sport 125 overwinnen' Ronald Koeman is 'blij' met eigen reactie na rellen bij De Kuip Stekker uit Supercross in Zeelandhallen Goes Brons voor Mariska Bun op NK meerkamp Wielerbond boos over tweet Lars Boom Oe Kok en Nijsse winnen NK Net geen prijs Honteruiters n n Vierhouten tevreden over tijdrit neo's dinsdag 20 september 2011 Wielerbond KNWU is boos over een tweet die Lars Boom gisteren heeft ge plaatst. De renner van Rabobank, zondag bij de wereldkampioenschappen wiel rennen in Kopenhagen actiefin de wegwedstrijd, bekritiseert daarin kleding- sponsor Bioracer. „Dit is zeer onprofessioneel", zei Thorwald Veneberg, tech nisch directeur van de KNWU in de Deense hoofdstad. door Patrick Delait SITTARD - Hoeveel tegenslagen kan een mens verwerken? Het is een vraag die spontaan opwelde bij Ra- bobank-trainer Louis Delahaije toen hij geconfronteerd werd met de beenbreuk van Robert Gesink. De 25-jarige klimmer liep de bles sure zondag op bij een valpartij tij dens het trainen. De Varssevelder werd zondaga vond succesvol geopereerd in het Meander-ziekenhuis in Amers foort, maar van koersen is dit sei zoen geen sprake meer. Géén WK in Kopenhagen, géén Ronde van Emilia en géén Ronde van Lombardije: het is de zoveel ste streep door de rekening in de nog jonge profcarrière van Gesink. „Na een tegenvallende Tour had Robert zijn zinnen gezet op een sterk najaar. In Canada reed hij fan tastisch, wellicht beter dan ooit. Dan is dit een enorme teleurstel ling", zegt Delahaije, die zich na de Tour intensief met Gesink be moeide. Tijdens een trainingskamp in het Amerikaanse Boulder zag hij de Achterhoeker opnieuw groeien naar zijn beste niveau. De bevesti ging volgde in de GP van Montreal en de GP van Quebec, twee World-Tour-wedstrijden, waarin Gesink een prominente rol speel de. Het waren zijn laatste wapenfeiten dit seizoen. Een ogenschijnlijk onschuldige trainingsrit gooide het leven van Gesink opnieuw overhoop. Wat er zondag precies is gebeurd, kan De lahaije niet zeggen. Contact met zijn renner heeft hij nog niet ge had. „Robert moet eerst even bij komen van de operatie. Van zijn vriendin hoorde ik dat hij heeft moeten uitwijken voor een auto. Zijn voorwiel zou daarbij zijn weg gegleden op het gladde wegdek." De gevolgen waren, niet voor het eerst, dramatisch. Sinds hij in 2009 voortijdig uit zijn eerste Tour ver dween met een gebroken pols wordt Gesink achtervolgd door pech. Diverse valpartijen en de tra gische dood van zijn vader, die vo rig jaar oktober overleed aan de ge volgen van een val tijdens een mountainbiketocht in Limburg, stelden de Rabo-renner zowel mentaal als fysiek op de proef „le dereen heeft een breekpunt, maar dat is bij Robert nog niet bereikt. Hij weet dat dit er allemaal bij hoort. Robert is daar heel flexibel in. Ook na de Tour heeft hij zich opnieuw opgericht", zegt Delaha ije. De Rabo-trainer schaart de valpar tijen van Gesink onder de noemer 'brute pech'. Van een oorzakelijk verband is er volgens hem geen sprake. „Robert is dit seizoen twee keer gevallen. Dat is minder dan de gemiddelde renner. Omdat de gevolgen bij hem vaak erg zijn, valt het meer op. Het is bijna nooit zijn eigen schuld, maar hij ligt er wel. Wat kun je eraan doen?" Na tien dagen complete rust kan Gesink beginnen aan zijn revalida tie. Krachttraining zal daarbij een belangrijke rol spelen, verwacht Delahaije. „Hoe vervelend ook, we gaan voordeel proberen te halen uit deze situatie. Omdat Robert in het begin alleen krachttraining zal kunnen doen, gaan we misschien extra oefeningen inlassen voor zijn explosiviteit. Normaal kom je