Schietpartij bij Spuikom O IN VERBAND MET DINSDAG SEPTEMBER 35 HMiansEaa GESLOTEN Inzittende auto trekt op N57 aan handrem om verbreken relatie Babbeltruc Festivals slaan handen ineen Siemens stopt met bouwen kerncentrales Kaddafi-getrouwen nog lang niet verslagen 8 Wisselvallig 17° PvdA-leider roept Wilders op stekker uit kabinet te trekken 4 en 5 Muitende supporters overschaduwen sportief succes Feyenoord 6 en 7 Hulpverleners ontfermen zich over het slachtoffer van het schietincident. foto Lex de Meester Onze excuses voor het ongemak MEDIA MARKT MIDDELBURG SEROOSKERKE - Het verbreken van een relatie leidde zaterdag middag rond 13.55 uur op de N57 bij Serooskerke (S) tot een eenzijdig ongeluk. De personenauto van een 36-jari- ge vrouw uit het Gelderse Mal den belandde in een sloot langs de N57. Dat gebeurde nadat haar 33-jari- ge vriend plotseling aan de hand rem trok bij de mededeling van de bestuurster dat ze de relatie met hem verbrak. SP' vond. Volgens de politie kon de man de mededeling van zijn vriendin niet verkroppen en was dat de directe aanleiding om een snok aan de handrem te geven. De inzittenden zijn voor nader onderzoek met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De politie moest de man zater dag nog horen. Tegen hem zal in ieder geval pro- akt. GRIJPSKERKE - Een 89-jarige vrouw is zaterdagavond in de Reigerhout straat in Grijpskerke het slachtof fer geworden van een babbeltruc. De vrouw deed rond halfnegen de deur open nadat twee vrouwen op het raam hadden getikt. Zij had den een taart bij zich en vertelden dat zij pas in de buurt woonden en hun buren wilden trakteren. Eén van de vrouwen praatte onop houdelijk tegen het slachtoffer en bood haar een stuk taart aan. Na dat de vrouwen de woning had- den verlaten bleek dat er sieraden ces-verbaal worden opgemaakt. waren weggenomen. Culturele festivals promoten Zeeland beter dan een imagocampagne reageer op www.pzc.nl 339 Neeltje Jans is de mooiste attractie van Nederland iifll 23% oneens ZZ3MH 77% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 _8»7 1688 555530 MAANDAG 19 september 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 224 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN VLISSINCEN - Film by the Sea wil sa men met andere festivals proberen Zeeland nog breder te promo ten. Het festival is daarover in ge sprek met Concert at Sea, Onder stroom, Zeeland Nazomerfestival en Festival van Zeeuws-Vlaande- ren. Leo Hannewijk: „Binnenkort gaan we met provincie en bedrijfs leven praten om te kijken hoe we, van Concert at Sea in juni tot Festi val van Zeeuws Vlaanderen in ok tober, Zeeland goed onder de aan dacht kunnen brengen." Film by the Sea werd gisteren afgesloten met een recordaantal bezoekers van ruim 46.000. pagina 2: hoop op internationaie ster in 2012 VLISSINGEN Slachtoffer in zeer kritieke toestand; politie verricht één arrestatie door Henk Postma en Ondine van der Vleuten VLISSINGEN - Op het parkeerterrein in het Vlissings Spuikomgebied is gistermiddag een 26-jarige Vlissin- ger neergeschoten. Het slachtoffer is in zeer kritieke toestand naar het Goese ziekenhuis gebracht. Hij is van Antilliaanse afkomst, en een bekende van de politie. Vrijwel meteen na het gebeurde hield de politie vlak bij de parkeer plaats, in de Kenau Hasselaar- straat, een 21-jarige Vlissinger aan, die bij het drama zou zijn betrok ken. Maar de politie kon niet zeg gen wat zijn rol daarin is. De schietpartij voltrok zich even voor vijf uur bij de parkeerauto maat achterin de parking, ter hoog te van Hotel Arion. Veel mensen hebben er wat van gezien, want rond die tijd was het daar behoor lijk druk. Het parkeerterrein stond vol met auto's van bezoekers van Film by the Sea en de Strandcross, die op dat moment net was afgelo pen. De dader vuurde meerdere kogels af Het slachtoffer werd in het hoofd geraakt. Een kogel door boorde ook een vlakbij geparkeer de auto. Aan de schietpartij ging een woordenwisseling vooraf, ge volgd door een schermutseling. Omstanders zagen twee mannen wegvluchten in een auto. Het grootscheepse politie-onderzoek richtte zich vooral op naburige de len van de stad. Terwijl hulpverle ners van traumahelikopter en am bulancedienst vochten voor het le ven van het slachtoffer, speurde een politiehelikopter de omgeving af Al snel stroomden getuigenver klaringen en tips binnen. Behalve het halve parkeerterrein en stuk ken weg werd ook een gebied afge zet bij de Schuitvaartgracht. In de loop van de avond zochten politie- duikers daar in het water naar spo ren. Volgens de politie is dat alles onderdeel van 'breed' onderzoek. pagina 2: na schoten in shock video op www.pzc.nl MÜNCHEN - De bouwer van de uit 1973 daterende kerncentrale in Borssele, het Duitse technologie concern Siemens, trekt zich- terug uit nucleaire energie. Het bedrijf zal zich niet meer bezighouden met het bouwen van complete kerncentrales. Dat liet topman Peter Löscher weten in een inter view met het Duitse blad Der Spie gel. „We zullen ons niet meer be zighouden met het bouwen en fi nancieren van kerncentrales. Dit hoofdstuk is gesloten voor ons", al dus Löscher. Siemens blijft wel on derdelen leveren voor kerncentra les. Volgens Löscher volgt het be sluit op de beslissing van de Duit se regering om in 2022 alle kern centrales buiten gebruik te stellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1