261 sport Alleen vrouwen en kinderen of Wilson, Rademakei Sterrenelftal Lach en traan voorSnoeyers Dammer Wiskerke derde op EK Extra oefenduels voor Hoek en Vlissingen Derde plaats voor duo Meersschaert-Everse TURKS VOETBAL Mannen zijn vanavond niet welkom op de tribunes van Fenerbahqe in Istanbul. Alleen vrouwen en kinderen worden toegelaten bij de wedstrijd tegen Manisaspor. Het gevolg van een opmerkelijk besluit van de Turkse voetbalbond. KTMKTit dinsdag 20 september 2011 MIDDELBURG - Een lachje kon er op het eind van de dag toch wel vanaf bij rallycrosser Marcel Snoeyers. In zijn jacht op de Nederlandse en Belgische kampioenschapstitel op racecircuit de Duivelsberg in Maas- mechelen reageerde de Tholenaar niet meteen op de onheilspellende geluiden vanonder de motorkap van zijn Renault Clio kwamen. „Stom. Ik dacht dat ik iets hoorde en had beter kunnen stoppen." Na een halve ronde in de derde, van drie te rijden heats, zette Snoeyers zijn Clio aan de kant. De finale race in de Supen6oo ging aan zijn neus voorbij en daarbij ook, met nog maar één race te gaan, waarschijnlijk de Belgische ti tel. Dat Snoeyers met het uitvallen van Peter van de Wege het Neder lands kampioenschap al binnen had, was achteraf een pleister op de wonde. „Ik had graag voor de dubbel'gegaan. Er is nog een klei ne kans, in de allerlaatste race van het seizoen. Ik ben volledig afhan kelijk van de prestaties van Davy van den Branden. Hij mag geen fi- naleplek halen en ik moet win nen." Peter van de Wege kwam niet ver der dan de eerste heat. Een afge broken voorwiel en een defect aan de versnellingsbak maakten een einde aan de titelaspiraties van de Zuiddorpenaat. Mandy Kasse fi nishte als derde bij de Touringcars. RIGA Evert Wiskerke uit Middelburg is in het Europees sneldamkampioen- schap voor veteranen op de derde plaats geëindigd in de categorie 60+. De Middelburger verloor in de Letse hoofdstad Riga alleen van eindwinnaar Edvard Boezjinsky. Het toernooi gold als opwarmer voor het reguliere EK, dat gisteren begon. TERNEUZEN In aanloop naar de derby van aan staande zaterdag tegen Kloetinge heeft Hoek nog een extra oefen wedstrijd ingelast. De zaterdag- hoofdklasser speelt vanavond op ei gen veld tegen het Belgische Ever- gem, dat uitkomt in de tweede klas se provinciaal. Het duel begint om 20.00 uur. VC Vlissingen speelt van avond ook een oefenwedstrijd. De zondag-eersteklasser gaat op be zoek bij het twee klassen lager ac terende Zeelandia Middelburg. De aftrap is om 19.30 uur. HELLENDOORN Rallyrijder Sjef Meersschaert en na vigator Debbie Everse zijn in de au torally van Hellendoom op een der de plaats geëindigd. Het Hulster duo verloor in de eerste proeven van de 325i-challenge wat tijd en stond aanvankelijk op een vijfde plaats in de tussenstand van de ral lysprint. De achterstand werd in de laatste proeven bijna tenietge daan. In het algemeen klassement leiden Meersschaert en Everse, met een kleine voorsprong op de con currentie. door onze correspondent Jessica Maas ISTANBUL - Duizenden vrouwen en kinderen worden vanavond in het stadion van Fenerbahqe in Istan bul verwacht. Voor mannen zijn de tribunes van de Kanarie's verbo den terrein. Voorheen moesten Turkse clubs - als straf voor supportersgeweld - het zonder fans stellen. Maar de tijd van de lege tribunes is verle den tijd, maakte de Turkse voetbal federatie afgelopen weekend be kend. De bond heeft verordonneerd dat vrouwen en kinderen jonger dan twaalf en onder begeleiding wel welkom zijn, en de wedstrijd gra tis mogen bijwonen. Het veelge plaagde Fenerbahce, dat verwik keld is in een groot omkoopschan daal en daarom vorige maand uit de Champions League werd ge gooid, krijgt als eerste met de nieu we maatregel te maken. Het zag er aanvankelijk naar uit dat de Kanarie's vanavond tegen Manisaspor voor lege tribunes zou den moeten spelen... Een straf maatregel wegens het supporters- geweld tijdens de vriendschappelij ke wedstrijd tegen het Oekraïense Shakhtar Donetesk in juli. Uit woede over de arrestatie van clubvoorzitter Aziz Yildirim be stormden supporters toen het veld en ook de pers werd belaagd. De wedstrijd moest in de 67e minuut worden gestaakt. Fenerbah^e werd gestraft: twee wedstrijden zonder fans. De eerste wedstrijd zonder toeschouwers - tegen Orduspor - is al achter de rug. Fenerbahce is blij met de