daar bijna niet aan toe." Bondscoach Leo van Vliet heeft Steven Kruijswijk aangewezen als vervanger voor Robert Gesink in de wegwedstrijd tijdens de wereld kampioenschappen wielrennen, komende zondag in Kopenhagen. ROTTERDAM - Trainer Ronald Koe man van Feyenoord is 'blij' met de manier waarop hij zaterdagavond reageerde na de grimmige tafere len bij de hoofdingang van De Kuip. De oud-international sprak na het duel met De Graafschap (4-0) van een stelletje mafkezen die de boel lopen te verzieken. „Ik had toen de tv-beelden nog niet gezien", liet Koeman gisteren in de perskamer van het stadion droogjes weten. „Inmiddels heb ik ze wel bekeken en ben ik blij dat ik zo heb gereageerd." Koeman kreeg na zijn opmerkin gen veel bijval in Nederland. „Soms maak je wel eens een state ment en zeg je hoe je over bepaal de dingen denkt, zeker kort na een wedstrijd. Dit was zo'n geval. Ie der normaal denkend mens zal zich van deze gebeurtenissen dis tantiëren, denk ik." Koeman had gisteren aanvankelijk weinig zin, zoals bijna iedereen bij Feyenoord, om nog terug te blikken op de kor- MIDDELBURG - Sander de Kok en zijn bemanningslid Pieter Nijsse zijn afgelopen weekend in Medem- blik Open Nederlands kampioen geworden in de spectaculaire 49-er klasse. Eerder werden ze al Open Frans kampioen afgelopen voorjaar. Enkele jaren geleden stapte het duo van het zeilen met de 4.90, waarmee ze veel prijzen hebben gewonnen, over op 49-er zeilen. De beste optimistzeilers van Zeeland kwamen zondag in actie tijdens de landelijke combifinale in Hoorn. In de A-klasse werd Konstantin Boer 25e en Thomas Roggekamp 33e. In de C-klasse kwamen vijf Zeeuw en in actie: Floris-Jan van Fraas- sen, Mare Gijzel, Rozalie Hage, Splinter Siemerink en Sven van de Plasse. Ze bleven allen ver verwij derd van het podium. Ronald Koeman te maar hevige rellen waarbij enke le agenten zich gedwongen voel den om hun dienstvyapen te trek ken. Maar professioneel als de doorge- door Maurice Steketee MIDDELBURG - Na negentien succes volle edities komt er voorlopig een einde aan de Supercross in de Zee landhallen in Goes. Het jaarlijkse motorcrossevenement waar dui zenden bezoekers op afkomen zou in januari aan de twintigste editie toe zijn, maar de Stichting Motor sport Zeeland (SMZ) krijgt de fi nanciering niet rond. „De kosten zijn te hoog en de be zoekersaantallen zijn teruggelo pen", vertelde Stefanie van de Mee berg van de SMZ gisteravond. „Er zit niets anders op dan de stekker eruit te trekken. We hebben er al les aan gedaan om de financiën rond te krijgen, maar het is ons niet gelukt de begroting sluitend te maken. De Zeelandhallen is ons winterde coach is, beantwoordde hij op verzoek toch nog enkele vra gen. „In de groep hebben we er niet veel over gesproken", gaf hij aan. „De spelers delen mijn me ning, denk ik." Koeman: „Ik geloof ook niet dat het een extra druk op de ploeg legt. Dat zie ik niet en dat hoeft ook niet. We zijn bezig om als team beter te worden. Daar is alles op gericht. Wat de fans be treft, weten we dat ze meer dan wie dan ook een hart voor de club hebben en dat ze de club steunen ook in moeilijke tijden. Dus dat gaat wel goed komen." Koeman benadrukte de sportieve belangen van Feyenoord, om te be ginnen vanavond voor de beker thuis tegen AGOW. „Wij moeten ons niet laten afleiden. We willen onze goede start van het seizoen doortrekken. Natuurlijk heeft het mij ook verbaasd dat juist nu dit bij Feyenoord is gebeurd. Het geeft meteen aan over welke groep men sen je praat." ook tegemoet gekomen, dus daar ligt het niet aan. De toekomst is ge woon te