen het bestaan van Israël is. geval her en der geluiden hoor baar die erop duiden dat er be hoefte is aan een andere aanpak. In Argentinië en in Mexico-Stad zijn vergelijkbare voorstellen tot legalisatie in de maak, en zowel de Colombiaanse president San tos als zijn Guatemalteekse ambts genoot Pérez Molina hebben ge zegd voorstanders te zijn van het legaliseren van softdrugs. Toch waarschuwen experts voor te veel optimisme. Jaarlijks wordt er slechts voor zo'n 100 miljoen dollar aan illegale drugs in Uru guay omgezet, een fractie van de drugsmarkt in grotere landen als Colombia, Brazilië en Mexico. Daarbij is Uruguay in vergelijking met de meeste andere landen in de regio relatief welvarend, sta biel en veilig. „Uruguay is geen grote speler in de drugsmarkt", be aamt de Britse journalist Malcolm Beith, die jaren onderzoek deed naar de drugshandel in La- tijns-Amerika en er boeken over schreef. „In grotere landen als Mexico, Colombia en Brazilië wordt alleen gekeken naar wat de Amerikanen doen." In de VS is marihuana vorig jaar gelegaliseerd in de staten Colora do en Washington, terwijl bijna twintig andere staten ook bezig zijn met legalisatievoorstellen. President Obama peinst er echter niet over het drugsbeleid te veran deren. Tijdens een in juni in Gua temala gehouden topconferentie van de Organisatie van Ameri kaanse Staten (OAS) werd de sug gestie van legalisatie van soft drugs als een alternatief drugsbe leid onder Amerikaanse druk van tafel geveegd. Ook de meeste La tijns-Amerikanen en hun regerin gen zijn nog altijd resoluut tegen legalisering en zelfs in Uruguay ziet tweederde van de bevolking de wet niet zitten. De Verenigde Naties heeft de lega lisatie van marihuana gisteren in strijd met internationale verdra gen genoemd. 2-/3-daagse autovakanties Duitsland volgden, bestreden de VS en La tijns-Amerikaanse regeringen op militaire wijze de handel. Veertig jaar, ruim 1.000 miljard dollar en tienduizenden doden later zijn steeds meer Latijns-Amerikanen de keiharde strijd moe. „Legalisatie is de enige oplossing voor het drugsprobleem in La- tijns-Amerika", zegt de Mexicaan se oud-president Vicente Fox reso luut. „Het is een onnodig, nutte loos verbod dat miljarden dollars heeft gekost, duizenden mensen de dood in heeft gejaagd en uitein delijk niet of nauwelijks resultaat heeft opgeleverd." Fox voert sinds enkele jaren fana tiek campagne voor legalisatie van softdrugs, en wijst vooral naar de meer dan 70.000 slachtof fers die sinds 2006 in Mexico zijn gevallen in de strijd tegen zwaar gewapende drugsbendes. Hij is blij met het Uruguayaanse wets voorstel. „Er is nu meer drugshan del en meer geweld. Een verbod werkt klaarblijkelijk niet, dus er is behoefte aan een nieuw paradig ma. Legalisatie ligt voor de hand." De grote vraag is nu in hoeverre Uruguay een trend zet. Er zijn de laatste jaren in de regio in ieder 6 verblijf in een entree tot het park ~20U*w€OM SpcngsBobSo inlemaltooal Inc. <n OfB 2-/3-dgs arrangement MOVIE PARK GERMANY - incl. ontbijt en 1+1 dag entree park 4q Welkom in hél grootste film- en entertainmentpark van Europa! In Nickland ontmoeten c- kinderen hun tv- en filmhelden van Nickelodeon in levende lijve, zoals SpongeBob en Patrick. Ga met Dora mee op jungle expeditie in de Big River Adventure. Of raap al uw moed bij elkaar en stap in de indoor-achtbaan Van Helsings Factory. U overnacht in het 4-sterren Mercure Duisburg City in het centrum van Duisburg. Boek nü! Aankomstdata: van 9/8 t/m 2/11 Zie www.kras.nl/50649 2-/3-dgs arrangement PHANTASIALAND - incl. ontbijt en 1 dag entree park Phantasialand in Bruhl is één van de meest veelzijdige pretparken van Europa. De kleine kinderen zullen zich vermaken in het Fantasy gedeelte, terwijl de grotere kinderen en volwassenen zich kunnen uitleven in de vele achtbanen, waterbanen en andere spectaculaire attracties Entertainment en plezier in een perfecte combinatie! U overnacht in het 4-sterren Mercure Köln West op ca. 17 tramminuten van het centrum van Keulen Waar wacht u nog op? Aankomstdata: van 9/8 t/m 3/11 Zie www.kras.nl/52026 /f^ Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeid. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds. CLEVELAND BRUSSEL KINGSTON SHANGHAI MOSKOU JERUZALEM _p VRIJDAG 2 AUGUSTUS 2013 geen trendsetter Voorafgaand aan de stemming in het parlement van Uruguay vroegen voorstanders van het legaliseren van produc tie, verkoop en consumptie van marihuana opnieuw om aandacht, foto Miguel Rojo/AFP waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9