EMM zal alle zeilen moeten bijzetten 361 sport TOP en Swift hebben titel binnen handbereik Joyce Piek goud waard voor DZK Volleybalsters van WS'92 kunnen na drie nederlagen weer eens juichen maandag 5 maart 2012 door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Zowel TOP Ame- muiden (eerste klasse) als Swift (tweede klasse) is dicht bij het kampioenschap. Beide ploegen gaan de slotronde van de zaalkorf- balcompetitie in als koploper. TOP treft daarin Fortis, terwijl Swift het uit 's-Gravenzande afkomstige Ondo ontvangt. Tjoba boekte een belangrijke thuisoverwinning in de overgangsklasse. Tjoba-Rust Roest 23-20: De korf ballers van Tjoba zijn hun dip te boven. Dat werd zaterdag meer dan duidelijk in het thuisduel met Rust Roest. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen versloeg Rust Roest, de koploper in de over gangsklasse A, met 23-20. Tjoba weet na de verrassende over winning dat het niet meer recht streeks kan degraderen. Met nog één speelronde te gaan is de voor sprong op De Meeuwen immers drie punten. Scores Tjoba: Patrick de Bruine en Niels Westmaas 5, Dennis Broerse en Dirk-Jan Westmaas 4, Esmee Walraven 3 en Carina Westmaas 1. Korbatjo-TOP 13-17: TOP-coach Erik Maljers bestempelde de winst- partij op Korbatjo, dat bijna de he le wedstrijd aan het elastiek hing, door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpolovrou- wen van DZK boekten zaterdag een nipte thuiszege op De Tref fers: 11-10. Het tweede mannen- team won knap van DZT met 8-4. DZK-De Treffers 11-10: In de strijd om de bovenste plaatsen in de derde klasse was er zaterdag een spannende wedstrijd tussen DZK en De Treffers. DZK begon niet goed en maakte te veel fouten waardoor De Treffers een 1-3-voor sprong nam. Daarna kwam DZK als „een taaie klus". Doordat de Arnemuidse ploeg te wispelturig was in de aanval duurde het lang voordat men zich zeker wist van de twee punten. Bij rust was het 5-8. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Leon van Belzen 4, Corné Bezemer en Anita de Ridder 3, Petra de Ridder en Remco Be zemer 1 Fortis-DES 11-12: De Souburgse korfballers lijken patent te hebben op thuisnederlagen met het kleinst mogelijke verschil. In een gezapige partij bezorgde DES een (door het gemis van twee basisspe lers) verjongd Fortis de derde ver- liespartij op rij. Scores Fortis: Niels Bebelaar 5, Remco Crucq 4, Demi Mondeel en Patrick Kop- pejan 1. Merwede-Swift 12-15: Swift toon de zich volwassen in het voor de ti tel belangrijke uitduel. De Middel burgse koploper begon vooral ver dedigend sterk en zette Merwede op een 4-10-achterstand. Daarna kwam de overwinning niet meer in gevaar.Coach Dennis Plantinga verheugt zich op de climax: „De laatste wedstrijd in sporthal de Voorborch vieren met promotie, hoe mooi zou dat zijn!" Scores Swift: Eefje van de Berg 4, Ma thijs Pagé en Naomi Zuidweg 3, Vera beter in de wedstrijd. DZK had in Joyce Piek een topschutter, want de aanvoerster was met acht tref fers de belangrijkste speelster. In de laatste periode vielen de doel punten snel, want binnen twee mi nuten was het twee maal DZK dat een voorsprong nam, maar De Treffers kwam steeds weer op gelij ke hoogte. Vlak voor tijd nam DZK een voorsprong van 11-10 en gaf die niet meer weg. Scores DZK: Joyce Piek 8 en Chelsea Schild, Lois van de Berg en Rowena de Kok 1 maal. Kuiper en Matthijs Pouwer 2, Kristian Huisman 1. Ondo-Maassluis 14-16: Degradant Ondo leidde bij rust met 8-6. Aan beleving dus geen