Amateurs bezorgen topclubs heet avondje 241 Wilfried Bony maakt verschil voor Vitesse Blind en Van Cinkel in voorselectie Oranje Baart en Gideonse sterk uit de startblokken Ajax heeft veel moeite met Sneek donderdag 1 november 2012 STAPHORST - Vitesse heeft in de derde ronde van het toernooi om de KNVB-beker de amateurs van Staphorst uitgeschakeld. De profs wonnen hun uitwedstrijd met 4-0. Wilfried Bony maakte voor een groot deel het verschil voor de Arnhemse formatie van trainer Fred Rutten. De spits uit Ivoor kust scoorde in de tweede en 37e minuut. Bony speelde alleen de eerste helft. Daarna werd hij ver vangen door Jonathan Reis. De Braziliaan maakte vervolgens de derde treffer. Davy Pröpper bepaal de de eindstand op 4-0. Heracles Almelo heeft zich ten kos te van Sparta Rotterdam (2-0) ge plaatst voor de vierde ronde van het toernooi om de KNVB-beker. Pas in de slotfase nam het elftal van trainer Peter Bosz afstand van de club uit de eerste divisie. Sa muel Armenteros scoorde in de 66e en 73e minuut. Pas na de hervatting nam de druk op het Spartaanse doel toe. Dat leidde pas in het laatste half uur tot treffers. Voor de tweede keer in korte tijd heeft PEC Zwolle in Waalwijk ge wonnen van RKC. Na de eerdere zege in de competitie was het voor de nieuweling in de eredivisie nu raak in de beker. Zwolle won met 4-2 van RKC. Youness Mokhtar was belangrijk met twee treffers. Beide teams misten nog een straf schop. De amateurs van de Haagse club HBS hebben hun naam eer aan ge daan in de bekerwedstrijd tegen de profs van NAC Breda. 'Houdt Braef Stant' hield het vol tot en met de verlenging. Pas in de beslis sende strafschoppenserie moest de moedige ploeg capituleren. NAC won de penaltyreeks dankzij twee reddingen van doelman Jelle ten Rouwelaar. Na 90 minuten was het 1-1, in extra tijd werd niet gescoord. ZEIST - Bondscoach Louis van Gaal heeft Daley Blind en Marco van Ginkel voor het eerst opgenomen in de voorselectie van het Neder lands elftal, voor de oefeninter land tegen Duitsland. De verdedi ger van Ajax en middenvelder van Vitesse behoren tot een groep van 34 spelers, waarin verder de naam van Jeroen Zoet opvalt. De doel man van RKC Waalwijk debuteer de in september in de selectie van Oranje nadat Tim Krul geblesseerd was afgehaakt. Krul zit er nu weer bij, in tegenstelling tot keeper Mi chel Vorm die vanwege een lies blessure wekenlang aan dè kant staat De bondscoach heeft naast Zoet en Krul nog twee keepers opgeno men in zijn voorlopige selectie, Maarten Stekelenburg en Kenneth Vermeer. Joris Mathijsen, Arjen Robben, Stefan de Vrij en Jetro Willems zijn na blessures weer be schikbaar voor Van Gaal. Gregory van der Wiel, die onder Van Gaal nog geen speelminuten heeft gemaakt, zit ook bij de voor selectie. Van Gaal maakt volgende week vrijdag zijn definitieve selectie be kend voor de oefeninterland op woensdag 14 november in de Am sterdam ArenA tegen de Duitsers. Die confrontatie begint om 20.30 uur. Oranje treft de 'Mannschaft' voor de derde keer in een jaar tijd. Vorig jaar november ging het Ne derlands elftal in Hamburg met 3-0 onderuit, op het EK was Duits land met 2-1 te sterk. Onder Van Gaal verloor Oranje alleen de oe feninterland in- en tegen België, daarna volgden vier zeges in de WK-kwalificatie. door Sven Bakker KAPELLE - In het Racketcentrum in Kapelle wordt deze week het Ko- nincktoernooi afgewerkt Robert Baart en Emiel Gideonse zijn met twee overwinningen het toernooi goed begonnen. Baart en Gideon se versloegen Martijn Hendriksen en Menno Kole met 8-5. Baart en Gideonse hadden eerder in de 3-categorie van het dubbel spel bij de mannen Harold Schip per en Willem Veldhoen met 5-4 verslagen. Baart en Gideonse zijn nu de grootste favorieten voor de eindzege bij het Konincktoemooi. In het gemengddubbelspel 3 was er een openingszege te noteren voor Linda Gruber en Fabian Pro- bert. Zij versloegen Anneke Hooge- steger en Raoul Flipse met 7-3. Za terdag zal het voor Gruber en Pro- bert een stuk lastiger worden wan- Pas in de 74e minuut komt Ajax op voorsprong tegen ONS Sneek. PSV heeft in het toernooi om de KNVB-beker op weinig overtui gende wijze afgerekend met EHC/Heuts. In Eindhoven hiel den de amateurs de nederlaag beperkt tot 3-1De Eindhovena- ren maakten wederom een pove re indruk. door Rik Elfrink EINDHOVEN - Het verschil kon niet treffender worden uitgedrukt. Gre tig stonden de amateurs van hoofd klasser EHC na afloop van het be kerduel met PSV bij de micro foons in