Raarste Feiten razend populair 146.925 Licht gaat uit voor Youp in Ledeltheater 21 Camera Obscura in de klas Uittip waar uw interieur van opknapt Dagje Interieur Paauwe in Zeeland PAAUWE donderdag 1 november 2012 Aantal "volgersdat het twitteraccount @raarstefeiten heeft Cisteren althans. Het twitteraccount @raarstefeiten, opgezet en beheerd door drie jonge Goesenaren, bestaat nog maar drie maanden, maar heeft inmiddels bijna 147.000 volgers. door Luc Oggei Mensen met blauwe ogen kunnen het best in het donker kijken; Als een weerman in Mos kou het weer verkeerd voorspelt kan hij in de gevangenis komen; Elk jaar komen er 30 mensen om door vallende televisies. Het lijken zomaar wat willekeuri ge trivialiteiten, maar ze zijn alle maal terug te vinden op het twit teraccount @raarstefeiten. Dat brengt, zoals de naam al zegt, al leen maar opmerkelijke wetens waardigheden. Het account is op gezet door de drie jonge Goesena ren: Koen van Houten (14), Oussa- ma Moutahhir (15) en Zakaria Bel- hajji (16). Zelf omschrijven ze hun account als het 'populairste feiten account van Nederland en dat zou, gelet op het aantal volgers (bijna 147.000, onder wie mensen als rap per Ali B.) best eens kunnen klop pen. „Het begon als een geintje", vertellen Oussama en Zakaria, leer lingen van respectievelijk Pontes, Oussama Moutahhir (15, links) en Zakaria Belhajji (16) zijn samen met Koen van Houten (14) de drijvende krachten achter twitteraccount @raarstefeiten. foto Willem Mieras Het Goese Lyceum locatie berg weg en Van Dusseldorpstraat. „We hadden eerst een ander ac count (een zogeheten 'tienerac- count', red.), maar daar zijn er al heel veel van. We wilden ons on derscheiden, toen zijn we dit gaan doen." Ongeveer elke twintig minuten floept er weer een nieuw feitje on line, soms worden die vooraf klaar gezet. De tweets kunnen over elk onderwerp gaan. Zakaria: „Het be gint meestal met brainstormen, ons ergens over verwonderen. Ver volgens zoeken we uit hoe het zit." Sommige weetjes zijn 'ge leend' van de Engelstalige tegen hanger FunnyFacts, maar uitgangs punt is dat ze op waarheid berus ten. Waarom het account zo popu lair is? „Het zijn gewoon grappige tweets, we willen mensen bewust maken van dingen die ze niet wis ten of misschien niet geloven. Maar je kunt het nazoeken op Google." Gemiddeld komen er honderden volgers per week bij, je zou zeggen dat dat kansen biedt om het ac count te gelde te maken. „We zijn op zoek naar bedrijven om mee sa men te werken", zeggen Zakaria en Oussama. En wat vinden de Goesenaren nou zelf eigenlijk het leukste raarste feit van de inmiddels dik 4400? „Dat er high speed internet beschik baar is op de top van de Mount Everest", zegt Oussama. De jongens zien voor zichzelf wel een toekomst in de communicatie. „Daar hebben we het heel vaak over. Want social meda heeft echt wel de toekomst." www.twitter.com/raarstefeiten OOSTBURC - Met de techniek in het Oostburgse Ledeltheater is niets mis. Dat de artiest dinsdag avond ineens in het donker stond en de podiumspotjes het niet meer deden, lag aan een losgescho ten kabeltje, verklaarde program masamensteller John Bolsius na af loop van de voorstelling. Is het natuurlijk wel pech dat de optredende artiest net Youp van 't Hek is. Die nam de zenuwachtig heen en weer lopende technici op de hak en gebruikte vervolgens het uitvallen van het licht als 'run- nig gag' door zijn show Wigwam. Van 't Hek liet horen goed op de hoogte te zijn van de plaatselijke actualiteit en het lokale nieuws. De regio hoeft zich er niet op voor te laten staan dat er geen files voor komen, omdat tractoren op de N61 voor minstens zoveel vertra ging zorgen. Als je echt niet meer GOES - In het Ostrea Lyceum aan de Bergweg in Goes staat deze week een camera ter grote van een half klas lokaal. Leerlingen VWO-3 bouwden die om andere kin deren voor techniek te interesseren. Het is een camera obscura, de voorloper van onze moderne camera, sa mengesteld uit een lens, een spiegel en een zwarte doos. Hij werkt alleen niet echt. „We konden geen lens met zo'n groot brandpunt vinden", zegt Chiel Claassen. Samen met Yuri Kopal, jurrian Nijsse, Christian Menhee- re, Gijs Markwat en Pim Evertse heeft hij de camera ge bouwd. Ze hebben ook een kleinere versie om te laten zien dat het echt werkt. Deze week komen basisschool leerlingen op bezoek die misschien interesse hebben in het Science Experience programma van Ostrea. Dat programma is bedoeld voor onderbouwleerlingen die goed zijn in bèta vakken. foto Willem Mieras weet wat je met je leven aan moet, kun je altijd nog aan fluitketelcur- ling gaan doen en het Ledeltheater mag dan opgeknapt zijn, als Van 't Hek de zaal ziet denkt hij nog al tijd aan het 'oude pornozaaltje waar vierhonderd Belgen zich tege lijk afrukken'. Bij de ontvangst van een forse ruiker tijdens het ovationele slotapplaus - 'hoewel hij wel iets minder grof in de mond mag zijn' - kon de cabare tier het niet laten op te merken dat het theater het geld voor de bos bloemen beter in de techniek had kunnen steken. Bolsius kon er na afloop wel om la chen. Hij benadrukte dat de sto ring tijdens het optrden van Youp van 't Hek een incident was en is blij dat 'zijn' theater - dankzij bij dragen van sponsor en de gemeen te - aan de eisen des tijds is aange past. Wie meer wil met zijn interieur begint bij Paauwe, midden in het toeristische hart van Zeeland. Maak er een dagje uit van en geniet onderweg van al het moois dat onze kustprovincie te bieden heeft. Eenmaal gearriveerd parkeert u gratis voor de deur en ontdekt u een van de mooiste collecties van Nederland. Op ruim 10.000 m2 krijgen vrijwel alle internationale topmerken écht de ruimte. Om de opening van ons Hülsta Design Center te vieren, mag u het hele najaar acties verwachten, zoals onze unieke Hiilsta-inruilactie. Plan uw volgende dagtochtje naar Zonnemaire, de voorpret begint op interieur-paauwe.nl. I NTE MEUR raceLöök' n ZONNEMAIRE Zuidweg 20a, 4316 LB Zonnemaire (0111) 40 13 18 info@interieur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53