Privéfoto's belanden vaak op pornosites Thuis. Zaak Badr Hari is publiek bezit binnenland 17 (ziggo Student maakt furore met filmpje Driemaal Kuipers donderdag 1 november 2012 Tieners die pikante beelden van zichzelf delen met ande ren, kunnen er gif op inne men dat pornosites ze ste len. Pubers dit gedrag verbie den, heeft echter geen zin. door Niek Opten Pubers experimenteren met seks. Het onderling sturen van seksueel getinte privé- foto's en -filmpjes via so ciale media en webcamsites hoort daarbij. „Daar zitten risico's aan, maar dat geldt ook voor gewone seks", zegt hoofdredacteur Justine Pardoen van Ouders Online, dat ouders adviseert over mediage bruik. Het gevaar is echter levensgroot dat dergelijke beelden zonder me deweten van de maker op pornosi tes terechtkomen. Het gebeurt bij negen op de tien foto's, zo leert een internationaal onderzoek naar ruim 12.000 items, in opdracht van de Britse Internet Watch Foundation (IWF). Pubers deze ex perimenten verbieden, heeft vol gens Pardoen geen zin. „Ze doen door Floor Ligtvoet DEN HAAG - Kickbokslegende Badr Hari wordt onder meer verdacht van poging tot doodslag op onder nemer Koen Everink. Maar hoe ernstig dit ook is, dat maakt de zaak die morgen voor de rechter komt niet uniek. Het is niet de aan dacht die de media er aan beste den. In Nederland staan jaarlijks immers wel meer mensen terecht voor zulke delicten en daar valt dan niet veel over te lezen. Deze zaak is dan ook om een heel andere reden uniek: Vanwege de bekendheid van de hoofdrolspe lers en omdat de strafzaak zich gro tendeels in de openbaarheid af speelt, concludeert media-ethicus Huub Evers. „De zaak bevat alle in grediënten van een soap." Steeds liggen er nieuwe details over de zaak tegen kickbokser Badr Hari op straat. „Op een toneel waar heel Nederland kan meekijken." Het zijn steeds nieuwe afleverin gen met een cliffhanger. Afgelopen weekend viel bijvoorbeeld te lezen hoe het slachtoffer zich nu voelt. Everink denkt door zijn verwon dingen nooit meer te kunnen voet ballen of te tennissen. Eerder vertelde Estelle Cruijff nog op tv over haar grote nieuwe lief 5SS5K8®vSiiBBS 'Veilig omgaan met seks op sociale media' het toch. Seksuele ontwikkeling be gint al in de box, je kunt niet op eens zeggen dat het moet stop pen." Haar advies: doe het veilig, net als met 'echte' seks. „Spreek bij voorbeeld bij webcamseks af dat de ander de beelden niet op neemt. Dat moet net zo'n thema worden als het gebruik van een condoom. Ik heb ook foto's gezien waarop bewust geen hoofden staan. Dat is ook een vorm van nie- diawijsheid." Want staat eenmaal een naaktfoto op een openbare website, dan komt die er nauwelijks meer van af Compromitterende beelden kunnen mensen hun hele leven blijven achtervolgen op internet en zelfs tot zelfmoord aanzetten. Bovendien loopt de maker, de tie ner, kans beticht te worden van het maken van kinderporno. Bij het Meldpunt Kinderporno, dat nauw samenwerkt met het IWF, komen vooral vragen bin nen van pubers die het slachtoffer zijn van wraak. Hun ex heeft uit boosheid pikante privébeelden on line gezet. „Ons advies hangt heel erg van de persoon af, maar aangifte doen bij de politie is vaak verstandig", zegt Maaike Pekelharing van Meldpunt Online. AMSTERDAM - In dierentuin Artis bekijkt André Kuipers samen met zijn kinderen Sterre (I) en Stijn (r) het pren tenboek André het Astronautje. Kuipers presenteerde woensdag drie boeken over zijn leven en zijn werk, een officiële biografie, een populairwetenschappelijk boek voor jongeren en het prentenboek. De biografie Droom vlucht is geschreven door journalist Sander Koenen, die ook heeft meegewerkt aan het jongerenboek Ruimte schip Aarde. André het Astronautje, schreef Kuipers zelf, voor zijn kinderen. foto Ed Oudenaarden/ANP SSOOSSSSSBISI^ZSSBBaBSBS^gSe AMSTERDAM - Kasper Hoex (22) schuifelt met een handdoekje om door het gangpad van de intercity van Amsterdam naar Maastricht. We zien hem op de wc in de trein zijn tanden poetsen, koffie zetten in een coupé en een schemerlamp je aansluiten. Een bank doet dienst als boekenkast en als het donker wordt, valt hij onder een dekentje in slaap. Als je in een trein gaat wonen, is het idee, moet je wel écht wanhopig op zoek zijn naar woonruimte. Het is een bekend probleem voor twintigers in Amsterdam. Hoex, student Future Studies aan de UvA, woont er al vier jaar. Maar kan altijd slechts tijdelijk woon ruimte vinden. Samen met studie vriend Jaap van der Biesen maakte hij het filmpje om aandacht te vra gen voor zijn probleem. Hoex: „Ik woon nu bij Jaap in Oud-Zuid, maar zijn huisgenoot komt 1 december terug en dan sta ik weer op straat. Het filmpje is ook een protest tegen de woning- schaarste in de stad en de extreem hoge huren voor studentenka mers." Het filmpje ging viral, zoals dat heet en werd al meer dan 90.000 keer bekeken. De NS hebben het op hun Facebookpagina gezet. Hoex is een beetje beduusd van al le aandacht. „Ik had niet verwacht dat het zo groot zou worden." zie onze websiterbinnenland Bekijk het populaire filmpje van student Kasper Hoex de, Badr, en haar bezoek aan hem in de gevangenis. De meest recente 'soapaflevering' gaat over het gespeculeer of de wit te schoenen die Hari voor onder zoek inleverde bij de politie wel de schoenen waren die hij droeg tij dens het dancefeest. „Deze zaak kan echt niemand ont gaan zijn", stelt Evers vast. Wie toch niets van de zaak heeft mee gekregen, moet volgens hem 'tele visie hebben gekeken met de ogen dicht.' Zelf vindt hij het interessant dat de zaak om een heel bekende kick bokser gaat die ook buiten de ring 'een agressief heerschap blijkt te zijn.' „Opmerkelijk, want de mees te vechtsporters zijn juist buiten de ring of de mat rustige, vreedza me lieden." Maar Hari wordt nu voor allerlei geweldsfeiten aangeklaagd. Het is zeker een rechtszaak die sportlief hebbers zal boeien, aldus Evers. Maar ook showbizz-liefhebbers ko men aan hun trekken. Want Estel le Cruijff spreekt openhartig over het vreemdgaan van haar echtge noot, oud-profvoetballer Ruud Gullit. „Het werd te druk in mijn huwelijk, zei ze toch?", herinnert Evers zich. „In deze zaak komen al lerlei verhaallijntjes samen." Films en series kijken wanneer jij dat wilt. Met Interactieve Televisie van Ziggo genietje van films en series wanneer jij dat wilt. Met één druk op de knop heb je On Demand toegang tot een hele videotheek, gewoon bij je thuis. Bovendien kun je tot 10 wisselende films en 3 wisselende series kosteloos bekijken. Haal de videotheek in huis met Alles-in-1 en de Interactieve HD ontvanger. Nu voor slechts 69*. Bestel snel op ziggo.nl/alles-in-1 of bel 0900 - 0730 (lokaal tarief).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7