ilQm Driekwart huisartsen voert actie 1 THAILAND yi W if Hl* SKRA5.NL PZC 10 en 11 www.Z2.nl 170 kilo schoon aan de haak BEZUINIGING Grote bereidheid in Zeeland Steun gemeenten voor 'roze' beleid Veiligheid en zoet water zijn nummer 1 BN'ers kwetsbaar voor stalkers Nooit meer wachten op Schiphol 'Zeeland in twee minuten' via pc, tablet of phone op WOENSDAG 5 oktober 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 238 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN IHI—HlllllllBIlUll II lllllllll II lllllllllllll I IMMIII I llll II GOES - Hij trok heel wat bekijks, de 170 kilogram zware heilbot die gisterochtend werd afgeleverd bij Bodega De Kookclub aan de Grote Markt in Goes. Murko Seafood uit Yerseke takelde de enorme vis met een kraan op gedrapeerd plastic. Een paar ferme mannen sleepten de drie meter lange en twee brede heilbot het Rondreizen Thailand 14-/15-/22-daagse rondreizen Vertrek: 5/11/11 t/m 31/3/12 de meest complete rondreizen met excursies door Thailand voor de allerlaagste prijs! inclusief deskundige NL-sprekende reisleiding verblijf in 3-/4-sterren hotels inclusief ontbijt! j rechtstreekse vlucht naar Bangkok strandverlenging is mogelijk! vele gegarandeerde vertrekdata, VOL=VOL! Zie www.kras.nl/rondreizenthailand waarom zou je meer betalen door René Schrier middelburg - Drie op de vier Zeeuwse huisartsen voert morgen op een of andere manier actie te gen de bezuinigingsplannen van het kabinet. T\vee op de vijf prak tijken zal gesloten zijn, schat voor zitter Reinier van der Valk van de Zeeuwse huisartsenkring in. Een flink aantal huisartsen gaat naar de landelijke manifestatie in Amsterdam. Morgen vertrekt in ie der geval een bus met actievoer ders vanuit Terneuzen, maar er gaan ook veel Zeeuwse artsen in groepjes met eigen vervoer. Patiënten die dan hun huisarts bel len om een afspraak te maken lo pen een grote kans doorverwezen te worden, zoals dat ook op zonda gen gebeurt. Indien mogelijk wor den consulten telefonisch afgehan deld en worden patiënten naar een volgende dag verwezen. Voor spoedeisende hulp kunnen men sen naar de Huisartsen Posten, daar zit een volledige bezetting. In Amsterdam worden 8000 huis artsen, huisartsen in opleiding, doktersassistenten en praktijkon dersteuners verwacht. Ze proteste ren tegen een aangekondigde be zuiniging van 132 miljoen euro. Die tast volgens de artsen de kwali teit en de toegankelijkheid aan van de huisartsenzorg. Of zoals Van der Valk zegt: „De mensen zullen hun vertrouwde huisarts die de hele familie kent, moeten gaan missen. Als de kraan dichtge draaid wordt, zal de huisarts din gen moeten laten, omdat hij er de tijd niet meer voor heeft." Een voorbeeld van Van der Valk: „Wij verwijderen moedervlekjes voor 50 euro, het ziekenhuis voor 600 euro. We hebben daar wel 20 minuten voor nodig. Als we daar geen tijd meer voor hebben moe ten de mensen naar het zieken huis. Uiteindelijk zal de bezuini ging van de minister geld kosten." restaurant in, waar hij werd gefileerd en vervolgens in gevroren. De heilbot is gevangen in de wateren bij Noor wegen. Het is één van de grootste die Murko Seafood heeft verhandeld. Hij kost de bodega 1800 euro, maar dan kunnen er ook heel wat porties uit. foto Willem Mieras MIDDELBURG De gemeenten Middelburg, Goes en Vlissingen tekenen vandaag een intentieverklaring voor 'roze eman cipatiebeleid'. Daarmee sluiten zij aan bij de vijftig grootste Neder landse gemeenten, die toegezegd hebben een concreet plan op te stel len om de veiligheid en weerbaar heid van lesbiennes, homoseksue len, biseksuelen en transgenders (LHBT's) op straat én de sociale ac ceptatie van deze groepen in hun gemeente te verbeteren. pagina 2 en 3: Zeeuwse gemeenten werken aan homo-acceptatie NEELTJE JANS De veiligheid tegen overstroming en de zoetwatervoorziening blij ven voorop staan in de plannen om de Deltawerken aan te passen. Daaraan wordt niet getornd. Staats secretaris Joop Atsma van Infra structuur en Milieu gaf deze verze kering gisteren bij de viering van 25 jaar Oosterscheldekering. Konin gin Beatrix stelde de pijlerdam op 4 oktober 1986 in gebruik. Reden voor Rijkswaterstaat een beschei den feestje te organiseren. pagina 22 en 23: Icoon waterveilig heid 25 jaar in gebruik Ook huisartsen mogen staken reageer op www.pzc.nl Zeeland heeft een tweede Vlaketunnel nodig 60% oneens 40% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 ___8"7 1688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1