'Geen extra bezuinigingen' Singlereis KROATIË JBJEea* Bouman KantoorTotoo/ Mooie nazomer in aantocht PZC KRAS.NL Vandaag in dit dagblad onze bijlage Vertrouwen van consument stort in Oud-president Afghanistan bij aanslag door Taliban omgekomen 9 Voetbalster Daphne Koster hongerig op jacht naar plaatsing EK 2013 26 WOENSDAG 21 september 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 226 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 TROONREDE Kabinet waarschuwt in Troonrede voor moeilijk jaar DEN HAAG - „Op dit moment hoe ven we zeker nog niet extra te be zuinigen." Dat zei minister Jan Kees de Jager (Financiën) gisteren bij de perspresentatie op Prinsjes- Volgens de bewindsman is de Mil joenennota niet somber maar 'rea listisch'. Ook al zijn er wellicht nieuwe economische stormen op komst, daarop vooruitlopen wil hij niet. Het kabinet waarschuwde gisteren in de Troonrede voor een zwaar en moeilijk jaar met pijnlijke maat regelen voor de burger. Maar de boodschap was tegelijk dat Neder land er in Europa relatief gezien goed voor staat. Premier Mark Rutte verwacht zelfs dat Nederland na een aantal moeilijke jaren 'krachtig' uit de cri sis zal komen. Het is volgens hem echter onvermijdelijk dat burgers de komende tijd gemiddeld 1 pro cent aan koopkracht verliezen door de bezuinigingen. In de door Rutte geschreven Troonrede zei ko ningin Beatrix dat we vertrouwen mogen putten uit de veerkracht die de Nederlandse economie heeft getoond. Het staatshoofd zei daarbij echter ook dat 'het uit gangspunt van het kabinet is dat mensen niet gebaat zijn bij afhan kelijkheid'. De regering wil zo veel mogelijk mensen ontzien die door ziekte of beperking écht niet in Zie www.kras.nl/22655 Prijzen zijn p p exclusie' 'eservenngskosten en Calamleitenfonds waarom zou je meer betalen www. boumankantoortotaal. nl Drie keer per dag het videojournaal zz;: 10,16 en 22 uur WALCHEREN staat zijn in hun eigen onderhoud te voorzien, aldus de Troonrede. Veertigduizend mensen trokken dit jaar naar Den Haag om met ei gen ogen de Gouden Koets met daarin koningin Beatrix, prins Wil- lem-Alexander en prinses Maxima te bewonderen. Prinsjesdag verliep goed en feestelijk. pagina 3: commentaar pagina 4 en 5: oppositie pagina 10 en 11Troonrede Hoedenparade: boven (vlnr): Mariette Hamer, Nebahat Albayrak, Attje Kui ken, Mirjam Sterk, Kathleen Ferrier; midden: Jetta Klijnsma, Mariko Peters, Marianne Thieme, Lea Bouwmeester, Agnes Jongerius; onder Els Beumer, echtgenote van Ronald Plasterk, mevrouw Krisztina Wilders, mevrouw Frouk- je Pechtold, Tanja Jadnanansing, Esther Ouwehand. foto Koen van Weel/ANP ZEIST - Nederland gaat een mooie nazomer tegemoet. Vanaf morgen, een dag voordat de astronomische herfst begint, verdwijnt de grauw sluier die boven ons land hangt. Er is nog een kleine kans op neer slag, maar vanaf het weekeinde blijft het droog en waarschijnlijk zonnig. De temperatuur stijgt naar 22 graden, met uitschieters van 25. Dit mooie weer houdt de week daarop nog aan. Dat zegt meteoro loog Hans Roozen van Weeronli- ne.nl. September gaat de boeken in als warm. Tot nu toe ligt de ge middelde dagtemperatuur bijna i,S graad boven gemiddeld. Met de komende warme dagen daarbij be landt deze maand in de top 10 van warmste septembermaanden ooit. Ondanks de slechte zomer ligt het aantal zonuren over heel 2011 ver boven het meerjarig gemiddelde. De hoeveelheid neerslag ligt daar entegen ook ver boven gemiddeld. MIDDELBURG - Ondernemers in Zeeland houden de adem in nu het Centraal Bureau voor de Statis tiek heeft gemeld dat het vertrou wen van de consument in de eco nomie is ingestort. Vooral in de bouw, de detailhandel en de hore ca wordt gevreesd dat klanten min der geld uitgeven. pagina 2 en 3: 'Die nieuwe badkamer kan nog best even wachten' Voor mij wordt 2012 een zwaar jaar reageer op www.pzc.nl reacties: 455 De Troonrede hoeft voor mij niet HHNMBi 70% oneens 30% "I Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 móssHssssso

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1