effeweg.nl Met Hassan gaat het b 81 buitenland effeweg.nl 0529 - 46 96 67 Bonn, Koblenz en Rüdesheim Is dit misschien iets voor u? GRATIS KERSTREIS BROCHURE donderdag 1 november 2012 supervoordelige busreizen Directeur Save the Children vraagt aandacht voor getraumatiseerde jongen Kerstshoppen Hannover, Osnabrück en Munster 3 dagen vanaf sTeervollekc«tmarlrtey 3 daagse busreis Vertrek op 7,14 december Ontdek de oude Hanzestad Han nover, die in kerstperiode wordt om getoverd tot een sfeervolle kerststad. Geniet van de "mooiste kerstmarkt het noorden" in Osnabrück en bezoek de gezellige kerstmarkt in Münster! INCLUSIEF 2 hotelovernachtingen - 2x ontbijt - en dinerbuffet Stadstour Hannover o.l.v. een gids Brandstoftoeslag Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar a dagen vanaf j fit} 4 daagse busreis Vertrek op 30 nov, 7, 14 dec Bezoek de gezellige kerstmarkt in Bonn. Ontdek de schilderachtige oude stadskern van Koblenz, bewon der de spectaculaire kerstverlichting in de binnenstad van Rüdesheim en geniet van een rondje in het gigan tische reuzenrad in de KuhstraBe in Duisburg! INCLUSIEF 3 hotelovernachtingen - 3x ontbijt 3x diner Brandstoftoeslag Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar 3 dgn Rijn Kerstcruise vertrek: 7, 9, 11, 15 dec......:v.a. €199,- - 4 dgn Stedentrip Praag vertrek: 23, 30 nov, 7 decv.a. 99,- 4 dgn Berlijn Najaarsaanbieding vertrek: 18 nov, 2, 9, 16 decv.a. €109,- 1 4 dgn Outletcity Metzingen Kerstmarkt Stuttgart vertrek: 30 nov, 7, 14 decv.a. €115,- 4 dgn Kerstshoppen Halle en Leipzig vertrek: 7 decv.a. €129,- 6 dgn Kerstreis Luxemburg Stad Trier vertrek: 22 decv.a. €289,- 6 dgn Single kerstreis Bad Diirrheim vertrek: 22 decv.a. €399,- 6 dgn Kerstreis Teutoburgerwald Tecklenburg vertrek: 22 decv.a. €459,- 8 dgn Kerstreis Andorra vertrek: 21 decv.a. €469,- 8 dgn Kerstreis Beierse Woud vertrek: 21 decv.a. €489,- vtf, »p pffeweg.nl of bel voor no^e\meer^z^ li Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf, per persoon en inclusief brandstof- ^2 jfiSpfc toeslag. Exclusief excursie-entreegelden en 18,- reserveringskosten per boeking S'H? - sgr «Je JA 0 ik ontvang graag de nieuwe kerstreis brochure 5 Naam dhr/mevr Adres Postcode Plaats Zonder postzegel opsturen naar effeweg.nl, Antwoordnummer 778,7700 VC Nieuwleusen De burgeroorlog in Syrië richt zich ook tegen kinde ren. Van het kwart miljoen Syriërs in Jordaanse vluchte lingenkampen is de helft jonger dan 18 jaar. door John Jas In z'n uppie kwam hij uit Sy rië, Khalid van 15. In het vluchtelingenkamp in Jorda nië zit hij zonder familie of vrienden. Hij kan alleen de won den aan zijn handen en armen la ten zien. Weet niet waarom hij werd gemarteld, wat hij had 'mis daan'. Het duurt nog lang voordat Khalid weer een beetje oké is. „Hij is nog niet zover dat hij kan begrij pen wat hem is overkomen", zegt Saba al-Mobaslat. „De martelingen die hij in het gebouw van zijn oude school moest ondergaan, zijn verricht door mensen die hij nooit als zijn vijanden had gezien. Mensen uit zijn dorp." Al-Mobaslat is directeur van Save the Children in Jordanië. Ze is in Nederland voor een bliksembe zoek, om aandacht te vragen voor de kinderen in het rapport Untold Atrocities van de hulporganisatie. Dat rapport is een bloemlezing van wat kinderen in Syrië hebben meegemaakt. De Jordaanse ziet nog steeds duizenden jongens en meisjes, al dan niet met hun vader of moeder, haar land binnenstro men. Het totale aantal Syriërs dat nu wordt opgevangen in de zuide lijke buurstaat is de 250.000 over schreden. Naar schatting is ruim de helft onder de 18 jaar. Al-Mobaslat benadrukt dat de si tuaties waarover zij kan vertellen, voor tallozen onder de kinderpo pulatie in gastgezinnen en tenten kampen geldt. Maar ze wil wel meer zeggen over een paar indivi duele kinderen uit het rapport. Bij voorbeeld over Amani, van 17 jaar, die hals over kop haar land verliet en daarbij haar broer moest achter laten omdat hij te zeer mishandeld was om te kunnen reizen. „Amani is een jonge vrouw die het nu iets beter gaat. Maar haar