Gedeputeerde overleden Ongeval bij Nieuwdorp eist leven Middelburger FZC Lieve papa, rust zacht Vrachtschip in problemen bij Zandvoort SPORT PSV nieuwe koploper na knappe 3-0 zege op FC Twente 25 ZANDVOORT - Voor de kust van Zandvoort is gisteravond een vrachtschip in de problemen geko men. De Ocean Victory is stuur loos geraakt nadat het over een boei was gevaren en de ketting daarvan in de schroef terecht was gekomen. Door de noordwesten wind dreef het 170 meter lange schip richting de kust. Dat heeft het Kustwachtcentrum gemeld. Het schip, dat onder de vlag van Panama vaart, lag zo'n zes kilome ter uit de kust. De Ocean Victory kwam rond 19.15 uur in de proble men. De bulkcarrier telt twintig opva renden en vervoerde geen lading. Volgens de Kustwacht was er gis teravond nog geen reden om men sen van boord te halen. Twee sleepboten uit IJmuiden wa ren gisteravond ter plaatse. Ook werd een reddingsboot van de Ko ninklijke Nederlandse Redding Maatschappij gealarmeerd. MAANDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I Af en toe zon, 10 december 2012 I 254e jaargang nr. 292 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 I 7° PZC BUITENLAND Nieuw-Zeeland rekent op succes Hobbit-films 9 Sjoerd Heijning (60) bezwijkt in Universitair Ziekenhuis in Antwerpen ANTWERPEN - Gedeputeerde Sjoerd Heijning is zondagochtend op zes tigjarige leeftijd overleden in het Universitair Ziekenhuis in Antwer pen. De WD-provinciebestuurder, af komstig uit Goes, werd in de nacht van woensdag op donder dag plotseling onwel, nadat een slagader was geknapt. Hij werd in kritieke toestand in het ziekenhuis in Goes opgenomen. Heijning was sinds het voorjaar van 2011 gedeputeerde. Hij was on der meer verantwoordelijk voor ruimtelijke ontwikkeling, water, natuur, havens en recreatie. Daar voor was hij sinds 2003 lid van Pro vinciale Staten en fractievoorzitter van de WD. Heijning heeft ook als ambtenaar gewerkt voor de pro vincie Zeeland en was acht jaar wethouder en twintig jaar gemeen teraadslid van de gemeente Goes. Het provinciebestuur heeft ge schokt gereageerd op het overlij den van Heijning. „Het is onbegrij pelijk dat zo'n gezonde, sterke man na zo'n kort ziekbed is overle den", liet commissaris van de ko ningin Karla Peijs in een eerste reactie weten. „Gedeputeerde Sta ten vormde een hecht team. Hij was een goede gedeputeerde. We gaan hem enorm missen. We le ven heel erg mee met zijn vrouw en kinderen en wensen hen sterk te." De leden van de WD-statenfrac- tie lieten in een bericht op de web site van de partij weten geschokt te zijn. „Sjoerd was een echte liberaal en een ervaren en bekwaam bestuur der, die op zijn plaats was in Zee land." pagina 3: Gedeputeerde met de juiste liberale uitstraling ALMERE - Familieleden van Richard Nieuwenhui- zen - onder wie zijn twee zoons, vooraan met fak kels - lopen mee in de stille tocht in Almere. Zo'n 12.000 mensen namen zondagmiddag deel aan de tocht om de grensrechter te herdenken. Nieu- wenhuizen overleed vorig week maandag, nadat hij de dag ervoor door een aantal jeugdspelers van 15 en 16 jaar was mishandeld na een voetbal wedstrijd. Voordat de tocht vertrok, spraken fami lieleden de massa toe. „Lieve papa, je liet je pas sie stralen over het hele voetbalveld. Eén ding was je tegen en dat was een grote mond. Laat staan zinloos geweld. We zullen je missen papa. Rust zacht. En laten we een ding onthouden. In Nederland is zinloos geweld nooit het laatste woord", zei Alain Nieuwenhuizen, de zoon van de overleden grensrechter, foto Bas Czerwinski/ANP zie ook pagina 4 en 5, 32 en 33 DE STELLING Voorlichting over alcoholmisbruik op basisschool is overdreven zie pagina 2 Reageer op pzc.nl UW MENING 471 reacties Ik sta dit weekeinde stil bij het voetbalgeweld 75% 25% door Frank van Cooten NIEUWDORP - Bij een ernstig ver keersongeval bij Nieuwdorp is za terdagavond een 72-jarige automo bilist uit Middelburg ter plaatse overleden. Vier gewonden zijn naar het ziekenhuis in Goes ge bracht. Het gaat om een 69-jarige vrouw uit Middelburg, zij was de passagie- re van de overleden man, en een gezin uit Oostburg (twee volwasse nen en een jongetje van vier jaar). Het ongeval voltrok zich rond tien uur op de Bernhardweg-West, tus sen Middelburg en Nieuwdorp. De 72-jarige automobilist kwam door nog onbekende oorzaak op de verkeerde rijbaan terecht en is daarbij in aanrijding gekomen met de auto van het Oostburgse gezin. Er werden twee traumateams op geroepen. Vijf ambulances waren aanwezig op de plaats van het on geval. De bemanning van diverse brandweervoertuigen verleende hulp aan de gewonden. Er is nog geprobeerd het ernstig gewonde slachtoffer via reanimatie te red den, maar het slachtoffer is ter plaatse overleden. De Bemhardweg-West was afgeslo ten voor alle verkeer. De afsluiting was tussen de kruising met de Sloeweg bij de verkeerslichten, tot aan de rotonde bij Middelburg. De weg was uren afgesloten. Het verkeersongevallenanalyse team van de politie onderzoekt de oorzaak van het ongeval. Er was geen drank in het spel. Een 27-jarige man uit Litouwen reed zaterdag rond middernacht in op de wegafzetting die wegens het ongeval in Nieuwdorp was ge plaatst. De afsluiting stond op de Sloeweg Noord/afslag Engeland- weg in Ritthem. De automobilist reed met hoge snelheid richting de afzetting waar na hij begon te remmen. Hij ver loor de controle over zijn auto, reed een reeks kegels omver, miste een politieauto op een haar na en kwam in de middenberm tot stil stand. Een blaastest wees uit dat de bestuurder viermaal de maxi maal toegestane hoeveelheid alco hol had gedronken. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 9910 suziiósshssssso1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1