onzeker, dus we durven het risico niet te nemen." Volgens de Stichting Motorsport Zeeland kan het evenement mis schien nog gered worden als er een grote sponsor opstaat. „Of meerdere kleinere, dat maakt niet zoveel uit. Het bestuur blijft in ie der geval gewoon bij elkaar en wij kunnen de Supercross zo weer op pakken." De Supercross in Goes werd negen tien jaar lang elk jaar gehouden en was een begrip in Zeeland. Veel Zeeuwse en (internationale top pers kwamen er aan dé start. „Het is een uniek evenement. We ho pen echt dat er iemand opstaat, zo dat die twintigste editie er toch kan komen." KOOTWIJK - Het viertal van de Honteruiters kwam op het NK dressuur paarden Z in Kootwijk een fractie tekort voor een medail le. Het kwartet uit Kloosterzande, gevormd door Mireije Cappendijk, Lisette den Dekker, Maatje Eibers en Femke van Goethem, met als kommandante Anneke de Booij, scoorde 64,4 procent. De Zeeuws-Vlamingen kwamen hier mee achttiende procent tekort voor brons. Anneke te Booij: „Jam mer, zonder die foutjes bij het aan springen van de galopseries had er beslist meer in gezeten. Maar aan de andere kant ben ik toch wel te vreden. We zijn in juli pas begon nen met dit viertal. We eindigden als tweede op het Zeeuws kam pioenschap." Met 749 punten eiste de ponyclub van de Weelruiters uit Nisse in het verenigingskam- - pioenschap het brons op. De titel ging hier met 780 punten naar de Pasruiters uit Neede. GEMERT - Mariska Bun van RK- HAV heeft het seizoen 2011 goed afgesloten. Na het behalen van de zilveren plak op de indoormeer- kamp voor meisjes B zette ze in Gemert een prestatie neer van 4839 punten wat goed is voor een clubrecord. Ze begon sterk met de tweede plaats op de 100 meter horden in 14.39. Na het hoogspringen, kogel stoten en de 200 meter stond ze derde. De tweede dag bracht een prima 5.20 meter op het versprin gen en een pr op speer met 29.03 meter. Na de 800 meter stond Bun nog steeds derde, goed voor brons. Nadine Visser (SAV) won de meer kamp met 5223 punten. Tom van den Berg (AV'56) pakte op de negenkamp jongens B een aantal pr's mee naar huis. De 100 meter liep hij in 12.60, bij polsstok- hoog kwam hij tot 2.60 meter, het speerwerpen verbeterde hij met 2 meter naar 48.08 en de 1500 meter volbracht hij in 5.14.43, wat goed was voor de zeventiende plaats. Pelle Gelderblom (AV'56) stond na de vereiste zeven nummers op de dertiende plaats bij de D-junioren. Op het NK duathlon in Tilburg heeft Lindy van Anrooij uit Kapel- Ie de Nederlandse titel behaald bij de junioren D14. Na de eerste run van 5 kilometer lopen lag ze nog op de derde plaats. Op de 20 kilo meter fietsen was ze de snelste waardoor ze op de eerste plaats aan de afsluitende 2.5 km lopen kon beginnen. Uiteindelijk had ze aan een voorsprong van 20 secon den voldoende om de titel binnen te halen. Kobus Botman (Middel burg) was bij de masters H60 goed voor zilver. Shirin van Anrooij won de recreatieve duathlon bij de junioren-t/m 11 jaar. KOPENHAGEN - Bondscoach Aart Vierhouten kon gisteren op de openings dag van de wereldkampioenschappen wielrennen niet anders dan tevreden zijn met het optreden van zijn beloften. Hoewel Nederlands kampioen tijdrijden Wilco Kelderman ontbrak wegens een blessure eindigden Jasper Hamelink (5e) en Tom Dumoulin (8e, foto) keurig in de top van het klasse ment. Vierhouten: „Jasper doet eigenlijk alles goed en dat op zijn allereerste WK. Tom rijdt hier als specialist op een parkoers dat minder geschikt is voor hem een van zijn beste tijdritten van dit jaar." foto1 Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45