Arduin in hart geraakt 15% KO Vtu\doL<u] bij éJu ?L0: DE STELLING THEATERS PZC IF'i Goed begin Oranje aan WK-kwalificatie WERKEN 'We gaan iets moois Hier is de van de skihal maken' meeste kennis 2 en 3 AMSTERDAM - Het Nederlands elftal is vrijdagavond met een 2-0-zege op Turkije aan de WK-kwalificatie be gonnen. Robin van Persie (foto, midden) opende de sco re. Diep in blessuretijd scoorde ook Luciano Narsingh. Het vernieuwde Oranje van bondscoach Louis van Gaal moest toestaan dat Turkije veel fraaie mogelijkheden kreeg. Tot teleurstelling van de vele luidruchtige landge noten op de tribunes sprongen de Turken slordig met de kansen om. foto Vincent Jannink/ANP pagina 38 en 39: pokerspel Van Gaal loopt goed af Oranje is goed op weg Reageer op pzc.nl uw MENING 352 reacties Westkapelle niet verantwoordelijk voor misbruik van kinderen Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 sVmssi'ssssA? Vergoeding voor taxikosten 8o procent lager door Theo Giele MIDDELBURG - Forse bezuinigingen op het vervoer dreigen het funda ment weg te slaan onder Arduin, de Zeeuwse zorginstelling voor ver standelijk gehandicapten. Arduin moet volgens de plannen ruim 8o procent inleveren van de vergoe ding. De instelling moet in 2013 te rug van 3,2 naar 0,6 miljoen euro, een onmogelijke opgave aldus di recteur Patty van Belle-Kusse. De bezuiniging is het gevolg van het Lente-akkoord. De druiven zijn extra zuur voor Ar duin omdat de instelling in Neder land vooroploopt in het laten wo nen en werken van verstandelijk gehandicapten in de samenleving. Arduin heeft verspreid over de pro vincie ruim 600 cliënten, 145 woonlocaties (waarvan zes groot schalige) en 40 locaties waar dagbe stedingsactiviteiten plaatsvinden. Goed vervoer tussen wonen, wer- ken en zorg is daarbij onontbeer lijk. De komende drastische en in hoog tempo ingevoerde bezuini ging is slecht gevallen binnen de zorg. De Vereniging Gehandicap tenzorg Nederland probeert de korting, in totaal 113 miljoen voor heel Nederland, via de rechter van tafel te krijgen, maar het is aller minst zeker dat dit zal lukken. „Het allerergste is dit voor onze cliënten. Zij worden hierdoor ge dupeerd", zegt Van Belle-Kusse. „Het is ongelooflijk triest." Ze zegt dat er best te praten valt over ver mindering van de vervoerskosten, maar niet in deze omvang en op zo'n korte termijn. De instelling is dan ook niet van plan de klok te rug te draaien. Arduin is niet de enige Zeeuwse in stelling die met de bezuinigingen te kampen heeft. Tragel Zorg wordt met 56 procent gekort. pagina 3: commentaar amadorewellness.nPp Geldig t/m 30 september 2012 en alleen op vertoon vèfHie/iSt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1