lij den uit zich in het onvermogen voldoende te eten. Ze wil gewoon BERLIJN Amani (17): „Zeven maanden geleden hebben ze mijn broer Hamam zo hard geslagen dat ik dacht dat hij doodging. Hij kan nog steeds niet lopen. Hij ligt thuis, in Syrië, de hele dag in bed. Daar hebben we hem achter moe ten laten toen we vluchtten. Dat ging zo snel dat ik niets mee kon nemen om me aan hem te herinneren. Ik wil niet eten, ben de laatste maanden veel afgevallen." niet. Daarom is ze heel wat kilo's kwijtgeraakt. Ze lijdt volgens mij aan het totale gebrek aan controle dat ze over haar leven heeft En daarom is ze zichzelf gaan straffen. Ik ken leeftijdgenoten van haar die zich vanwege de stress opensnij den. Het alarmerende daarbij is, dat ze zeggen niets te voelen." Een ander geval is Hassan (14). Hij werd met raketten beschoten tij dens een begrafenis. Er vielen veel doden, de lichamen lagen dagen lang op straat terwijl honden er zich te goed aan deden. Dat heeft hij gezien. Al-Mobaslat: „Hassan heeft psycho-sociale hulp gehad. Toen hij hier aankwam was hij, heel typisch, heel erg stil. Het heeft twee maanden geduurd voor dat hij weer een beetje normaal ging praten. Daarna kwamen de verhalen over het bombardement, over omgekomen familie. Hij moest eerst de klap te boven ko men. Wij moesten hem leren ons, volwassenen, weer te vertrouwen. Het gaat nu gelukkig weer de goe de kant op met Hassan." Een van de meest aangrijpende verhalen die Al-Mobaslat kent, heeft niet direct met geweld te ma ken. Het betreft een jochie van 6. Hij staat niet in het rapport. „Ya- man heet hij en hij was ineens overstuur. We wisten niet waar om, hij zei iets over zijn vader. Toen we hèm uithoorden, bleek dat hij tot dan toe het gezicht van zijn vader, die nog in Syrië zit, in zich kon oproepen door heel hard zijn ogen dicht te knijpen. Maar nu lukte dat niet meer. Het greep me erg aan." De namen in het rapport van Save the Children zijn uit veiligheidsoverwegingen niet de echte namen. Turkije: 'volledige EU' Groei opiumproductie Turkije wil alleen het volledige lid maatschap van de Europese Unie. Het land weigert tussenoplossin gen zoals een partnerschap, zo heeft de Turkse minister Egemen Bagis (Europese Zaken) gisteren ge zegd bij een bezoek aan Duitsland. De onderhandelingen over toetre ding zijn echter al twee jaar gestag neerd. PEKING 'Einde éénkindbeleid' Een Chinese regeringsdenktank wil het strenge éénkindbeleid, dat een explosieve groei van de om vang van de Chinese bevolking moet voorkomen, geleidelijk af schaffen. Vanaf 2015 zouden gezin nen weer twee kinderen mogen hebben. Een definitieve aanbeve ling volgt over twee weken. De opiumproductie in Zuidoost- Azië is de laatste zes jaar verdub beld, aldus een gisteren versche nen rapport van de VN. Door een groeiende vraag naar heroïne in on der andere China stappen steeds meer boeren in Laos en Birma over op het telen van papaver. Daaruit wordt opium gewonnen, het basis materiaal voor heroïne. GENÈVE Traangas in lippenstift De Zwitserse douane heeft beslag gelegd op bijna 500 stuks lippen stift en aanstekers waarin buisjes traangas verborgen zitten. De bizar re wapens hadden vrolijke kleur tjes zoals roze en geel en waren be stemd voor illegale verkoop. Het is de eerste keer dat de Zwitserse douane een dergelijke vondst deed. SHANGHAI Pretpark Angry Birds opent ook in China China krijgt in februari het eerste Aziatische pretpark rond het popu laire computerspelletje Angry Birds. Het nieuwe Angry Birds Land wordt geopend in Haining bij de miljoenenstad Shanghai. De Finse bedenkers openden dit voorjaar al een soortgelijk pretpark in de Finse stad Tampere, compleet met achtbanen. Een tweede park kwam in het Britse Nottinghamshi re. Chinezen zijn dol op Angry Birds, waarbij de speler vogels moet wer pen naar forten. Het spelletje is 190 miljoen keer gedownload in Chi na, het hoogste aantal ter wereld na de Verenigde Staten. Bedenker Rovio Entertainment ziet daarin veel kansen voor een pretpark over de boze vogels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8