Astronaut landt even 241 zeeland 1 "artikel -30% 2 artikel -40% 3eaiükel -50% Terneuzen werkt samen met Chinezen Backstreet Boys en NKOTB in Sportpaleis Stavoord6 krijgt groen licht voor Alpe D'HuZes 3*IYmode Totale leegverkoop DOCUMENTAIRE Florenz van de Vijver uit Spui maakt film over eerste Beerens laat traan om eigen kunstwerk op watertoren Oostburg «biju: s.ofetm dept SAOPAULOilüftRöüblJANSEN woensdag 9 november 2011 terneuzen - De gemeenteraad van Terneuzen kan binnenkort een no titie van burgemeester Jan Lonink en wethouder Jaap Bos (econo mie) verwachten over de samen werking met China. Daartoe heb ben de twee besloten na het be zoek van een delegatie van de Chi nese haven- en industriestad Gaoyou aan Terneuzen. Lonink: „Er is al sprake van samen werking op het gebied van de ge zondheidszorg en het onderwijs, maar daarnaast willen we nu ook op economisch gebied resultaat boeken. Daarom wilden we vooraf ook van de delegatie weten wat ze precies met hun bezoek nastreef den. We gingen vorig jaar septem ber al een samenwerkingsverband aan, maar dat willen we dan wel concreet ingevuld zien." Lonink stelt, na het bezoek van de delegatie uit zusterstad Gaoyou, niet ontevreden vast dat over en weer het vertrouwen groeit. „In de notitie aan de raad willen we het perspectief duiden en aangeven welke doelen we nastreven. Na drie jaar dient de samenwerking te worden geëvalueerd en moeten we bepalen of het nog langer zin heeft met de Chinezen samen te werken. Een aantal Brabantse ge meenten boekt wisselend succes in de contacten met de Chinese zustersteden. Van hun ervaringen kunnen we leren." Komend voorjaar reist een Terneu- zense delegatie in het gezelschap van vertegenwoordigers van vijf grote Brabantse steden af naar Chi na. In het vliegtuig is volop gele genheid ervaringen uit te wisse len. Tot een verdere kennisuitwisseling komt het ook - niet voor het eerst - tussen delegaties van ZorgSaam en scholengemeenschap De Rede en het ROC Westerschelde. door Raymond de Frel L odewijk van den Berg heeft het niet zo op publi citeit. In dat licht komt zijn status als 'vergeten Ne derlandse astronaut' hem mis schien niet eens zo slecht uit. Maar filmmaker Florenz van de Vijver (30) uit Spui wist hem toch te strikken voor een documentai re. Omdat niet Van den Berg, maar zijn band met zijn geboorte dorp Sluiskil er in centraal staat. De tot Amerikaan genaturaliseer de Zeeuws-Vlaming (79) houdt Sluiskil en omstreken nog altijd in de gaten. Alleen in het kanaaldorp kreeg de wetenschapper in 1985 na zijn ruimtereis een heldenont vangst. De rest van Nederland ont ging het dat Van den Berg, welis waar met het Amerikaanse staats burgerschap, als eerste Nederlan der 110 rondjes om de aarde maak te in een spaceshuttle. Ook ruimtevaartliefhebber Van de Vijver wist tot zes jaar geleden niet dat de eerste Nederlandse as tronaut uit zijn regio komt. „Ik las in de krant dat hij een lezing zou geven in Middelburg. In mijn ach terhoofd bleef het idee rondspo ken om iets te doen met het ver haal van 'deze grote onbekende'. antwerpen - New Kids On The Block en Backstreet Boys stelen op nieuw alle vrouwenharten. Na het succes van hun gezamenlijke tour nee in de Verenigde Staten komen ze naar Europa. Woensdag 2 mei staan de fenomenale boysbands van weleer om 20.30 uur live in het Sportpaleis. Van 'Step By Step' tot 'I Want It That Way' en van 'Tonight' tot 'Everybody (Back- street's Back)', een overweldigend decor en uiteraard de looks en mo ves van de heren zullen vele jeugd herinneringen weer doen op bloeien. 'New Kids' werd in 1984 opgericht en beleefde de grootste successen begin jaren negentig. De Backstreet Boys wonnen in 1996 een MTV-award voor beste band. Kaarten kosten 34,39,44 en 59 eu ro (uitsluitend zitplaatsen). oostburg - Kunstenaar Johnny Beerens betreurt het dat Sluis zijn kunstwerk op de Oostburgse wa tertoren voorlopig niet opknapt. De Bressiaander schilderde zeven tien jaar geleden een scheur en wa terdruppels op het bouwwerk. Dat kan wel een opknapbeurt gebrui ken. Het kunstwerk is eigendom van de gemeente, de toren niet. De eigenaren kunnen een schilder beurt niet betalen, waardoor het college aan de raad voorstelde om toren en kunstwerk voor 100.000 euro op te knappen. Het kunst werk kan er dan, volgens Beerens, weer zo'n twintig jaar tegen. Een meerderheid van de raad besloot dat gezocht moet worden naar cofi- nanciers. Helder Zeeuws, Nieuw Gemeentebelang en Lijst Babijn wilden zelfs helemaal niet meewer ken. Beerens noemt dat 'om te hui len'. Langstraat 73 Arnemuiden tel.0118-606200 restanten met hoge kortingen bodywear en panty's van Oroblu 10-20% korting door Rob Paardekam oud-vossemeer - Stavoord6 mag volgend jaar juni meedoen aan het evenement Alpe D'HuZes en nog wel met alle drie de teams. „Dat is een hele opluchting", zegt voorzit ter Ivo Slokkers. Alpe D'HuZes is een evenement waarmee geld wordt opgehaald voor KWF Kankerbestrijding. Deelnemers beklimmen liefst zes keer de bekende Franse berg Alpe D'Huez. Ze laten zich daarvoor sponsoren en halen vooraf geld op met allerlei activiteiten. 23 mensen uit Sint-Annaland en Oud-Vosse- meer willen volgend jaar ook mee doen. Ze zitten in drie teams, die zich hebben verenigd in de stich ting Stavoord6. Het was echter de vraag of de drie teams wel mee mochten doen aan het evenement, want de belangstel ling is veel groter dan het aantal plaatsen. Deze week kwam echter het verlossende woord: Stavoord6 mag meedoen. 19 leden nemen deel aan Alpe D'HuZes, terwijl vier mensen een dag eerder van de partij zijn tijdens Alpe D'HuZus, waarbij de bekende berg één keer wordt beklommen. De komende tijd zal met allerlei acties geld wor den ingezameld. Zo is er later deze maand een spinningmarathon. 88*36 Lodewijk van den Berg was op verzoek van Florenz van de Vijver (rechts) bij de laatste lancering van de Amerikaanse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56