Volledig beschikbaar t io I «it donderdag 1 november 2012 door Mieke van der Jagt In de winkel van Sinkel is alles te koop: hoeden en petten en damescorsetten drop om te snoepen en pillen om te poepen Keus uit wel tien soorten borstels. Snoepjes die je zelf in een bekertje kunt doen. Volop kaft-, kast-, inpak- en knutselpapier. elnu, voor die damescorsetten zult u een gespe cialiseerde linge riezaak moeten opzoeken, maar voor de rest - en voor nog veel meer - kan de klant bij Le Grand Bazar in Kortgene te recht. Je kunt het zo gek niet be denken; de familie Nagelkerke kan erin voorzien. Ook in Kamperland overigens, want Le Grand Bazar is een winkelketen, een winkelketen van twee, maar toch. Weinig men sen op Noord-Beveland zullen Le Grand Bazar niet weten te vinden en ook ver buiten Zeeland wonen trouwe klanten: de mensen die re gelmatig als toerist in Kortgene of Kamperland verblijven. Meer dan vijf minuten zwijgt de winkelbel zelden in Kortgene. „Ja het is altijd druk", zegt Peter Nagel kerke. Hij doet samen met zijn moeder, Marina Nagelker- ke-Schrier, de winkel in Kortgene. Zijn vader Jan doet de zaak in Kamperland. In beide zaken loopt ook nog vast winkelpersoneel en er zijn postkantoortjes. Dat de sortering zo ruim is, is te danken aan het feit dat de familie Nagelkerke zo vrij is als een vogel tje. Peter Nagelkerke: „We zijn aan geen enkele leverancier gebonden. Voor zover we aangesloten zijn bij grotere inkooporganisaties, bepa len we toch gewoon zelf wat we in kopen en vooral wat niet. Wij ken nen hier de markt en de kracht zit 'm vooral in de volledigheid". Dat kun je wel zeggen: spijkerbroe ken, dameskleding, keus uit wel tien verschillende koekenpannen, borduurzijde, knutselkarton, ho- meopatische middelen, voedings supplementen, tijdschriften, knuf fels, snoep, sigaretten en gadgets. Het is maar een greep uit het assor timent. En dan kun je ook nog je kleren brengen voor de stomerij of je schoenen voor de reparateur. „In Kamperland verkopen we ook nog hengelsportspullen en dieren- voer. Hier doen we dat niet want net buiten het dorp is een speciaal zaak daarvoor." De familie Nagelkerke nam de win kel in Kortgene in 1983 over. „Mijn vader en moeder deden toen de distributie van tijdschriften en ze kwamen ook hier. De vrouw die de zaak dreef, was aan haar pen sioen toe. Pas in 1986, toen we een groot stuk hebben aangebouwd, is de naam veranderd in Le Grand Bazar. Ook Kamperland is er later bijgekomen. Overigens is die win kel te koop. Mijn vader is inmid dels 65, dus die denkt zo zachtjes aan ook aan zijn pensioen." Het is dat Peter Kortgene onder zijn hoe de heeft, anders sprong hij er met een in. „Iemand die hard wil wer ken, kan een prima boterham ver dienen." Le Grand Bazar is zes dagen in de Le Grand Bazar is een keten. Een keten van twee, maar toch. Goes Opening campagne 'Nederland Leest' door burgemeester René Verhulst. Bibliotheek, 17.00-18.00 uur Terneuzen Schrijversontmoeting met Arthur Ja- pin. Porgy en Bess, 20.00 uur VRIJDAG 2 NOVEMBER Cadzand Naughty Ladies Night. Sporthal, 20.00 uur Middelburg Presentatie boek 'Zeeuwlingen. Levens verhalen van Zeeuwse honderdplussers' van Jan Jansen, Peter Oggel en Peter Ver- du rmen. Zorgcentrum Rustenburg, 10.30 uur Presentatie debuutroman 'Bevlekt ont vangen' van Nicolle Poort. De Drvkkery, 16.30 uur Lezing prof. dr. B. Feringa over 'De kunst om klein te bouwen', Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur Terneuzen Alliance Francaise: lezing over Salvador Dali. Porgy en Bess, 20.00 uur Themafeest: Night of the Living Dead. De Pit, 22.00 uur ZATERDAG 3 NOVEMBER Goes Signeersessie Nicolle Poort. De Koperen Tuin, 13.00-14.00 uur Heinkenszand Gitaarshows (doorlopend). Studio Jos Rentmeester, Noordland 5, 10.00-17.00 uur Hulst Antiek-, curiosa- en boekenmarkt. Sporthal den Dullaert, 11.00-18.00 uur Marjolein Innemée signeert haar boek 'Van d'Ee tot Hontenisse'. Middelburg Historische studiemiddag 'Nederlandse Zuidzee-expedities' en 'De Zeeuwse be trokkenheid in de vroegmoderne tijd'. Zeeuwse Bibliotheek, 12.45 uur Filosofisch Café over José Ortega Y Gasset en Albert Camus. Revolution Gallery, 15.30-17.30 uur Nieuw-Haamstede Natuurwerkdag. Verzamelen: Strandweg 19, 10.00 uur Schuddebeurs Natuurwerkdag. Verzamelen: Zuiddijk 2,10.00 uur Terneuzen Zeeuws-Vlaams Schrijversfestival. Voor drachten en signeersessies van auteurs uit de regio. Met: Rob van Bedaf, Marjon Sarneel, Jorien Brugmans, Wim Jansen, Marleen Bommelijn, Aad Vlag, Raoul Fe- nijn-Rammeloo, Aukje-Tjitske Diele- man-Hovinga, Jan Zegers, Toon Hagenaar, Marijke Hemelsoet-de Jaeger, Tineke Ker- ste, Karei van Rijn, Tijl Damen en Ron Martens. Bibliotheek, 10.00-12.30 uur Zierikzee Hobby- en creabeurs. MFC, 10.00-16.00 uur Bezoek Tinka Leena, ontwerpster Zeeuwse Knop Bakblik, n.a.v. verschijning van haar Zeeuwse Knop Bakboek. Boekhandel De Vries, 11.30-13.00 uur ZONDAG 4 NOVEMBER Hulst Antiek-, curiosa- en boekenmarkt. Sporthal den Dullaert, 11.00-18.00 uur Middelburg Rondleidingen langs tentoonstellingen. De Vleeshal, 15.00 uur Kunst- en Cultuurroute in teken van poëzie, met optreden dichters in Hilder- nisse Plein 1940 (13-14 u.), Atelier Juul Kortekaas, Brakstraat 5 (14.30-15.30 u.) en café Zeeuws Museum (16-17 uur). Binnenstad, 13.00-17.00 uur Arjan Peters interviewt de Noorse schrijver Karl Ove Knausgard De Drvkkery, 15.30-17.00 uur DINSDAG 6 NOVEMBER Middelburg Lezing Mark Pimlott in kader van Faca de 2012. Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur. WOENSDAG 7 NOVEMBER Ellewoutsdijk Seniorenmiddag Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur. Marina Nagelkerke en haar zoon Peter doen Le Grand Bazar in Kortgene.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42