Action opent filiaal in Middelburg WALCHEREN Vlissinger voor de achtste maal betrapt zonder een rijbewijs Verdachten zaak Smidt langer vast almanak Centjes DONDERDAG 1 november 2012 17 PZC Soos De Branding geopend 18 en 19 Grote leegstaande ruimte winkelcentrum Pottenbakkerssingel krijgt nieuwe bestemming door Theo Giele MIDDELBURG - De winkelketen Ac tion opent op 6 december een fili aal in Middelburg. Action komt in het winkelcentrum aan de Potten bakkerssingel, waarin Albert Heijn de grootste zaak is. Action vult de ruimte, die leeg kwam na het ver trek van de kledingzaak Vögele en de Read Shop. Met de komst van Action is de leegstand in het overdekte winkel centrum voor een groot deel inge vuld. Action heeft een breed en sterk wisselend assortiment. Dat omvat huishoud- en kantoorartike len, cosmetica, voedingswaren, speelgoed, textiel, glas, porselein en aardewerk, seizoens-decoratie ve en doe-het-zelf-artikelen. Mid delburgers op zoek naar een voor- deelpak vochtvangers, een banaan meeneem-beschermbox met vork je, een voordelige bol breigaren of het Sinterklaasknutselboek (een - kleine greep uit de aanbiedingen op de site van Action) hoeven daarvoor niet meer naar de Action in Vlissingen of Goes te rijden. Eind september opende Action zijn driehonderdste fililaal; 250 winkels staan in Nederland, de overige 50 zijn in België en Duits land te vinden. In Zeeland is er een Action in Vlissingen, Goes, Ka- pelle, Terneuzen, Hulst en Sluis. Action heeft goede verwachtingen voor de winkel in de Zeeuwse hoofdstad. „We hebben aange toond op tal van plaatsen succes vol te zijn. Van dorpen, tot kleine en grote steden, van het centrum van de stad tot buitenwijken en op bedrijventerreinen", aldus Ro land Tabor, directeur marketing van Action. In Middelburg deed zich de kans voor om winkelruimte te huren die aan de criteria van Action vol doet. De Action in Middelburg heeft een oppervlakte van dui zend vierkante meter. Het aanbod verschilt in principe niet van dat in andere zaken. Nico Fierloos, directeur-eigenaar van Area Retail Vastgoedadviseurs, ziet in de komst van Action een versterking van het winkelcen trum aan de Pottenbakkerssingel. Fierloos bemiddelt bij de verhuur van een winkelpanden in Middel burg. Na het vertrek van Vögele en de Read Shop was een aanzienlijk deel van het winkelcentrum leeg komen te staan. De komst van Act ion is een lichtpuntje in deze zwa re tijden voor de detailhandel en het zakelijk onroerend goed. De verderop gelegen Geerepassage blijft een zorgenkindje. Fierloos zegt dat er nagedacht wordt over invulling van de leegstaande win kelpanden, maar dat daarover nog niets definitiefs te vertellen is. Een bezoekster van de Albert Heijn loopt langs de ruimte waar SEROOSKERKE (W) - Een 28-jarige Vlissinger moet het voorlopig weer stellen zonder auto. De man werd woensdagochtend betrapt op het moment dat hij met zijn auto over de Wilgenstraat in Seroosker- ke reed. Toen de man de poli tieauto aan zag komen, stopte hij snel, zette de motorkap open en deed, aldus de politie, of hij pech had. Omdat de man een bekende is van de politie stopten de agen ten bij hem en vroegen of ze zijn geldig rijbewijs mochten zien. Dat kon hij niet omdat hij een volledi ge ontzegging heeft van de rijbe voegdheid en het de achtste maal is dat hij betrapt werd op rijden zonder geldige papieren. De politie nam daarom zijn auto in beslag en gaf opdracht om hem af te voeren. AXEL - Beide verdachten van de moord op John Smidt (86) uit Axel zitten langer vast. De rech- ter-commissaris besloot gisteren dat de dit weekend gearresteerde 35-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats nog veertien da gen binnen moet blijven. Hij wordt, net als een 32-jarige man uit de gemeente Terneuzen, ver dacht van moord in vereniging. Hij is klein maar pienter, dat zesjari ge ventje uit Goes en staat bij een parkeerautomaat triomfantelijk te kijken. „Kijk mevrouw achter dit klepje lig gen soms centjes. Kijk maar." Hij doet het klepje van de parkeerauto maat open en vist er een een muntje van twee en een van vijf cent uit. „Die spaar ik", is zijn commentaar. Tip? redactie@pzc.nl „Maar dat geld is toch helemaal niet van jou", antwoordt de vrouw. Dat levert een kleine schrikreactie bij het mannetje op. Maar hij herpakt zich. „Die centjes zijn voor een goed doel", antwoordt hij opgelucht. „Welk goed doel dan?", wil de vrouw weten. „Voor Zwarte Piet. Om cadeautjes voor mij te kopen." Jong en oud herdenken samen 20 en 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17