gebrek in de laatste thuiswedstrijd. Ronald Wis se won het ruimschoots op pun ten van de topschutter van Maas sluis, maar kreeg in de tweede helft zijn teamgenoten niet mee. Daardoor trok Maassluis in de slot minuten de winst nog naar zich toe. Scores Ondo: Ronald Wisse 6, Joris Hoogwerf 3, Lianne Lorier 2, Annemie- ke Toerse, Nikie Geervliet en Dennis Witte 1. Stormvogels-Blauw Wit 19-18: De twee totaal verschillende helf ten zorgden voor een hoge amuse mentswaarde. De Kloetingse der deklasser Blauw Wit leek voor rust (13-7) te bezwijken onder de scoringsdrang van Stormvogels, maar kwam sterk terug. Uiteinde lijk sleepte Stormvogels alsnog de buit binnen. Scores Stormvogels: Elmar Gabriëlse 7, Kristian Gabriëlse en Niek Peene 3, Arjen Schoe 2, Linda de Witte, Angela Matthijsse, Sabine Minderhoud en Jona than Koets 1 Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 8, Ivo Flipse 4, Marty de Vilder 3, Marco de Jonge 2, Janet Verboom 1. DZK 2-DZT 2 8-4: Met tweede team van DZK was zaterdag niet compleet en werd aangevuld met jeugdspelers, die het in de eerste periode erg moeilijk hadden. DZT was een goede tegenstander die weinig weggaf. Toch liep de Vlis- singse ploeg vrij snel uit naar een 6-1-voorsprong. De laatste periode was rommelig en er werden veel kansen gemist Scores DZK: Pim Bekkers 3 en Ad van't Westende, Sjakko Bekkers, Jens van der Heijden, Robin Breel en Yan- nick Mol allen 1 maal. Het vrouwenteam van EMM zal in het restant van de competitie moeten stunten om niet te de graderen. Bij de mannen is Delta Sport in de regioklasse van de handbalcompetitie niet te stuiten. De Zierikzeese ploeg boekt tegen Oliveo de vijfde ach tereenvolgende overwinning. door Wem Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalsters van EMM zitten in zwaar wèer. Door een nederlaag tegen de Sprint (18-21) is degradatie weer een stap dichterbij. Naast het terugtrekken van Heerle 2 knikkeren er dit seizoen nog twee ploegen uit de eerste klasse. De kans dat de Middelburgse equipe daar ook deel van gaat uit maken is door de vijftiende com petitienederlaag een stuk dichter bij gekomen. Of er moet gestunt worden in de resterende duels te gen Habo'95 uit en White De mons thuis. Trainster Petula Bras ser ziet de bui al een beetje han gen. „Op bepaalde vlakken schie ten we als ploeg gewoon tekort. Daardoor lopen we continu op on ze tenen." Dat was afgelopen zater dag ook het geval. Bij tijd en wij len werd er goed tegenstand gebo den. Na een paar dipjes toonde EMM zelfs de nodige veerkracht. Via 9-9, 10-13 en 15-15 knokte de thuisploeg zich knap langszij. Doordrukken voor de volle buit zat er telkens net niet in. „Mis schien moeten we maar accepte ren dat we niet in deze klas thuis horen. Het niveau kunnen we aan. We houden het alleen geen uur lang vol." Scores: Kimberly Loo 5, Marieke Rie- mens 4, Lisanne Heijens 3, Ariska Tax, Lotte en Lisa Cuje 2. Delta Sport-Óliveo: 38-34: Wie op de wedstrijd tussen de handbal lers van de Graaf/Delta Sport en Oliveo in de regioklasse C was afge komen, kreeg daar geen moment spijt van. In een moordend tempo gingen beide ploegen elkaar een uur lang te lijf De thuisploeg won met 38-34. Voor de equipe van coach Rob de Vos was de opdracht duidelijk. De ploeg wilde revanche nemen voor de pijnlijke vertoning in Pijnacker (26-15-verlies). De revanche kwam er gisteren. Toch gaven de bezoekers zich niet zomaar gewonnen. Ondanks de ve le knappe reflexen van sluitpost la- co de Loof wist