uit 3 De drie saxofoons zorgen samen voor de harmonie donderdag 1 november 2012 www.pzc.nl/uit Sax Connection: (vlnr) Gary Smulyan, John Snauwaert en Dick Oatts. door Mischa Beckers De Belgische topsaxofonist John Snauwaert is vaak in New York en ontmoet daar muzikanten met wie hij op tournee gaat. Momenteel reist hij rond met het kwintet Sax Con nection. Daarin spelen twee kop stukken uit het Vanguard Jazz Or chestra, de saxofonisten Dick Oatts en Gary Smulyan. Al vanaf 1965 speelt dit orkest iedere maandagavond in The Village Vanguard, een van de oudste en beroemdste jazzclubs van New York. Sax Connection speelt zon dag in Porgy en Bess in Terneu- zen. Het idee achter Sax Connection komt van Gary Smulyan. Twee jaar geleden was Snauwaert op tour met deze baritonsaxofonist. In die tijd werden de plannen ge smeed. „Zelfben ik al meer dan tien jaar zo'n twee keer per jaar in New York om er te spelen", zegt Snauwaert. Ook ga ik regel matig op tournee met mensen van daar. Dit jaar ook onder meer met Bob Mover". Mover, die het podium deelde met onder anderen Charles Min- gus, Chet Baker en Sonny Rol lins, is voor Snauwaert een sleu telfiguur. Hij bracht hem in con tact met Smulyan en veel andere muzikanten. „Bob leerde ik ken nen via jamsessies in New York al lang geleden. We hebben altijd contact gehouden. Hij heeft een lange historie en kent heel veel muzikanten in New York. Regel matig speelde ik met hem. Toen hij eens niet kon twee jaar gele den, vanwege gezondheidsproble men, kwam Gary in beeld." De daaruit volgende tour beviel de heren uitstekend en smaakte naar meer. Het oorspronkelijke idee voor Sax Connection werd toen geboren. Het kwam van Smulyan, die graag iets wilde neerzetten met drie saxofoons. „Oorspronkelijk zou Bob Mover meedoen. Maar hij was zo druk, onder meer vanwege een tour nee met Esmeralda Spalding, dat het hem niet goed uitkwam. Daarnaast wilde hij eigenlijk ook meer zingen in een set, echt zijn eigen ding doen." Smulyan en Snauwaert besloten Dick Oatts te vragen. „Dat is de artistiek leider van het Vanguard Jazz Orchestra, een gerespecteerd muzikant over heel de wereld." Het avontuurlijke kwintet speelt eigen werk, originals van Oatts, Smulyan en Snauwaert. In een stijl die neigt naar postbop maar met moderne harmonieën. Die harmonieën vormen de uit daging in een kvvintet met drie saxofoons, maar geen akkoordin strument. „Inderdaad, er is geen gitarist of pianist, dus de harmo nie wordt gemaakt door de drie saxofoons. Het was een bewuste keuze om voor die sound te gaan." Sax Connection, zondag, Porgy en Bess, Terneuzen. Aanvang 15.00 uur. Bezetting: Dick Oatts (altsaxofoon), Gary Smulyan (baritonsaxofoon), John Snauwaert (tenor- en sopraansaxofoon), Bart De Nolf (bas), Bruno Castellucci (drums). te Saskia Schipper een choreogra fie, waarin koffers een grote rol spelen. „Het is een dans die toont hoeveel verwarring er ontstaat als er onverwachte wendingen ko men in een vertrouwd bestaan", licht Fonteijn toe. Tenslotte krijgt ook het dansstuk Promised Land van Vera Sorber een plek in deze voorstelling, hoewel dat niet over kleding gaat. Deze choreografie was onderdeel van de manifestatie rond de jonge dirigent MaNOj Kamps, die in juli de culturele prijs Goes kreeg uitgereikt. Zat. 3 nov., Reynaert College, Hulst; zat. 10 nov., Dorpshuis Kruiningen; za. 17 nov., Arsenaaltheater, Vlissingen; vrij. 23 nov., Podium't Beest, Goes, alle voorstellingen 20.00 uur. podium Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Het Middelburgs Theater speelt 'Fami lie' van Maria Goos. Minitheater, 20.30 uur Stand van zaken hiphop, met De Hob byisten, Nul Elf Acht e.a. De Spot, 21.