Man slaat buren neer om spelende kinderen PZC Klaar voor de start Iedere dag 19.00 uur Regionieuws op zijn best! www.pzc.ni Geredde duiksters laten niets van zich horen DINSDAG 10 april 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I In de middag 254e jaargang nr. 85 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 I droger, 12° BUITEN BINNEN Hip's don't lie van Shakira als inspiratie SPORT Heracles verkrampt in De Kuip RENESSE - Deelnemers aan de Paasduik in Renesse wach ten op het startsein. Voor de vijfde keer werd bij strand paviljoen Zuid Zuid West in het toeristenseizoen met een duik in het water geopend. Dit jaar weerstonden zo'n 130 bikkels de kou. Het weer zorgde op tweede paasdag vooral voor goede zaken op meubelboulevards en musea. foto Ronald den Dekker pagina 2 en 3: file rijden op meubelboulevarddag Pasen en vasten FIJNAART - Een 63-jarige man uit Fijnaart (Brabant) die overlast on dervond van spelende kinderen, heeft op eerste paasdag drie ouders met een honkbalknuppel in elkaar Een 27-jarige overbuurman liep daarbij dermate ernstige hoofdwon den op, dat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Het slachtoffer heeft een zwelling in zijn hersenen, aldus familie. Zijn 25-jarige vriendin en haar 46-jarige tante, die in één klap bewusteloos werd geslagen, kwamen er met hoofdwonden en forse bloeduit stortingen vanaf De politie heeft de man aangehou den op verdenking van poging tot doodslag. Volgens de politie is de si tuatie zondag geëscaleerd. „Er zijn al jaren spanningen. Jonge kinde ren spelen op straat en de man geeft telkens aan dat hij daar last van heeft." Volgens buurtbewoners moest het wel een keer fout gaan. „Zeker omdat de wijkagent in het verleden de kant van de verdachte koos. Onze kinderen hadden het al tijd gedaan", zegt slachtoffer Corin- na Verhaard (46). Verhaard zegt dat de buurt al jaren 'ellende' heeft met de verdachte. De politie wilde gisteren niet reageren en wacht eerst het onderzoek af naar het inci dent en de achtergronden. DE STELLING Kosten van reddingsoperatie moeten verhaald worden op Belgische duiksters Reageer op pzc.nl UW MENING 493 reacties Bij Pasen hoort een bezoek aan de kerk Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 1688 555530 Urenlang nodeloos gezocht door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Een groot aantal hulp verleners heeft gistermiddag uren lang gezocht naar twee vermiste Belgische duiksters, van 22 en 41 jaar oud. Dat gebeurde terwijl de drenkelingen al een half uur na de melding werden opgepikt door een passerend zeiljacht. Het scheepje dat de duikers oppik te, dee4 er ongeveer drie uur over om naar Roompot Marina bij Kamperland te zeilen. Al die tijd zochten de tientallen hulpverle ners verder op de Oosterschelde. Pas toen rond half vijf de haven meester van Roompot Marina de duiksters aan de balie kreeg, kon het zoeken worden gestaakt. De grootschalige 'search and res- cue'-actie kwam even na 13.00 uur op gang. De Nederlandse Kust wacht, die de actie coördineerde, schakelde een helikopter in van de Belgische Kustwacht. Op het wa ter keken vijf zoekschepen van de KNRM en Rijkswaterstaat uit naar de drenkelingen en onder water zochten brandweerduikers en par ticuliere duikers naar de Belgische vrouwen, die bij een populaire stek nabij de Zeelandbrug te water waren gegaan. De laatste uren van de actie ging de Nederlandse Kustwacht al van het zwartste scenario uit. Woord voerder Jan Regeling is blij met ge lukkige afloop van de actie, maar baalt tegelijkertijd stevig van het feit dat er zo lang nodeloos is ge zocht. Volgens hem zal de Kust wacht bij de waterpolitie aandrin gen op betere informatie richting de duikers, zodat dergelijke situa ties kunnen worden voorkomen. Duikondernemer Dries van Wee- nen, die met zijn duikschip mee hielp met de zoekactie, kreeg rond half vijf een telefoontje dat de duiksters terecht waren. Ook hij snapt niet dat de drenkelingen niet eerder van zich hebben laten horen. „Vijf schepen met zwaai lichten, dat kan je niet ontgaan." Van Weenen is blij dat er geen ver dere ongelukken zijn gebeurd. „Een uur voordat ze terecht wa ren, vond ik wat met de sonar. Het was te gevaarlijk om duikers daar op af te laten gaan. Je zou bijna an deren onnodig in gevaar brengen." pagina 3: commentaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1