Hedwige: half ei of lege dop PZC SP: kil onthaal van Molukkers in 1951 vraagt om excuses Klaar voor de start Thermphos vervolgd voor dood twee werknemers Roemeen rijdt op skeelers over snelweg Dode en gewonde door ongeval op A16 Word ook abonnee! MAANDAG 16 april 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 90 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 I Wisselend bewolkt, 81 BINNENLAND Turkse president Gül bezoekt Nederland 4 en 5 SPORT Italiaan Gasparotto doorbreekt traditie Amstel Gold Race 25 Bij Amersfoort reed gisteren een Roemeense trucker (32) op skeelers over de vluchtstrook van de Ai. Hij had zijn truck bij een tankstation geparkeerd omdat hij niet verder mocht rijden vanwege de Rijtijden- wet en besloot een broodje te ha len in een nabijgelegen dorp. Een ongeval op de A16 bij Rotter dam, heeft gisteren het leven ge kost aan een persoon. Een ander raakte zwaargewond, nog een an der lichtgewond. Drie auto's bots ten door onbekende oorzaak op el kaar. De politie heeft twee mannen aangehouden na een alcoholtest. SP-leider Emile Roemer wil dat Nederland excuses aanbiedt aan de Molukse gemeenschap voor de kille ontvangst die de Moluk kers kregen bij hun komst naar Nederland in 1951. Dat meldde de SP gisteren. Volgens Roemer zullen excuses het leed niet com penseren, maar kunnen ze wel bijdragen aan verzoening. pagina 7: Roemer: excuses aanbieden Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 AMERSFOORT DRIEBERGEN DEN HAAG „Er komt een moment dat we zeggen: zo moet het dan maar", verzuchtte staatsse cretaris Henk Bleker vrijdag avond. Vrij vertaald: het is nu slik ken of stikken. Dat moet bij de PW nog doordringen. Symbool voor het verzet in de Tweede Kamer was tot nu toe het Zeeuwse CDA-Kamerlid Ad Koppe- jan. Maar zijn 'ontpolderen nee' veranderde vrijdagavond in 'de Hedwige blijft voor tweederde droog. Dat is winst'. Dat hij zijn mening heeft bijgesteld, is niet voor niets. Hij kiest eieren voor zijn geld. PW-Kamerlid Richard de Mos daarentegen zei vorige week nog tegen deze krant dat er 'geen milli- door Jeffrey Kutterink meter van de Hedwigepolder on der water gezet mag worden'. Ook nadat Bleker vrijdagavond het kabi netsbesluit toelichtte dat eenderde onder water gaat en zei dat 'dit het enige alternatiefis', hield De Mos vast aan zijn standpunt. Een ge luid dat tegenstanders van ontpol- dering prettig vinden klinken. Maar als de PW daaraan daadwer kelijk vasthoudt, is er in de Twee de Kamer geen meerderheid voor Blekers voorstel. Consequentie: de Hertogin Hedwi gepolder gaat dan alsnog volledig onder water. Want na weken in tensief onderhandelen met de Eu ropese Commissie heeft Bleker nu duidelijk gemaakt dat dit het maxi maal haalbare is. Meer smaken zijn er niet. De Hedwigepolder volledig onder water zetten, is juist wat de PW niet wil. En het CDA en de WD trouwens ook niet. Daarom zal ook de PW eieren voor haar geld kiezen. Want ook voor de PW geldt: liever een half ei dan een le ge dop. pagina 2/3: golfvereniging houdt deur open voor Bleker ROTTERDAM - De Ethiopiër Yemane Adhane heeft gisteren de marathon van Rotterdam gewonnen. Hij finishte na 2 uur, 4 minuten en 48 seconden. Dat was een minuut boven het wereldrecord. De Nederlander Koen Raymaekers zag zijn olympi sche missie net mislukken. Hij finishte 35 secon den boven de limiet voor Londen (2.10.00). Bij de vrouwen won de Ethiopische Tiki Gelana in 2.18.57. Miranda Boonstra voldeed net als Ray maekers net niet aan de olympische eis. Ze bleef er acht seconden boven. Een veertienjarige jon gen uit Vught overleed nadat hij had meegedaan aan de recreatieloop over 10 kilometer. Hij kreeg een hartstilstand. Er deden meer dan 20.000 atle ten mee aan de diverse loop-onderdelen in Rot terdam. foto ANP pagina 28 en 29: vedette lost verwachting niet in MIDDELBURG - Het Openbaar Ministerie vervolgt fosforprodu- cent Thermphos bij Nieuwdorp voor de dood van twee werkne mers in 2009. De twee stikten in een fosforoven toen ze die schoonmaakten. Thermphos is volgens het OM schuldig aan de dood van de twee mannen, omdat het chemiebedrijf geen veilige werkomgeving heeft geboden. Een werkgever heeft de plicht daar voor te zorgen, stelt het OM. De zaak dient 18 oktober in Middelburg. De Inspectie Leefomgeving en Transport tikte de directie van Thermphos recentelijk nog op de vingers. Het bedrijf doet volgens de inspectie te weinig om risico's met gevaarlijke stoffen in te dam men. DESTELLING Een excuus aan de Molukse gemeenschap is meer dan terecht Reageer op pzc.nl UW MENING 417 reacties Ontpolderen op drie verschillende plekken is een lachertje eens muil iiliiliiiniiiiilliiwiiiniiiiiiiiiiii rr" oneens ■■115% - 8Srog8SS$&K> W2MMMS5M3®

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1