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Singer-songwriter Dick van Altena. Theater de Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Muziekvereniging Harmonie Oostburg Steelband Apollo. Ledeltheater, 20.15 uur Oost-Souburg Toneelvoorstelling 'Gebroken Ijs', To neelvereniging STEC. De Zwaan, 20.00 uur Renesse Optreden Marcus Miller. Dorpshuis, 21.00 uur Sint-Maartensdijk Nilgün Yerli met de reprise van haar voorstelling 'Weer met Henk'. De Haestinge, 20.15 uur Terneuzen Groot Zeeuws gospelkoor o.l.v. André Bijleveld brengt 'Heal the World'. Scheldetheater, 20.00 uur Liz' Richards Show. Porgy en Bess, 20.00 uur Sebas' Brutal B-Day Madness, met op tredens van Putrid Inbred (Be), Obtrunca- tion, Burning Hatred en Gore Force 5. De Pit, 21.00 uur Tholen Women in Rock Festival. Sporthal Meulvliet, 17.00 uur Vlissingen Schubert Ensemble of Londen. St. Jacobskerk, 20.00 uur 'Lang Weekend', Zeeuwse Komedie. Vestzak'99, 20.30 uur Face Tomorrow Green Lizard. De Piek, 21.00 uur Zaamslag Concert Ambras (uitverkocht). Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee So 80s en 90s party met DJ Sand storm en DJ Wired. Poppodium Brogum, 20.30 uur Utile Dulci speelt eenakters. Rode Kamer, 20.00 uur ZONDAG 4 NOVEMBER Aardenburg Zeeuws-Vlaams Kamerkoor voert Re quiem van Mozart uit onder leiding van Marcel van Westen. Sint Baafskerk, 15.30 uur Baarland Optreden 'De Troubadours': Frans Lo- dewijk en Marcus Mulder, Galerie G achttien 88,15.00 uur Ellewoutsdijk Toneel door 's-Heerenhoekse Come- die en verhalen door leden Vertrelkring Midden-Zeeland. 't Kerkje van Ellesdijk, 14.30 uur Hulst Concert 'Les sept Paroles du Christ'. Basiliek, 15.00 uur Middelburg Openbare repetitie Het Zeeuws Or kest met violist Mathieu van Bellen. Zeeuwse Concertzaal, 14.00-17.00 uur Optreden Jos Houtzager (piano), Tabi- tha Wagenvoort en Sandra Burgers (poë zie). De Drvkkery, 14.00-15.15 uur Optreden East of the Sun. Grandcafé Brooklyn,16.00 uur Terneuzen Concert Sax Connection (jazz). Porgy en Bess, 15.00 uur Benefietconcert tbv Stichting het Steunpunt Terneuzen door The Blue Clay, Francis Levoy en Project BTW. De Pit, 15.30 uur Vlissingen Concert Mathieu van Bellen (viool) en Jaap Kooi (piano). Speelhuus Ter Reede, 11.30 uur Klezmerband Agge Nebbisj. Arsenaaltheater, 15.00 MAANDAG 5 NOVEMBER Goes Concert Hugh Cornwell (vroegere frontman van The Stranglers). 't Beest, 21.00 uur Terneuzen Muzikale voorstelling van leerlingen. Muziekschool, 19.00 uur DINSDAG 6 NOVEMBER Terneuzen Muzikale voorstelling van leerlingen. Muziekschool, 19.00 uur WOENSDAG 7 NOVEMBER Middelburg Danny de Munk Henk Poort 'Jeugd herinneringen 2'. Schouwburg, 20.00 uur Terneuzen Dora Live! De stad met het verloren speelgoed, familie- jeugdtheater. Scheldetheater, 13.30 uur Muzikale voorstelling van leerlingen. Muziekschool, 19.00 uur Vlissingen Session Nathalie Dijkwel: soul, funk en rock, begeleid door Brian Bouwens (drums), Leroy Carli (gitaar), George van Bork (keys) en Tessa Hendrikx (basgitaar). Café Popeye, 22.30 uur Ronnie Tober treedt gratis op. Atrium Ter Reede, 14.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35