Tunnelbouw kleine wereld 21 7öpform Risseeuw dupe van internetoplichter Gemeenten trekken ton uit voor viering 200 jaar 1 1 S Uittip waar uw interieur van opknapt Dagje Interieur Paauwe in Zeeland donderdag 1 november 2012 door Wout Bareman Zeggen dat het een rondreizend circus is, vindt Wim van de Linde overdreven. Maar de manager tech niek, verantwoordelijk voor het ontwerp en de uitvoering van de Sluiskiltunnel, komt op het bouw terrein en in de bouwketen weer wel een aantal collega's tegen van andere projecten. Zelf nam hij er twee mee van de bouw van de Hu- bertustunnel in Den Haag, twee ambitieuze, jonge kerels. „Die tun nelbouw is natuurlijk een kleine wereld. Je komt elkaar altijd weer tegen. Dat is prima, want het is ver trouwd. En vergeet niet: het is alle maal mensenwerk, een samenspel, teamwork. Het moet klikken. En dan is het alleen maar prima dat je een mix hebt van mensen met er varing en mensen die willen leren. Je weet dat er bij zo'n project vroeg of laat problemen ontstaan. Die moet je samen aanpakken." Wat er fout kan gaan? Van de Linde kijkt even naar buiten, naar het bouwterrein en zegt: „Tot nu toe hebben we niet veel tegenslag ge had. Een vroegere baas zei ooit te gen me: als je gaat heien en de grond in gaat, is het gedonder. Je weet nooit wat je ondergronds te genkomt. Dat heien heeft hier ge lukkig geen problemen veroor zaakt. Een kritische periode is na tuurlijk ook het boren. Die ploe gen gaan dag en nacht door, 24 uur, 7 dagen achter elkaar. Het kan altijd dat iemand op die machine een fout maakt." Hij werkte decennialang bij Rijks waterstaat, bouwde mee aan de stormvloedkering, was betrokken bij de bouw van de Vlaketunnel, de Drechttunnel, de Kiltunnel, de tweede Heinoordtunnel en - onte- door Henk Boot TERNEUZEN - De gemeenten Hulst, Sluis en Terneuzen trekken samen honderdduizend euro uit voor de viering van het tweehonderdjarig bestaan van Zeeuws-Vlaanderen in 2014. Het geld kan worden gebruikt voor het organiseren van de volks feesten. Ook de provincie en het bedrijfsleven wordt gevraagd een duit in het zakje te doen. De con touren van die evenementen teke nen zich inmiddels af Er staan vol gens voorzitter Frans Reijniers en kele spektakelstukken-op het pro gramma en 35 andere projecten Met Monro ga je graag aan tafel Nu 399,- genzeggelijk hét hoogtepunt - de Westerscheldetunnel. Daar was hij projectleider Uitvoering van de Bouwdienst van Rijkswaterstaat. Inmiddels is hij gepensioneerd. Maar hij werd wel weer ingehuurd door bv Kanaalkruising Sluiskil, waar hij opnieuw oude bekenden van de Westerscheldetunnel tegen het lijf liep. Net als iedere tunnel was de Westerscheldetunnel uniek. Een tunnel van 6,6 kilometer, geboord in een slappe ondergrond. Nooit eerder ver toond. „We gingen overal naar toe om kennis op te doen, vooral naar Japan, waar ze sinds de jaren vijf tig al ervaring hebben met geboor de tunnels. De Westerscheldetun nel is geboord met machines van de Duitse firma Herrenknecht. Die is vooral door de internationa le aandacht voor die tunnel sinds dien wereldwijd doorgebroken. In Schwanau bouwen ze nu 40 ma chines per jaar. Ik was bij de ople vering van de onze. Dan denk je toch dat dat iets bijzonders is, ook voor dat bedrijf. Tja, dan zie je dat ze er nog zeker 13 in aanbouw heb ben." Eetkamerstoel Monro. Een nieuw design van Topform, voor comfortabele etentjes. Verkrijgbaar in volledig leer en in de verfrissende combinatie van stof en leer. Monro met wielen 429,- zonder wielen 399,- Morres Wonen Industrieweg 2 4561 GH Hulst 0416-673678 door Henk Boot ZAAMSLAC - Bakkerij Risseeuw in Zaamslag verkoopt sinds kort wel 'Neuzenaertjes' met schuim, crème en hazelnoot, maar geen goedkope Samsung Galaxy S-mo- biele telefoons. Minimaal twintig bezoekers van Marktplaats.nl, de grootste advertentiesite voor nieu we en tweedehands spullen op in ternet, bellen hem deze dagen vooral over die gsm's. Ze dachten namelijk voor 65 euro bij Riss eeuw een mobieltje te hebben ge kocht. Hoe dat zo? „Die mensen, maken geld over op een rekening en krijgen dan een mail die is on dertekend door 'Vinny en Els Jans sen', met daarin ons adres Plein 25 Zaamslag. Dus na verloop van tijd bellen ze ons: waar blijft die gsm nu?", aldus Martein Risseeuw van de bakkerij in Zaamslag. Hij moet de bellers teleurstellen. „We heb ben via mijnpolitie.nl gemeld wat ons is overkomen. Dat is nog een heel gedoe. Maar we zijn formeel geen slachtoffer van oplichting. Dat zijn de mensen die wel heb ben betaald maar geen mobieltje hebben ontvangen." Volgens hem moet het voor de politie niet zo moeilijk zijn om de kwade genius achter de gsm-truc te traceren. „Zijn of haar bankrekeningnum mer is namelijk bekend". Riss eeuw heeft vooral meelij met de jonkies die nu naar hun centen kunnen fluiten. „Die jongens en meisjes hebben er soms een maand voor moeten werken." Wim van de Linde foto's Peter Nicolai van organisaties en clubs uit de re gio. In de loop van het feestjaar' wordt een maritiem spektakel ge houden op de Westerschelde. Al les wat kan drijven is dan welkom. Het evenement wordt afgesloten met een vuurwerk -of een licht show. Vermoedelijk op zondag 20 juli wordt de zwemtocht tussen Vlis- singen en Breskens in ere hersteld, een initiatief van de zwemclubs uit Vlissingen en Breskens. Een spektakel op zich, omdat niet al leen rekening moet worden gehou den met de waterstanden, maar vooral ook met de passerende scheepvaart. sEr": ..-OTÉfe hülsta !2 design Wie meer wil met zijn interieur begint bij Raauwe, midden in het toeristische hart van Zeeland. Maak er een dagje uit van en geniet onderweg van al het moois dat onze kustprovincie te bieden heeft. Eenmaal gearriveerd parkeert u gratis voor de deur en ontdekt u een van de mooiste collecties van Nederland. Op ruim 10.000 m2 krijgen vnjwel alle internationale topmerken écht de ruimte. Om de opening van ons Hülsta Design Center te vieren, mag u het hele najaar acties verwachten, zoals onze unieke Hülsta-inruilactie. Plan uw volgende dagtochtje naar Zonnemaire, de voorpret begint op interieur-paauwe.nl. I NT E R I E U R ZONNEMAIRE Zuidweg 20a, 4316 LB Zonnemaire (0111) 40 13 18 info@inteneur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65