'Clusterbom tegen eigen volk ingeiet' uiten land9., cheap.nl dagactie N-VA deelt in België dreun uit aan Vlaams Belang bij verkiezingen Een laatste groet 3 dagen voordelig naar Zuid-Limburg cheap.nl/dagactie 10900-700 704 maandag 15 oktober 2012 ■zssmmfiïs8ssmss&mxz& Human Rights Watch: munitie in heel Syrië gebruikt Het Syrische regime zet regel matig clusterbommen in te gen de eigen bevolking. 9 Munitie is omstreden omdat precisiebombardementen on mogelijk zijn. Turkije sluit luchtruim voor Sy rische toestellen. BRUSSEL - Het regime van de Syri sche president Bashar Assad zet ge regeld clusterbommen tegen de ei gen bevolking in. Dat concludeert Human Rights Watch (HRW) uit gesprekken met de bevolking en vi deo's die öp YouTube zijn ge plaatst. Deze week zijn vooral bij een snel weg die door Ma'arat al-Nu'man voert clusterbommen afgegooid. Daar is deze week hevig gevoch ten. Bij Tamane'a kwam een clus- terbom terecht tussen een basis school en een middelbare school, die naast elkaar liggen. De bevol king heeft de bommen die niet ex plodeerden opgeruimd. Het regime zou de projectielen met helikopters afgooien, vaak bo ven dichtbevolkt gebied. In juli constateerde HRW al dat het regi me clusterbommen had ingezet bij een poging de opstand in de stad Hama te onderdrukken. Nu stelt de organisatie dat de bom men door het hele land geregeld worden ingezet Het gebruik van clustermunitie is omstreden. Veel landen hebben toegezegd af te zien van het ge bruik ervan. De bommen explode ren in de lucht, waardoor tiental len kleinere bommetjes over een BRUSSEL - De Vlaams-nationalisti sche N-VA heeft zondag de ge meenteraadsverkiezingen in Vlaan deren gewonnen. In Antwerpen werd de partij van Bart De Wever de grootste. In veel andere Vlaamse plaatsen werd zijn partij de tweede of zelfs grootste partij. Veelal ten koste van het Vlaams Belang van kopstuk Filip Dewinter. De partij van Bart De Wever is al in het nationaal parlement de grootste partij, maar zit niet in de nationale regering. Daar komt nu ook een flinke plek in de Vlaamse gemeentes bij. „We zijn in één klap verankerd in Ant werpen en in heel Vlaanderen", al dus De Wever. Hij riep de huidige premier, de Franstalige socialist Elio Di Rupo, ook op zijn verantwoordelijkheid te nemen. De Wever, die openlijk pleit voor een zelfstandig Vlaande ren, riep op om samen te werken aan een hervorming van België om de Franstaligen en Vlamingen het bestuur te geven dat ze verdienen. De Wever pleit voor een confede ratie: een verbond tussen onafhan kelijke staten Vlaanderen en Wallo nië. De winst van de N-VA ging met name te koste van Vlaams Belang. Dewinter zei ook dat veel kiezers om strategische redenen zijn partij hebben ingeruild voor de partij van De Wever. De andere win naars van de verkiezingen waren de groene partijen. Bij de Vlaamse regeringspartijen is een verdeeld beeld te zien. De christendemocratische CD&V wist zich te handhaven en lijkt de grootste partij in heel Vlaanderen te blijven. De liberalen (Open VLD) verloren over het algemeen, maar het verlies was minder groot dan aanvankelijk gedacht. De so ciaaldemocraten (sp.a) moesten wel bijna overal verliezen incasse ren. Hoewel het ging om gemeente raadsverkiezingen, deden veel na tionale politieke kopstukken mee. Meerdere ministers gingen voor het burgemeesterschap en ston den op de kieslijsten. Ook Di Rupo zelf, die naast premier de burgemeester van Bergen (Mons) is. De Wever kan bijna het burge meesterschap van Antwerpen niet meer ontlopen nu zijn partij ver uit de grootste partij wordt met ruim 36 procent. Hij wilde niet vooruitlopen op een mogelijke coalitie in Antwer pen. groot gebied worden verspreid. Hierdoor is het onmogelijk met de ze bommen precisieaanvallen uit te voeren. Een groot deel ontploft niet en kan tot jaren later alsnog voor slachtoffers zorgen. Bijvoor beeld onder kinderen die de bom metjes voor speelgoed aanzien en ze oppakken. Uit video's die opstandelingen op YouTube hebben geplaatst, blijkt dat ook volwassenen niet altijd het gevaar inzien. Op een video is te zien dat volwassenen meerdere kleine bommetjes oprapen om ze weer neer te gooien. Het is niet be kend of de clusterbommen tot slachtoffers hebben geleid. Turkije heeft gisteren een verbod afgekondigd voor Syrische vliegtui gen om over haar grondgebied te vliegen. Dat maakte het Turkse mi nisterie van Buitenlandse Zaken bekend. De maatregel volgt op het besluit van Syrië zaterdag om Turk se burgervliegtuigen niet meer toe te laten. Dat verbod was een reac tie op de gedwongen landing van een Syrisch passagiersvliegtuig woensdag in Turkije. per/toplocatie één superactie! 2 overnachtingen incl. ontbijt In centrum Heerlen gelegen V' Gratis gebruik Wi-Fi Vlakbij Aken en Valkenburg Tulip Inn Heerlen City Centre LOS ANCELES - Toeschouwers nemen vanuit shuttle 'reisde' gisteren van de luchthaven ter. Zo'n 15.C00 tot 20.000 enthousiastelin- der het luid draaien van filmmuziek uit de hoogwerkers foto's van het ruimteveer Endea- van Los Angeles naar het California Science gen kwamen op de tocht af. Er ontstond een filmreeks Men in Black. vor dat aan zijn laatste reis bezig is. De space Center, een trip van ongeveer twintig kilome- spontaan eerbetoon aan de shuttle, waaron- foto Wally Skalij/AP 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9