Dag vol avontuur in het Zeeuws Archief met ontdekkingen en verhalen Hoeveel kleuren naaigaren verkoopt Le Grand Bazar? donderdag 1 november 2012 www.pzc.nl/uit Het belooft een dag vol avontuur te worden zater dag in het Zeeuws Archief aan het Hofplein 16 in Middelburg. Bezoekers kunnen met een gids de ondergrondse de pots bezoeken en het persoonlijke archief van een na tionale held bekijken. Die held betreft Sjef van Don gen. Hij ondernam in 1928 een reddingsoperatie op Spitsbergen. Van Dongen was ook betrokken bij de expeditie naar de verongelukte Italiaanse luchtvaart pionier kapitein Nobile. In het Zeeuws Archief wordt de herinnering aan Van Dongen bewaard in de vorm van foto's en een dagboek. Tijdens de Dag van het Zeeuws Archief kan door mid del van een documentaire ook de speurtocht worden gevolgd van kleinzoon Matthijs Vleugels naar het ver leden van zijn grootvader. Deze documentaire De laatste haven gaat zaterdag om 11.00 uur in première en is daarna nog enkele keren te zien op deze dag. Het verhaal gaat over de Zeeuwse kapitein Johannes Vleugels. Met enorme goederenschepen voer hij de hele wereld rond. Zijn eerste zeereis als kapitein werd meteen een gedenkwaardige. In i960 zette hij het vrachtschip Pax in noodtoestand aan de Zeeuwse kust voor Westkapelle, waar het voor strandbezoe- kers een fascinerende attractie werd. Auteur Frank Westerman geeft om 16.00 uur in de Hofplein kerk een lezing onder de titel 'Kom in mijn museum!' Hij vertelt hoe hij mede dankzij archieven zijn succesvolle boeken kon schrijven. Westerman schrijft literaire non-fictie. In Dier Bovendier (2010) beschrijft hij de tragedies van de 20e eeuw aan de hand van het lot van het Lipizanerpaard. Andere boe ken van zijn hand zijn o.m. Ararat (2007), El Negro en ik (2004) en De graanrepubliek (1999). De dag biedt verder een workshop 'digitaal zoeken' en informatie over 'schatgraven in de tijd'. Zat. 3 november, Zeeuws Archief, 10.00 - 17.00 uur. Koekenpannen bij La Grand Bazar. Le Grand Bazar verkoopt ook alle mogelijke manifacturen De sortering in garens is groot. Wie kan vertellen hoeveel kleuren naaigaren er verkocht wor den, maakt kans op een tegoed bon van 35 euro, te besteden in een van de twee vestigingen van Le Grand Bazar. Let wel, het gaat om naaigaren voor gebruik met de hand of op de machine. De borduurzij, waar in de familie Nagelkerke ook ruim gesorteerd is, telt niet mee. Het antwoord moet voor woensdag 7 november in de inbox van Le Grand Bazar zitten: legrandbazar@kpnplanet.nl De vraag van vorige week was: hoeveel modellen Pioneer-autora- dio's heeft Car Life in Vlissingen op voorraad. Het juiste antwoord luidt: achttien modellen. De prijs, een onder- houdspakket voor de auto van het merk Meguiars, is gewonnen door Piet van Dijke uit 's-Heer Arends- kerke. Hij krijgt hierover bericht van Car Life. 3 f r, J LT-c ^FISS '3989Ktf.-WMt KORTGENE ^astraat foto's Willem Mieras Nieuwstr. week van 's ochtends acht tot 's avonds zes uur open. „Op zaterdag proberen we om half vijf te slui ten, maar dat lukt echt heel zel den. Tussen de middag sluiten is geen optie, we eten ombeurten. Mensen moeten in een dergelijke winkel niet voor een gesloten deur komen. Volledigheid, beschikbaar heid en billijkheid, dat is onze kracht", aldus Peter Nagelkerke. Le Grand Bazar Hoofdstraat 46 haven' Aankomst van de held Sjef van Dongen in Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43