Pittige parkoersen bij EK wielrennen 800 361 Gekkenhuis Erwin Harmes duldt weinig tegenstand Pauly voor niks terug uit Egypte 2e Sportvisserloop Yerseke zaterdag 23 juni 2012 Er komen naar verwachting 800 renners aan de start bij de Europe se kampioenschappen wielrennen. Voor Johnny Hoogerland is het stilte voor de storm. Zondag gaat hij proberen te pieken op het NK en daarna wil hij in alle rust toeleven naar de Tour. Woens dag vertrekt hij naar Luik, waar het grootste wielerspektakel van de wereld zaterdag losbarst. John ny heeft zin in zijn tweede Tour: „De Tour is een gekkenhuis. Maar wel een mooi gekkenhuis." De laatste week heeft hij zich pro beren af te zonderen van de jaar lijkse wielergekte die langzaam maar zeker losbarst. Donderdag stond hij in Breda tijdens de pre sentatie van de Tour-ploeg van Va- cansoleil DCM alles en iedereen te woord, maar daarvoor en daarna wilde en wil hij zoveel mogelijk mentale rust. Die zoekt hij thuis, in Langeweegje. „Zeeland is in de ze tijd van het jaar de fijnste plek om te zijn, ook als wielrenner. Het weer is meestal goed en het is een prima plek om op snelheid te trai nen." „Ik heb dit seizoen nog maar twee weken echt rust gehad", vertelt Jo hnny. „Die wil ik tussen de Ronde van Zwitserland en de Tour weer even pakken. Ik heb nog een paar zware trainingen achter de brom mer gedaan en nu ga ik nog wat rustiger trainen. Thuis met Gerda heb ik het weinig over fietsen. Ik door Sjaak Sinke MIDDELBURG - Erwin Harmes uit Middelburg heeft in zijn woon plaats de acht kilometer lange Spie ren voor Spierenloop gewonnen. Vorig week moest hij op de Vlissin- gense boulevard nog genoegen ne men met de tweede plaats, maar nu was hij in 27.25 met afstand de sterkste. Wim van Sparrentak (Sint Laurens) gaf bijna een mi nuut toe op de winnaar. In het begin trok Joeri Versluis (Middelburg) het veld van 120 deel nemers snel uit elkaar. „Ik had ze ker twee kilometer nodig om Vers luis te achterhalen", liet Harmes weten, die in de beginfase Wim van Sparrentak en David Schrier (Vlissingen) in zijn spoor had. Hal- wil nu even zoveel mogelijk met andere dingen bezig zijn." Het NK wordt zondag een laatste piekmoment. Het parkoers bij Kerkrade is zwaar en dat is niet on gunstig voor Johnny. „Dit is een van de mooiste rondjes sinds ik prof ben. Het moet mij liggen en veel van mijn ploeggenoten ook. Het is voor ons beter dan vorig jaar en toen wonnen we." Wat stopt Johnny in z'n koffer om te ontspannen tijdens de Tour? „Ik neem altijd m'n tablet mee. De eer ste vijf dagen zit ik meestal een beetje doelloos te internetten en daarna ben ik het beu. Een boek neem ik eigenlijk nooit mee. Maar misschien koop ik nu dat boek van Mart Smeets nog wel, over veertig jaar Tour. Dat lijkt me wel wat." verwege had Harmes al een be hoorlijke voorspong opgebouwd die hij niet meer uit handen gaf „Wel lekker om weer een keer te winnen", zei Harmes. Van Sparrentak was vol bewonde ring over het lopen van Versluis: „Als hij nog geen lid is van een ver eniging, moet hij dat maar snel doen." Versluis finishte uiteinde lijk op de vierde plaats achter Da vid Schrier. Rianne Jansen (Middelburg) was- de snelste vrouw op de acht kilo meter in 36.43. Andrea van Heul (Middelburg) gaf een minuutje toe op de tweede plaats. Maurice Ste- ketee (Middelburg) boekte op de vier kilometer in 17.22 zijn tweede zege, vóór de eerste vrouw Caroli ne Veringa (17.50). Van 9 tot en met 12 augustus worden in de gemeenten Goes, Kapelle en Borsele de Europese kampioenschappen wielrennen voor junioren en beloften gehou den. De renners betwisten el kaar op twee disciplines: de tijdrit en de wegwedstrijd. door Jan Dagevos GOES - Carlo Bomans zat gister middag gebiologeerd naar het scherm te kijken waarop het par koers voor de EK wielrennen voor junioren en beloften tot 23 jaar werd gepresenteerd. De bonds coach van de Belgische ploeg wil met zijn renners van 9 tot en met 12 augustus goed voor de dag ko men en was dus geïnteresseerd in elk detail. „De wind gaat een be langrijke rol spelen", luidde de con clusie van Bomans. Daar viel weinig tegenin te bren gen. „Wie straks acht keer de Kat- tendijksedijk op moet, moet er re kening mee houden dat dat zwaar gaat wegen", zei Eddie Bogaert, die nauw betrokken is geweest bij het samenstellen van het parkoers. „En als er wind is kan daar de slag wel eens vallen." Cees Priem, de man die namens Libéma Profcycling verantwoorde lijk is voor het binnenhalen van de Europese titelstrijd, stelde dat de wind zeker een factor zal spe len, maar van hem hoeft het