nieuwe maatregel en roept alle vrouwelij ke fans op - met kind - naar de wedstrijd te komen. Het besluit is ook bij de spelers goed gevallen, ge tuige de reactie van Diana de Sou- za, de vrouw van de populaire Bra- urr BADMINTON Derde klasse Zeeland. Den Ossaert-De Sjut- tul 6-2. ME: René Annard-Erik Stoel 15-21, 21-10, 21-18; Willem Riemens-Piet van Hoorn 13-21, 12-21. VE: Simone Tijssen-Jolanda van Pamelen 21-10,21-5; Mirella de Vijlder-Marije Pfaff 21-19,21-9. MD: Annard/Riemens-Stoel/ Johan van de Bruele 10-21, 21-12, 19-21. VD: De Vijlder/Tijssen-Van Pamelen/Pfaff 25-23, 21-13. GD: Riemens/De Vijlder-Van Hoorn/Van Pamelen 10-21, 21-17, 21-13; Annard/Tijssen- Van de Bruele/Pfaff 21-17, 21-11. Vierde klasse. Den Ossaert 2-Terneuzen 3 7-1. ME: William van Eck-Dimitry van de Wege 21-19, 21-10; Eddy van der Veeken-Jacco van der Hooft 21-3, 21-15. VE: Judith Mang- nus-Jeannet van der Bijl 21-4, 21-6; Miriam de Maat-Carina Stegeman 17-21, 15-21. MD: Van Eek/Van der Veeken-Van de Wege/Van der Hooft 21-12, 22-24, 23-21. VD: De Maat/ Mangnus-Van der Bijl/Stegeman 21-8, 21-14. GD: Van Eck/Mangnus-Van de Wege/Van der Bijl 21-14, 21-6; Van der Veeken/De Maat-Van der Hooft/Stegeman 21-14, 21-14. DUIVENSPORT Kampioenen De Volharding Westdorpe. Oude Duiven. Vitesse, onaangewezen: 1. G. Martens, 2. A. van Paemel,, 3. P. Baecke. Aange wezen: 1. P. Baecke, 2. A. van Paemel, 3. P. Metzelaar. Midfond, onaangewezen: 1. P. Bae cke, 2. G. Martens, 3. P. Metzelaar. Aangewe zen: 1P. Baecke, 2. P. Metzelaar, 3. A. van Pae mel. Asduif: 1P. Baecke. Jonge Duiven. Vites se, onaangewezen: 1G. Martens, 2. A. van Pae- ziliaanse aanvoerder Alex de Sou- za. Zij kondigde al aan vanavond met alle spelersvrouwen naar de wedstrijd te komen. „Laat onze mannen niet alleen", luidde haar oproep. En ook in de media wordt de nieuwe maatregel van de Turk se voetbalfederatie positief opge pakt. 'Hup meisjes, naar de wedstrijd' en 'Laat de soapserie's en kom naar het stadion', koppen de kran ten. Het supportersgeweld is in het voetbalgekke Turkije berucht. In mei nog werd een wedstrijd tus sen Besiktas en Bursaspor op het laatste moment afgelast nadat sup- portersgroepen voor de wedstrijd in Istanbul elkaar te lijf gingen. Bijna twintig agenten raakten bij mei, 3. R. de la Rulle. Aangewezen: 1. A. Van Paemel, 2. R. de la Ruelle, 3. G. Martens. As- duif: A. Van Paemel. Natoer, onaangewezen: 1. G. Martens, 2. P. Baecke, 3. A. Van Paemel. Aangewezen: 1. P. Baecke, 2. Gijsel-lstas, 3. P. Metzelaar. Asduif: G. Martens. Kampioenen De Hooglandse Vliegers Sint-Kruis. Oude Duiven. Vitesse, onaangewe zen: 1. N. Duininck, 2. N. Dhondt, 3. Coppens Baert. Aangewezen: 1. J. Louweret, 2. N. Dhondt, 3. J.P. de Lijzer. Keizer: N. Dhondt. Duifkapioen: J. Louweret. Midfond, onaangewe zen: 1. N. Dhondt, 2. G. Standaert, 3. A. de Croock. Aangewezen: 1. G. Standaert, 2. N. Dhondt, 3. C. Brevet. Keizer: N. Dhondt. Duif kampioen: G. Standaert. Jonge Duiven. Vitesse, onaangewezen: 1. A. de Croock, 2. M. Pari- daen, 3. C. Brevet. Aangewezen: 1. G. Dezut- ter, 2. A.R. de Vos, 3. A. de Croock. Keizer: A. de Croock. Duifkampioen: N. Duininck. Midfond, onaangewezen: 1. A. de Croock, 2. C. Brevet, 3. M. Paridaen. Aangewezen: 1. M. Paridaen, 2. A. De Croock, 3. C. Brevet. Keizer: A. de Croock. Duifkampioen: A. de Croock. Na toer, onaangewezen: 1. Coppens Baert, 2. A. de Croock, 3. A.R. de Vos. Aangewezen: 1A.R. de Vos, 2. Coppens Baert, 3. C. Brevet. Keizer: Coppens Baert. Duifkampioen: A.R. de Vos. Generaal kampioen, onaangewezen: 1. A. de Croock, 2. C. Brevet, 3. N. Dhondt. Aan gewezen: 1. A.R. de Vos, 2. A. de Croock, 3. C. Brevet. Generaal keizer: 1A. de Croock, 2. C. Brevet, 3. N. Dhondt. Generaal Duifkampioen 1Coppens Baert, 2. C. Brevet. kinderen vanavond welkom. In het stadion van Fenerbahce zijn alleen vn ELFTAL VAN DE WEEK i Fabian Wilson (Hoek) Cijfer: 8 (Joris Rademakers (Zaamslag) Cijfer: 8 iJeroenv. Ommen^ (GPC) Cijfer: 7 j RolantQuist 2) Tim van Hasselt la/ypheriefTawfik r (VC Vlissingen) ma (Goes) Cijfer: 8 IR Cijfer: 8 4) Giovanni Siereveld wê r (Hoek) l Cijfer: 7 ■tljJordi de Jonghe (Hoek) Cijfer: 8 Dennis de Kraker (Terneuzen) Cijfer: 8 Gaffm de Meza (Goes) Cijfer: 7 ftgN Yves Nyemb V (Goes) V Cijfer: 8 Jcj^Pete^iele 'Z' (Zaamslag) r%*. :T Cijfer: 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46