het Philips Stadion. De re creanten waren van tevoren bang voor een slachting in het Philips Stadion. Met een nulletje of acht, negen hadden ze diep in hun hart wel rekening gehouden. In werke lijkheid had de ploeg het tegen de tweede keus van PSV bijna tot een verlenging geschopt. „Ze stonden een partij opelkaar te schelden, we voelden dat er iets te halen viel. Dit verwacht je niet, ze hadden het veel eerder af moeten maken", verwoordde doelpuntenmaker Ron Starmans het gevoel. De spits van het Hoensbroekse team had de avond van zijn leven. Tot zijn ei gen verbazing zag hij dat PSV on danks een 2-o-voorsprong wankel de. Na zijn 2-1 schoot ploegmak- ker Gielen vlak voor tijd snoeihard op de lat. Starmans: „Als die erin gegaan was zeg. Jonge, wat scheelde het weinig. Vijf centimeter. Nee, nog niet eens. Bouma en Engelaar gin gen tegen elkaar tekeer, ik geloofde het niet." Dat PSV in de laatste se conde via debutant Gianluca Ma ria alsnog de 3-1 aantekende, kon zijn glimlach niet meer wegkrij- gen. „We hebben de laatste drie wedstrijden verloren in de hoofd klasse. Als dat toch was gelukt, had het hele seizoen niet meer ka pot gekund. Wij doen het beter dan Napoli dus, daar wonnen ze met 3-0 van", gaf hij met een knip oog aan. Starmans en trainer Ole Tobiasen hadden alle reden om glunderend te vertrekken. Dat EHC drie ni veaus lager speelt dan PSV was te zien. Opnieuw bleek dat PSV te gen extreem verdedigende ploegen nauwelijks iets kan afdwingen. In de eerste helft leidde een indivi duele actie van Depay tot de 1-0. Pas een kwartier voor tijd verdub belde de ingevallen Wijnaldum de score. Nadat Starmans profiteerde van een dramatische uittrap van Tyton en Gielen bijna profiteerde van geklungel van Zanka, maakte debutant Gianluca Maria (20) aan de totaal onverwachte spanning een einde. Dick Advocaat bleef na afloop di plomatiek, maar moet zich rot ge schrokken zijn van het niveau van een aantal spelers. „Er moet nog een hoop gebeuren bij een aantal jongens", vatte hij het optimis tisch samen. Bij PSV bleven Hut chinson, Mertens, Lens, Marcelo, Strootman en Van Bommel aan de kant. „Je wilt een aantal dingen zien van andere spelers. Wat dat betreft is dit een nuttige avond ge weest. Het was niet best van onze kant" Tobiasen kon zijn geluk on dertussen niet op. „Dat je hier bijna een verlenging afdwingt, is ongelooflijk. We hadden er in on ze dromen niet eens rekening mee gehouden." SNEEK - Ajax heeft met veel moeite gewonnen bij ONS Sneek. Op eigen veld werden de amateurs uit Fries land in het bekertoernooi versla gen met slechts 2-0. De Amsterdam mers, die niet in hun sterkste sa menstelling aantraden, namen pas in de slotfase afstand. Trainer Frank de Boer moest zelfs enkele van zijn sterspelers alsnog inbren gen om de beslissing te forceren. In de eerste helft liet Ajax weinig zien. Twee mogelijkheden waren er voor de Amsterdammers, meer niet. De Boer had er voor gekozen wat onbekendere spelers een kans te geven. Zo stonden bijvoorbeeld Ruben Ligeon, Joël Veltman en Ste- fano Denswil in de basis. Met Mira- lem Sulejmani voor Derk Boerrig- ter probeerde Ajax de amateurs na de hervatting wat meer onder druk te zetten. Er was wel sprake van een overwicht, maar kansen le verde dat aanvankelijk nauwelijks op. Na 70 minuten voelde De Boer zich geroepen toch maar Eriksen in te zetten. Dat gaf Ajax wat meer daadkracht In de 74e minuut stuur de de Deen landgenoot Viktor Fi scher de diepte in, die de doelman beheerst omspeelde en voor de openingstreffer zorgde. Stefano Denswil maakte er 2-0 van. neer zij het opnemen tegen de als eerste geplaatsten Marjan Ganse man en Emiel Gideonse. In de an dere poule wonnen Joke Ganse man en Harold Schipper hun bei de wedstrijden. Eerst werden Jean- tien van den Dries en Jens de Kos ter met 7-4 geklopt en daarna moesten ook Helen Clausing en Nigel de Marco er met liefst 10-2 aan geloven. In de 5-categorie van het dubbelspel bij de mannen zijn Yaron Krombeen en Den nis Zoete- weij outsiders voor de eindzege. Krombeen en Zoeteweij lieten wei nig heel van Martijn Hendriksen en Sander Kouveld: 10-3. Ook Kees Koopman en Carlo de Marco moe ten niet worden uitgevlakt voor de titel, want zij wonnen met 6-4 van Mathieu Minnaard en Stephan Sin- ke. Annie Eckhardt en Joke Ganse man stevenen af op de zege bij de vrouwen in de 5-categorie. De rol van Silvio Berlusconi bij AC Milan lijkt uitgespeeld. foto Luca Bruno/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24