nu ook weer niet te stormen. „Want dan loop je de kans dat het veel te vroeg uit elkaar valt." Priem en zijn team presenteerden mtmmmmmmmmBBSmmimmmmÊÊmmmmm NIEUWEGEIN - Biljarter Mare Pauly heeft voor niks zijn vakantie in Egypte onderbroken. De kopman van het Terneuzense driebanden team 't Bierwinkeltje was speciaal voor het Nederlands kampioen schap overgevlogen van zijn vakan tieadres, maar een stroomstoring gooide roet in het eten. Het NK wordt gehouden in Nieu- wegein. Deze stad werd vrijdag ochtend vroeg getroffen door een grote stroomstoring veroorzaakt door blikseminslagen. Die storing maakte het onmogelijk vrijdag met het NK te beginnen. Pauly vliegt nu vandaag al terug naar zijn vakantieadres in Egypte, waar hij tot donderdag verblijft. Ver moedelijk worden de afgelaste fina les volgende weekeinde alsnog ge speeld. Ook de libreteams van De Vier Lin den ('s-Gravenpolder) en OBV (Middelburg) keerden vrijdag on verrichter zake huiswaarts. vrijdagmiddag in de Da Vinci-bios- coop van Goes het parkoers voor het EK. De Bevelandse gemeente is van 9 tot en met 12 augustus het episch centrum, maar ook de om liggende gemeenten hebben een vooraanstaande rol. „Ik kijk altijd naar Zeeland als we iets groots or ganiseren", benadrukte Priem. „Ik kom hier vandaan en ik zal me al tijd inspannen om Zeeland te pro moten." Het parkoers van de tijdritten (14,S en 24,9 kilometer) start op de Verbartelweg/Anthony Fokker straat in Goes en voert de renners tussendoor langs 's-Heer Hendriks- kinderen, 's-Heer Arendskerke, 's-Heer Abtskerke, Heinkenszand en Ovezande. De finish ligt nabij het Poelbos in Goes. Bij de wegwedstrijd, waar een ron de van 21,5 kilometer is uitgezet zijn start en finish op de Houtka de in Goes. Het peloton rijdt on der meer langs Klóetinge, Katten- Programma EK Donderdag 9 augustus: 10.00 uur tijdrit junioren (24,9 km); 15.00 vrouwen onder 23 jaar (24,9 km). Vrijdag 10 augustus: 10.00 uur tijdrit vrouwen junioren (14,8 km); 15.00 mannen onder 23 jaar (24,9 km). Zaterdag 11 augustus: 9.00 uur wegwedstrijd mannen junioren (129 km); 14.00: vrouwen onder 23 (129 km). G Zondag 12 augustus: 10.00 uur: wegwedstrijd vrouwen junioren (80 km); 13.00: mannen onder 23 (172 km). dijke en. Wemeldinge. In die laat ste plaats, waar Priem al jaren woonachtig is, is de Dorpsstraat in het parkoers opgenomen. „Er zitten veel plekjes in waar ik mooie herinneringen aan heb", zei Priem tijdens de perspresena- tie. „Ik ben in Ovezande geboren en had vroeg een visstekje in de buurt van de Brilletjesdijk. Ja, en als renner heb ik ook vaak ge traind op de Kattendijksedijk. Ik vind dat we een mooi parkoers hebben uitgezet. Bovendien een parkoers dat pittig is. Bij de tijdrit is het voortdurend kereii en draaien. Je moet steeds aanzetten. Wie daar een kans wil maken, zal het parkoers van tevoren zeker twee keer moeten verkennen." „Het parkoers vergt wel veel inzet op het gebied van beveiliging", er kende Bogaert. „We hebben zeker 75 mensen nodig, maar gelukkig zijn er veel mensen bereid te hel pen." Zo is de organisatie van de ZLM Tour nauw betrokken bij het EK en zullen ook vrijwilligers van de EPZ klassieker de handen uit de mouwen steken. „Verder gaan de drie motorclubs van Zeeland sa menwerken", zei Bogaert. „De saamhorigheid is groot." In totaal komen er zo'n 800 wiel renners uit 38 landen aan de start. De Nederlandse jongerenploeg wordt aangevoerd door nationaal kampioen Joeri Leys. Bondscoach Aart Vierhouten wijst de komen de weken de andere renners aan. Bij de Italianen staan namen als Leonardo Basso en Moreno Moser op de voorlopige deelnemerslijst. En ook Carlo Bomans gaat de ko mende periode een zo sterk moge lijke ploeg op de been brengen. PACK PREMIUM: Navigatie kleurenscherm, glazen panoramadok en parkeersensoren voor- en achter. PTA ROOSENDAAL PTA GOES PTA VLISSINGEN PTA TERNEUZEN Vlierwerf 6 Tel.'(0165) 52 66 66 Pearyweg 11 Tel (0113) 22 06 20 Pres. Rooseveltlaan 768 Tel (0118) 42 04 20. Productiestraat 4 Tel(0115) 68 35 30. PTA MIDDELHARNIS Kastanjetaon 41-43 Tel.: (0187) 48 30 94. PEUGEOT Genoemde adviesprijs is inct. bt Afgebeeld model kon afwijken vc mogelijkheden. Actie geldig t/m bpm, excl. kostenrijklaor moken. verwijderingsbijdrage, leges en i de werkelijkheid. Wijzigingen en fouten voorbehouden. Vroog in 3 juni 2012 en zolang de voorrood strekt Dinsdag 26 juni 2012 Kidsrun (7-14 jaar) start 19.15 uur-1500m Wedstrijdlopers en trimmers start 19.45 uur -10 km (3 rondes) standbeeld De Mosselman OOSTERSCHELDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36