Stichting Dansz is Dressed to go' 21 donderdag 1 november 2012 selectie podium COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl DONDERDAG 1 NOVEMBER Cadzand Jubileumconcert projectkoor Zee koraal o.l.v. Martha Roelofs. Ned. Herv. Kerk, 20.00 uur Goes Cabaretvoorstelling 'KAAL' door Mar co Roelofs. Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Maarten van Roozendaal met 'Gemene deler'. Schouwburg, 20.00 uur Nieuw- en St Joosland Concert Drew Nelson. De Wegwijzer, 20.30 uur Terneuzen Concert 'Les sept Paroles du Christ'. Grote Kerk, 20.00 uur Vlissingen Optreden Charlene. De Piek, 20.30 uur VRIJDAG 2 NOVEMBER Arnemuiden Concert Flip Markwat Jan Vayne op twee vleugels. Gereformeerde kerk, 20.00 uur Goes Erik van Muiswinkel met '4-8-'61'. De Mythe, 20.00 uur (uitverkocht) Tribute to Creedence Clearwater Revi val. Podium 't Beest, 20.30 uur Heinkenszand Reis naar het Wilde Westen met Fanfa re Euterpe, Julio Melio, East River Dan cers en twee kinderkoren. De Stenge, 19.30 uur Kamperland Brits bluesduo Tommy Allen Johnny Hewitt. Café Havenzicht, 21.00 uur Krabbendijke Kleinkunstprogramma 'Niet Aaien' met Hoogeboom, Marée en Van der Win kel. De Meiboom, 20.00 uur Middelburg The Dutch Eagles 'This is Hotel Califor nia too!'. Schouwburg, 20.00 uur Nihad Hrustanbegovic (accordeon) met 'Magnus Opus 12'. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Anton Steek (barokviool) Marieke Spaans (klavecimbel). Doopsgezinde kerk, 20.00 uur Jonge postpunkers Rats on Rafts. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Oostburg Country Roots. Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen Ellen ten Damme met 'Spitz!'. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen 'Lang Weekend', Zeeuwse Komedie. Vestzak'99, 20.30 uur ZATERDAG 3 NOVEMBER Goes Concertconcours KNFM. De Mythe, vanaf 9.30 uur Concert Heidevolk Mondvolland, 't Beest, 20.30 's Heerenhoek Zeeuws-Vlaams Kamerkoor voert Re quiem van Mozart uit, met Dordts Kamer Orkest. Dirigent: Marcel van Westen. RK kerk, 20.00 uur Heinkenszand Reis naar het Wilde Westen met Fanfa re Euterpe, Julio Melio, East River Dan cers en twee kinderkoren. De Stenge, 19.30 uur Hulst De band Alderliefste presenteert het theaterprogramma 'Trois'. Den Dullaert, 20.00 uur Lewedorp Toneelver. Kunstvrienden speelt kome die 'Dubbele boeking'. Dorpshuis, 19.30 uur Middelburg Laatste mini-concert Face Tomorrow, De Drukkerij, 15.00-15.30 uur Echt Antwaarps Teater met 'Die van mij snurkt'. Schouwburg, 20.00 uur Middelburgs Kamerkoor verzorgt con cert 'Wein, Weib... und Wasser', samen met Strijkersensemble Con Legno en stadsdichter Henri Looymans. Requiem van Mozart Het Zeeuws-Vlaams Kamerkoor voert o.l.v. Marcel van Westen twee keer het Requiem van Mo zart uit. Met medewerking van het Dordts Kamer Orkest en de solisten Sarah Peire, Hanne- Joost Peeters, Teun Michiels, Frank Schoonacker en Janno den Engelsman. Zaterdag 3 november, RK kerk, 's-Heerenhoek, 20.00 uur. Zondag 4 november, St Baafskerk, Aardenburg, 15.30 uur. door Ali Pankow Zwart en comfortabel. Dat zijn de belangrijkste eisen die Lia Fonteijn, aan haar kleding stelt. Als artistiek leidster van de Stich ting Dansz weet zij dat veel men sen worstelen met de vraag: 'Wat moet ik aantrekken?'. De twijfels daarover inspireerden haar tot de dansvoorstelling Dressed to go, die vrijdagavond in het Reynaert Col lege in Hulst in première gaat. Schubert Ensemble Het Schubert Ensemble of Lon don - William Howard (piano), Simon Blendis (viool), Jane Sal mon (cello) Douglas Paterson (altviool) - behoort tot de beste kamermuziekensembles ter we reld. Zij spelen werk van Schu mann, Fauré en Cutler. Zaterdag 3 november, Sint Jacobskerk, Vlissingen, 20.00 uur Liebeslieder-Walzer Het Middelburgs Kamerkoor en Strijkersensemble Con Legno brengen het programma Wein, Weib... und Wasser. Centraal staat de eerste cyclus van de Lie beslieder-Walzer, op. 52 van Brahms. Hiervan is één groot meeslepend verhaal gesmeed, met ook een rol voor stadsdich ter Henri Looymans. Zaterdag 3 november, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur. „In deze voorstelling wordt belicht hoeveel tijd mensen soms nodig hebben voordat ze weten wat ze aantrekken als ze ergens naar toe gaan. Of dat nou naar het strand is, naar de kerk of bijvoorbeeld naar een tango-avond is, het kost veel tijd te bepalen hoe je eruit wilt zien en op wie je indruk wilt maken", zegt Fonteijn. Zij vroeg huischoreografen bij Stichting Dansz, maar ook profes sionals van buitenaf een dans te maken op basis van het thema Dressed ra go. Fonteijn is blij met het resultaat. „Dat is heel divers, maar het past allemaal onder de paraplu van het thema. Naast twij fel en ontevredenheid over zoeken naar de juiste kleding, zit er ook veel humor in de diverse dansen." De artistiek leidster maakte zelf ook een choreografie voor Dressed to go. „Ik heb me daarbij laten lei den door de muziek. Ik houd van vage muziekjes, hoorde daar een tango-achtige melodie in en heb daarop een dans gemaakt. Het be gint met danseressen in tangokle- ding, maar die wordt verwisseld voor hedendaagse kleding. Daarbij is het steeds aftasten naar elkaar toe wat de ander van de outfit vindt. De mening van de ander over je kleding wordt immers vaak heel belangrijk geacht", aldus Fon teijn. Haar rechterhand bij Stichting Dansz Iris Veekens laat in haar cho reografie de dansers uit een soort 15 eeuws keurslijf met brede heu pen losbreken naar kleding die meer vrijheid biedt. Veekens zelf zegt voorkeur te hebben voor felle kleuren. In de combinaties die zij zelf draagt zitten dan ook vaak ste vige contrasten. De andere huischoreografe Jikke van Loo houdt het luchtig. Zij maakte een dans voor aan het strand en daarvoor lijkt badkle ding de meest geschikte outfit. Fonteijne nodigde verder Cindy Bechteld uit als gastchoreograaf een bijdrage te leveren. Bechteld woonde lange tijd in Spanje en de invloed daarvan is terug te vinden in de choreografie die zij maakte voor specifiek de jonge danseres sen. Zij treden aan in strakke pak ken voor het dansen van een fla menco. Specifiek voor de vetaren- groep binnen Stichting Dansz - le den tussen de 35 en 53 jaar - maak- Scènes uit de verschillende dansen die Stichting Dansz en vakgenoten van buitenaf hebben gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34