ook Oliveo de no dige duels in winst om te zetten. Vooral spelbepaler en aanvoerder Wouter van de Coeveringe was een van de plaaggeesten. Thijs de Vos liep tegen zijn tweede tijdstraf aan en de bezoekers verkleinden het gaatje tot 20-18. „We gingen te veel voor eigen succes", oordeelde trainer Rob de Vos. Ook na de pauze werd er met de krachten gesmeten. Guust Sluijs en Thijs de Vos hikten tegen een uitsluiting aan maar wisten op knappe wijze toch de eindstreep te halen. Na de hervatting golfde het spel op en neer. Vooral dankzij enkele knappe reddingen van De Loof bouwde Delta Sport de mar ge weer uit 27-22. Een ander hoog standje werd verzorgd door de tan dem Tijs de Vos en Jimmy Nie- mans: 31-25. Oliveo zette nog even aan, maar het was uiteindelijk Tim Vleeshouwer die de eindcijfers vastlegde: 38-34. Scores: Kenneth Mellaart en Jimmy Niemans 7, Thijs de Vos en Guido de Graaf 6, Guust Sluijs 5, Tijs de Vos en Ruben Bos 3, Tim Vleeshouwer. MIDDELBURG - De volleybalsters van WS'92 kwamen na drie ne derlagen op rij weer eens tot winst. De Vlissingse vrouwen ver sloegen het op de vierde plaats ge klasseerde Benevia met 3-1. De mannen van WS'92 verzuimden aansluiting te maken met de staart van de middenmoot. Uitgerekend tegen staartploeg Sliedrecht Sport 3 ging WS'92 in eigen huis ontluis terend onderuit: 1-3. De mannen van Mytilus wezen in een echte topper WHV met 3-1 terug. WS'92-Benevia 3-1 (25-16, 25-23, 20-25, 29-27): Met veel vechtlust en kien spelend bekroonden de Vlissingse vrouwen' een goede wedstrijd met winst. WS'92 bracht Benevia serverend in de problemen en nam het initiatief. Vooral in een sterke eerste set kon de thuisploeg zich aanvallend uitle ven. Daarna bood de nummer vier van de ranglijst meer tegenstand. WS'92 haalde in de tweede set met succes een achterstand op, leg de het loodje in het derde bedrijf en haalde het beste uit zichzelf naar boven in de vierde set. In een boeiende slotfase werd de beslis sende derde setzege veilig gesteld. WS'92-Sliedrecht Sport 3 1-3 (25-19,12-25, 25-27, 21-25): De man nen van WS'92 gingen ten onder tegen een prima blokkerende op ponent, die veel meer dan de thuis ploeg als team een vuist maakte. De derde keus van Sliedrecht Sport is nog steeds hekkensluiter, maar bracht het totaal uit de laat ste vier duels door de winst in Vlis- singen op twaalf punten. WS'92 begon goed en nam sterk serve rend het initiatief. Dat resulteerde in de eerste set in winst. Daarna kwam de klad erin. De Vlissingers stuitten op een hecht Zuid-Hol lands blok en kwamen niet meer tot scoren. Daar wisten de bezoe kers wel raad mee. Het leidde tot de ommekeer in de wedstrijd. Mytilus-WHV 3-1 (26-24, 17-25, 25-20, 25-18): Beide teams ontste gen het niveau van de promotie klasse. Mytilus, dat op 12 novem ber voor het laatst verloor zit al we ken in een flow. Voor eigen pu bliek trok de Goese formatie in een ontmoeting tussen twee aan elkaar gewaagde teams de uitste kende lijn door. WHV had pas send een prima antwoord op de Goese opslag en kwam daardoor zelf ook tot goede aanvallen. My tilus gaf in verdedigend opzicht echter geen krimp. De thuisploeg won rally's, had veel dreiging in het midden, maar scoorde snel spe lend vooral aan de buitenkanten. Daar waren Peter Verburg en Quin- Sheri Bos van BC Vlissingen zoekt naar een afspeelmogelijkheid. De basket ten van de Vrie niet te stuiten. balster was met 22 punten erg productief. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24